brothers-457237_1280

Kiedy dowiadujemy się o ciąży jest radość i euforia, po czym zaczynamy zastanawiać się, jak dać naszemu maluchowi na imię. Czasem imiona wybierane są już dużo, dużo wcześniej, ale zawsze wybrane być muszą i nie ma wątpliwości co do tego, że ten etap prędzej czy później następuje. Imienników różnych w internetach jest wiele, jednak ten jest jedyny w swoim rodzaju, magiczny, wyjątkowy i niepowtarzalny bo stworzony przez Was – moich Czytelników. Pytanie było proste – podaj imię/imiona swojego dziecka/ swoich dzieci i opisz ich cechy charakterystyczne. Wyjątkowość tego imiennika polega również na tym, że poza propozycjami imion podane są autentyczne cechy dzieci, które te imiona noszą.

Imiona słowiańskie to imiona wywodzące się z przedchrześcijańskiej tradycji słowiańskiej lub tworzone na ich wzór. Należą do nich rdzenne (rodzime) polskie imiona, tj. imiona utworzone ze słów używanych w języku staropolskim.

 • Milena – żywiołowa, wesoła, bardzo odważna i otwarta na kontakty z innymi osobami, ślicznie rysuje i śpiewa.
 • Radek (Radosław) – lubi spać, lubi konkretnie zjeść, radosny, zawsze uśmiechnięty, wszędzie go pełno, zwinny, ma dominujący charakter, lubi towarzystwo innych dzieci, mały złośnik, przytulasek.
 • Staś (Stanisław) – energiczny, kochany chłopiec, zawsze uśmiechnięty, zawsze musi być tak jak on chce, lubi wszystko to, co niedostępne, rozgadany, kocha się przytulać.

Imiona greckie – imiona pochodzenia greckiego. Wbrew nazwie imiona, które dziś uważamy za greckie praktycznie – poza nielicznymi wyjątkami – nie istniały w Grecji klasycznej, czy też za takowe nie były uważane. Ich rodowód jest bardzo późny i są to na ogół zapisane w grece imiona chrześcijańskie.

 • Mikołaj – spokojny, śmieszek, sybaryta, obserwator, myśliciel, bystry.
 • Mikołaj – wciąż uśmiechnięty, rozumny, marudzi tylko gdy jest chory, lubi jeść i nie zaobserwowałam, żeby nie lubił czegoś w swoim menu, wstydliwy, gdy kogoś długo nie widzi lub przy obcych. Śmieje się z byle czego, cieszy z każdej nawet banalnej rzeczy, energiczny, mały psotnik, uwielbia samochody i najdłużej potrafi bawić się kółkami, bardzo ciekawy świata.
 • Mikołaj – lubi dużo zjeść, wiecznie w ruchu, indywidualista, uparciuszek, mało płacze, ciągle uśmiechnięty, kocha paluszki, uwielbia Kubusia Puchatka.
 • Aleksandra – Uśmiechnięta, wygadana jak trajkotka, niejadek, przytulanka, kłotliwa, rozrabiaka, POMOCNA na sto procent . Lubi robić na złość. Zaczepna. Śliczna. Wesoła. Nocny marek. Dzielna. Silna. Wytrzymała. Uparta.
 • Aleksandra – uparta, charakterna, nieustępliwa, ale bardzo wrażliwa, zdolna, chętna do nauki, uzdolniona artystycznie.
 • Aleksander – Wesoły i bystry chłopczyk , bardzo kontaktowy . Bywa uparciuszkiem i lubi postawić na swoim,  ciekawi go wszystko co wokół niego, choć nie potrafi jeszcze mówić nadrabia słodkim gaworzeniem.
 • Aleksander – radosny,wesoły, wiecznie głodny, uparty pieszczoch.
 • Helena – pogodna, niecierpliwa, bystra, wstydliwa, ale szybko jej przechodzi, lubi być w centrum uwagi, lubi tańczyć.
 • Lara (zdrobnienie od Larysa)  – to kombinator! Siłaczka, sama staje na swoich papusiowatych nóżkach,  kochany przytulasek, ale powagą góruje,  trzeba zrobic z siebie porządnego klauna, żeby sie uśmiechnęła.  Kocha komputery, bardziej, niż zabawki!
 • Maja– bardzo delikatna, wrażliwa. Z bardzo dużą łatwością nawiązuje kontakty z innymi dziećmi- najlepiej dużo starszymi. Jako półtoraroczny brzdąc bez oporów włączała się w zabawy 7-8 latków- bez problemu rozgryzając zasady obowiązujące w danej zabawie. Bardzo potrzebuje bliskości. Najchętniej większość czasu spędziłaby przytulona do mamy. Nie toleruje obcych kompletnie, nie da się dotknąć, nie chce się odezwać. Pierwsze próby kontaktu podejmuje po ok tygodniu ciągłego przebywania z nowo poznaną osobą- oczywiście dorosłą bo z dziećmi dogaduje się odrazu. Jak czuje się pewna siebie, jest ze znanymi jej osobami to buzia jej się nie zamyka, nawija jak katarynka.  Ma bardzo dobrą pamięć, potrafi bez problemu zapamiętać kilka poleceń i wszystkie sukcesywnie realizuje.
 • Maja-  tylko nie Majka, bo krzyczy że tak brzydko… wrażliwa, płacze wzrusza się nawet na bajkach, nie potrafi usiedzieć w miejscu-nawet jak leży to nogi w górze głowa w dole, gadatliwa z donośnym głosem ( podobno po babci), rządzicielka, raz przytulaśna innym razem nie lubi dziubasów, czyli dość zmienna, łatwo się obraża, świetna pamięć wzrokowa, szybko zapamiętuje wierszyki, nawet czerwonego kapturka zna już na pamięć, ogólnie lubi książki, kombinatorka, kocha zwierzęta,opiekuńcza, bałaganiara,obraża się z byle powodu, podsumowując: Kochany Bzyczek.
 • Maja – pogodna i radosna, uparciuszek, lubi jeść, przylepa, wstydziocha dla innych – do czasu, aż bliżej nie pozna, dobrze śpi, ale nie jest śpiochem.
 • Maja – wrażliwa, radosna, szalona, szalenie uparta i jeszcze bardziej ambitna, bywa też krnąbrna i zuchwała, ale nastolatki tak mają.
 • Maja – słodka, delikatna, wiercipięta, szalona, uparta, lubi się dzielić, wie czego chce, od początku mamy córka
 • Maja – wesoła, uśmiechnięta, lubiąca towarzystwo, potrafi szybko odnaleźć się w nowej sytuacji, uparciuszek – jak coś postanowi to nie odpuści, niecierpliwa, „kombinatorka”, spryciula, tancereczka, lubi smakować nowe rzeczy i jest ciekawska.
 • Zosia (Zofia) – lubi majsterkowanie i aby wszystko było po jej myśli. Uparciuszek mamy kochany. Wulkan energii. Śmieszek najsłodszy. Je wszystko co się jej da. Śmiała i gadatliwa.
 • Zosia (Zofia) – uśmiechnięta, wszystko wymusza płaczem, niecierpliwa, sprytna no i kochana.
 • Eulalia – gaduła, uwielbia towarzystwo innych dzieci, lubi muzykę, wszystko chce robić sama, łakomczuch, lubi zwierzęta, zawsze próbuje postawić na swoim, porządnisia, nie lubi mieć brudnych rączek i buzi, wkłada do zlewu co jest brudne.
 • Anastazja – wiecznie uśmiechnięta, kocha zwierzęta, wiercipięta nie usiedzi minuty w jednym miejscu, samodzielna nie da sobie pomóc, nie istnieje dla niej słowo „nie”, nie potrafi jeszcze mówić ale już teraz jej się buzia nie zamyka rozmawiając po swojemu, nieśmiała do nowych osóbb, bystra nic przed nią nie schowasz, ranny ptaszek, kocha dzieci, wszystkiego musi dotknąć.
 • Anastazja – bystra i bardzo samodzielna, lubi obserwować świat i szybko się uczy, uparta. Lubi chodzić własnymi ścieżkami i wie czego chce. A przy tym nieśmiała, choć tylko w stosunku do nowych osób i rzeczy.Gaduła i wiercipięta, potrafi zagadać choć jeszcze uczy się mówić a do tego nie usiedzi na miejscu 5 minut. Prawdziwa kobietka ze zmiennymi nastrojami, uwielbiająca się przebierać i mizdrzyć przed lustrem;).
 • Piotr – ciekawy wszystkiego, zgrywus, w kontaktach z obcymi nieśmiały. Nie umie dominować ale nie da sobą tez rządzić je wszystko jest niewybredny I spokojny.
 • Piotrek (Piotr) – grzeczny, bystry, silny, zazwyczaj uśmiechnięty- zaraza uśmiechem wszystkich wkoło (A to na serio, bo rozgląda się dookoła wyszukując osób które się na niego patrzą po czym śle najpiękniejsze uśmiechy i szuka dalej  ), jak na swój młody wiek (18 msc) jest bardzo rozumny, czasem się złości, kocha zwierzęta i uwielbia dzieci.
 • Filip – uparciuch, ułożony, spokojny i bardzo cierpliwy.. ciężko go wyprowadzić z równowagi. Lubi konkretnie zjeść, przytulak i buziakodawacz.
 • Filip – zawsze musi postawić na swoim, uparciuch, gada jak najęty, nie ma problemu z jedzeniem niszczy wszystkie zabawki jakie wpadną mu w ręce lubi się przytulać i dawać buziaki.

Imiona semickie wywodzą się z tradycji abrahamicznych, pochodzą z języka hebrajskiego, aramejskiego lub arabskiego. Ich najbogatszym źródłem są Biblia i Koran. Wiele z imion biblijnych i koranicznych posiadało (i posiada nadal) wielkie znaczenie dla noszących je osób – chrześcijan, muzułmanów i żydów. Wedle Biblii niektóre imiona były nadane osobiście przez Boga (np. Abraham, Izrael, Jezus, Sara).

 • Gabrysia – urocza, bystra, dominująca, histeryczna, baaaardzo uparta, sprytna, słodka.
 • Gabriela – imię żeńskie pochodzenia semickiego (odpowiednik męskiego imienia Gabriel), wywodzi się od słowa oznaczającego „męża bożego”. Moja Córka jest cudowną, bardzo radosną istotą, otwartą na kontakty, łatwo nawiązującą porozumienie z nową grupą. Lubi przewodzić i decydować. Nie da się Jej nic „wmówić”. Trzeba używać argumentów i dłuuuugo tłumaczyć. Ma niezwykłe pomysły. Jest wyjątkowo rozgadana. Bardzo szybko się uczy. Zresztą, wszystko robi w pędzie. Uwielbia ruch i sporty. Kocha zwierzęta. Jest małym słoneczkiem, które opromienia każde miejsce, w którym się znajdzie. Przy okazji ma też diabelski charakterek. Nie chce się dzielić i bywa złośliwa (co ja odbieram jako objaw inteligencji).
 • Gabriela – Głodomór, ustawia wszystkich po kątach, niespokojny duch, 'cycuś mamusi’, szybko się nudzi, wiercipięta, boi się obcych, wstydnisia. Kocha GOGO – koty! Wszystkie.
 • Gabryś – cichy, spokojny, uwielbia muzykę, samochody. I motocykle (ma 6 lat) lubi książki i bajki w tv , ma swoje zdanie, uwielbia wyjazdy i aquaparki, niejadek, lubi zwierzęta, ma doskonalą pamieć.
 • Sara– ukochany śmieszek, nawet w najgorszy dzień przywraca uśmiech na twarzy  tancerka, kocha muzykę! Kochana siostra- zawsze odda swojego smoczka  Porządku w szafkach z odzieżą mieć nie lubi, a tym bardziej nie lubi kiedy ma mama  rozczochraniec i mały szczypiorek- do jedzenia ostatnia  ma już 2 latka i miesiąc :))) dając buziaka krzyczy Muaaa.
 • Sara – gaduła, mądrala, aktoreczka, sprytna, uważna, ma doskonalą pamieć, czasami wstydliwa,stale uśmiechnięta, samosia

Imiona hebrajskie i aramejskie, ponieważ stanowią większość imion biblijnych, są bardzo rozpowszechnione w krajach chrześcijańskich, także w Polsce (np. Anna, Maria,Józef, Szymon). Szczególną popularnością cieszą się wśród protestantów (zwłaszcza purytanów), w niektórych okresach były to jedyne dozwolone imiona, np. w 1546 roku wGenewie pod władzą Jana Kalwina zabroniono odpowiednim dekretem nadawać imiona inne niż biblijne. W krajach rzymskokatolickich sobór w Trydencie, który odbył się w 1563 roku zalecał nadawanie dzieciom imion należących do świętych.

 • Dawid – super inteligentny, ambitny, zawzięty i uzdolniony muzycznie hehe i bardzo lubi jeść o tak do tego wesołek na całego.
 • Zuzanna– pyskol jakich mało Potrafi kłócić się nawet kiedy wie że nie ma racji. Bardzo opiekuńcza, zarówno w stosunku do małych dzieci jak i do rówieśników. Potrafi rozbawić każdego malucha na ulicy- nie przejdzie obojętnie widząc małego smutaska w wózku. Uwielbia dbać o swój wygląd- od stroju i fryzury po szorowanie zębów żeby lśniły. Bardzo lubi pomagać w „dorosłych” obowiązkach, sprzątania zabawek nie cierpi, wolała by pomyć wszystkie okna niż sprzątnąć trzy zabawki. Bardzo lubi czuć się potrzebna. Lubi zwracać na siebie uwagę, lubi być chwalona ale najlepiej chwalić ją za to że po prostu jest  Nie lubi się starać o względy w żaden sposób.
 • Zuzia – uśmiechnięta, wiercipięta, złośnica, nie lubi być sama zawsze ktoś musi przy niej być, kochana. Ciekawa wszystkiego co się wokół dzieje. W nocy mały rozbójnik a z ranna jest jak poranny ptaszek .
 • Izabella – uparciuch jakiego mało , wszędzie musi zajrzeć , ciekawska . Gdy tylko mówię „NIE” słyszy ją cały blok  . Uwielbia całuski , dzieci oraz psiaki . Córeczka tatusia.
 • Joanna – mamusiny przytulasek  obserwator, śpioch, wie czego chce w danej chwili, grzeczny aniołek.
 • Anna – uparciuch, krzykacz o wielkim sercu i wrażliwości, uwielbia się przytulać.
 • Anna – uśmiechnięta, bardzo lubi zabawę i kontakt z innymi dziećmi, uparta, wesoła, ranny ptaszek, lubi bliskość oraz zwierzęta.
 • Michał – uroczy, mały amant, zjednuje wszystkich jednym uśmiechem, silny, bystry, szybki w działaniu, wszędzie go pełno, pieszczoch, ale tylko wtedy, gdy on chce.
 • Marysia – uparciuch mądralka ciągle w ruchu nie da jej się zatrzymać, mała bomba energetyczna, ale przy tym kochana i ciągle się śmieje!
 • Tobiasz – uśmiechnięty, kochany śmieszek, uwielbia wygłupy, uparty, wszystko musi być po jego myśli, wiercipięta, rozgadany-po swojemu ale ciągle gada, mądrala, lubi dobrze zjeść, lubi kontakty z dorosłymi.
 • Michalina – niezależna, uparta, zawsze dąży do swojego celu, głośno wyraża swoje zdanie, przebojowa, urocza i czarująca, łatwo zjednuje sobie ludzi. Uwielbia czułości. Ma zamiłowania artystyczne.
 • Jakub – uparty łobuz, często się złości jak coś jest nie po Jego myśli, wredny, wie jak się podlizac, lubi być w centrum uwagi, kocha zwierzęta, jak się nie złości to jest radosny  jest bardzo uparty.
 • Szymon – jest uparty to na pewno jest ambitny.jest domownikiem. Jak się już czymś zajmie to go nie ma nawet cały dzień, co do jedzenia to wybredny: nie zje tego, nie zje tamtego, póki nie było Kuby to Szymon był spokojnym dzieckiem, jak to mamy by powiedziały – idealne dziecko.

Imiona germańskie – imiona wywodzące się z kręgu kultury germańskiej, z języków germańskich. Dawne imiona germańskie składały się najczęściej z dwóch niezwiązanych ze sobą gramatycznie składników, np. Fryderyk (fridu „obrona, pokój” + richi „potężny, książę”),Henryk (heim „dom”+ richi), Ludwik (hlut „głośny, słynny” + wig „walka”).

 • Amelka – Uparta leniwa lubi pojeść. Wiktoria zawzięta wredna uczciwa i wszędzie jej pełno. Oliwka wymuszacz. Po prostu najwredniejsze dziecko świata ( rozpuszczone przez tatusia ).
 • Karol – uśmiechnięty , spokojny ale czasami potrafi postawić na swoim , lubi jeść , bardzo ciekawy świata.
 • Karol – spokojny, uparciuszek, wszędzie czuje się dobrze, ale bez mamy ani rusz, ciekawski, wesoły, uśmiechnięty choć potrafi pokazać różki, przytulasek:)
 • Karolinka – niecierpliwa i uparta córeczka Tatusia Pogodna, lubiąca towarzystwo rówieśników. Zdystansowana w stosunku do „obcych” dorosłych.
 • Norbercik (Norbert) – Lubi jeść, bardzo kontaktowy oraz energiczny. Układa wszystko pod linijkę oraz uwielbia sport każdego rodzaju. jest tez uczuciowy i potrafi byc niegrzeczny:).
 • Robert – urwis wiercipięta lubi dobrze zjeść uparty jest wesoły zabawny pogodny ma dominujący charakter i to bardzo nie lubi się dzielić niczym ale lubi całować i tulić młodsze dzieci.
 • Otylia – mała terrorystka, śmieszka, piękne oczy, radosna i szalona, odważna.

Imiona łacińskie – imiona rzymskie używane przez starożytnych Rzymian oraz inne imiona pochodzące z łaciny, rozpowszechnione w wielu krajach w późniejszym okresie.Tadeusz Milewski postawił hipotezę, iż w pierwotnym okresie, kiedy Italikowie mieszkali na północ od Alp w sąsiedztwie Celtów, w grupie italskiej istniał system imion złożonych, analogiczny do występującego w grupie celtyckiej oraz w innych językach indoeuropejskich. System ten zanikł dopiero po przybyciu plemion italskich do Italii; nastąpiło to w ciągu II tysiąclecia p.n.e.; ukształtował się natomiast pod wpływem Ligurów system imion jednoczłonowych, niezłożonych, w dużej mierze pochodzenia obcego, nieindoeuropejskiego (w tym etruskiego), który przekształcił się w dwuimienny, obejmujący imię (praenomen) i nazwisko rodowe (nomen), a ostatecznie w początkach I wieku p.n.e. — w system trójimienny, złożony z dwóch wcześniej wymienionych elementów oraz z przydomka (cognomen). Jeszcze w czasach klasycznych jednak nie wszystkie rody używały przydomków, por. dwuelementowe określenie Marka Antoniusza.

 • Adrian – imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia cesarza Hadriana. Oznacza „pochodzącego z Hadrii” (miasta we Włoszech, założonego przez Etrusków w VI w p.n.e.). Mój Synio jest bardzo zdecydowany i stanowczy. Wie, czego chce i umie to osiągać. Bardzo lubi naśladować starszą Siostrę. Jest ucieleśnieniem słodyczy. Umie rozbroić każdego i w każdej sytuacji. Jego wyznania miłości oraz przytulasy całym „jestestwem” roztapiają  Zdarza się, że wymusza… Ale to przecież skuteczność
 • Adrianna– wesoła, rezolutna, zadziorna, uparta, lubi słodycze, nie lubi spać, mało płacze.
 • Antonina – wiecznie uśmiechnięta, pozytywna, chętna do zabawy i psot, w oczach diabliki. Bardzo ruchliwa. Jak coś poznaje robi to bardzo dokładnie. Lubi obserwować. Przez długi czas potrafi zająć się sobą. Przekorna i złośliwa. Śmieszka.
 • Aurelia – rozgadana zawsze się śmieje i zawsze stawia na swoim
 • Oliwia – Niejadek, złośnica, uparciuch, bardzo uczuciowa i wrażliwa, nie lubi spać, energiczna lubi kontakt z innymi dziećmi.
 • Oliwia –  jest jej wszędzie pełno nie usiedzi w miejscu ani minuty zabawki szybko ją nudzą bardzo szybko się uczy zwłaszcza głupotek od taty…wszyscy uwielbiają jej teksty ktore wie do jakiej sytuacji użyć.bardzo szybko się denerwuje í wszystko próbuje wymusić płaczem..
 • Oliwka – zbuntowana dwulatka, jak sama siebie nazywa – mądrala, twierdzi, że ma chłopaka, który ma na imię tata  uwielbia tańczyć i śpiewać – ulubiony kawałek – kult – baranek, zawsze uśmiechnięta, nawet przy temperaturze 41 stopni nie traci energii, wszędzie jej pełno, w jednym miejscu nie spędzi więcej niż 2 minuty, samodzielna, szybko się uczy, swoimi tekstami zdobywa serca wszystkich.. jedyna wada – brak cierpliwości – jeśli coś jej nie wyjdzie krzyczy i tupie nóżkami
 • Oliwka – uparta rozbójnik wesoła, słodka, bardzo żywa, urwisek, córeczka tatusia.
 • Oliwier – wesoły, bardzo żywy, uparty, niejadek, w nocy szaleje, a z już z samego rana zaledwie po 2 godzinach snu budzi się w pełni życia; ) rozrabiaka lubiący dawać buziaki; * uwielbia tańczyć; )
 • Oliwier – zdolny, ambitny, uśmiechnięty, pyskaty, mądraliński.
 • Krystian – indywidualista, często konfliktowy w większej grupie, bystry i pamiętliwy, lubi ścisłe przedmioty i z nich jest mocny (to już na pewno nie po mnie) interesuje się przyroda i historią to jego koniki,uwielbia wymyślać i konstruować rożne rzeczy, pomocny, często zdarza mu się chodzić własnymi ścieżkami ,wrażliwy na dziejąca się krzywdę innym ,lubi dobrze zjeść(jak najmniej zupek).
 • Patrycja – uparta, złośliwa, nie znosi sprzeciwu, trochę bojaźliwa, nieśmiała w kontaktach z nowymi osobami ; zdolna, mądra, koleżeńska, pomocna, miła. Natalia – dobra pamięć, dokładna,inteligentna, miła, uprzejma, pomocna, uwielbia się przytulać , kocha słodycze.
 • Patrycja – uparta okropnie nie cierpliwa lubi sobie zjeść w dużych ilościach i lubi dominować np.w zabawach z dziećmi.
 • Patryk – chodzi swoimi drogami,indywidualista…jak się focha to z przytupem. Mały słodziak ,który z miną aniołka broi ile wlezie. Smakosz ,który docenia kuchenne starania mamy…bardzo muzykalny
 • Wiktorek (Wiktor) – lubi jeść warzywa i owoce a szczególnie jabłuszka i marchewkę. Uwielbia zupki i ziemniaki. Obojętne są mu słodycze. Dla niego mogą one nie istnieć. Jest baaaardzo uparty. Umie postawić na swoim ale jest bardzo zdolny i szybko zapamiętuje. Lubi grac w piłkę.
 • Wiktor – Słodkie dziecko grzeczne ale i lubi postawić na swoim. Gdy nie chce jeść to nic nie jest w stanie go przekonać żeby zjadł. Po za tym lubi bardzo małe dzidziusie dzieli sie z nimi zabawkami. Dużo mówi i pamięta już bardzo dużo.
 • Wiktoria – jest uparta, jest przytulaskiem, ma niesamowitą pamięć, lubi opowiadać wierszyki , jest doskonałą gospodynią w swoim zabawowym świecie.
 • Wiktoria – kochana i wesoła. Wszystko ją bawi . Grzeczny Aniołek , uwielbia inne dzieci , chętnie dzieli się zabawkami , lubi jeść wszystko a najbardziej łakocie  mały smakosz  kiedy jest głodna biega i krzyczy ” mama mniam mniam ”  bez powodu przyjdzie i się przytuli, da buziaka , usiądzie na kolanach i się cieszy. Wiktoria to nasze małe zwycięstwo, bardzo dużo przeszła od urodzenia , ale nie widać tego po niej. Rozwija się jak każde zdrowe dziecko!
 • Liliana – wesoła, uśmiechnięta, towarzyska, kombinatorka, rozrabiaka, córeczka tatusia. Uparciuch. Ciekawska. Kocha zwierzęta. Lubi sie przytulać. Charakterna. Zdarzy się jej wstać lewą nogą i marudzić.
 • Liliana – mała samosia.bardzo rezolutna i pyskata.Uwielbia kreatywne ozdabianie ścian.Lubi czytać książki z tatą i pomaga w kuchni mamie. Bardzo wrażliwa,lubi koty i króliki….mały łakomczuszek na słodkie.
 • Julitka (Julita) – wesoła słodka gaduła otwarta niejadek  Córeczka mamusi.
 • Julia – zawsze uśmiechnięta, ciekawa, ma znakomitą pamięć, lubi jeść i spać, uwielbia bawić się z dziećmi, spacerować, przytulać się i obdarowywać buziakami; mała pedantka; ma podzielną uwagę, jest też uparta, troszkę wstydliwa kiedy poznaje nowe osoby, niestety rozkręca zabawki, aby sprawdzić co w nich jest i tym sposobem szybko psuje.
 • Julia – uparta, złośliwa, wymuszająca wszystko płaczem, niegrzeczna do granic możliwości, śmieszka, ruchliwa aż za bardzo, szybko ucząca się, mądra, uwielbia jeść (wszystko bez wyjątku może oprócz chleba), lubi się kąpać od kiedy skończyła 10-msc, prędzej koszmar. i przede wszystkim bardzo uczuciowa i kochająca zwierzątka.
 • Julia – uparta, zadziorna i krnąbrna. Wrażliwa do tego, wesoła i towarzyska, inteligentna. Leń do roboty, ale za to dryg do sportu.
 • Ula – mały głodomorek, śpioszek jest bardzo pogodna i dużo się uśmiecha.
 • Marcela – twarda baba, silny charakter, lubi dominować, stawiać na swoim. Uwielbia dzieci, lubi jeść, wszystko nie ma problemu ze czegoś nie zje. Jest też słodka dziewczynka, którą przyjdzie pokocha mamę, da buziaka, ale jak już wcześniej pisałam bardzo temperamentna.
 • Maksymilian – kochane dziecko Anioł. Zawsze radosny i grzeczny. Jedynie czasem marudzi ale wszystko wynagradza swoim przywiązaniem i miłością do nas rodziców. Lubi dobrze zjeść i spać całe noce od roczku. Lubi tańczyć i…śpiewać choć na razie samą litera „A”  bo jeszcze nie mówi. Kocha tez towarzystwo dzieci i dorosłych oraz podróże i spacery.
 • Fabian – głośny, uparty, nie lubi robić tego co ktoś chce, ma swoją wizję zabawy i musi być po jego, bystry.
 • Laura – bystra, rozgadana, cwana, śmieszka, przytulas, uwielbia rozdawać buziaki
 • Martyna – bardzo żywiołowa, pogodna, uśmiechnięta, wszędzie jej pełno, niejadek, uparciuszek, artystka malarka, ściany, drzwi wymalowała w domu pięknie.

Usamodzielnione zdrobnienia imion:

 • Nela – kłótliwa ostatnie zdanie zawsze musi należeć do niej, strasznie lubi dzieci mniejsze i niewiele starsze od niej,zawsze po sobie sprząta (talerz do zlewu ,coś się rozlało +od razu wyciera) nie lubi mieć brudnych rak i buzi,lubi przebywać na świeżym powietrzu uwielbia kąpiele wodne,jest tak uczuciowa ze czasem wydaje się że ze szczęścia płacze,ubóstwia zwierzęta, lubi jazdę samochodem ale chyba bardziej z mamą rowerem ,ciekawa świata (taki wiek)szybko się uczy ma doskonałą pamieć wzrokową (papuga) uwielbia muzykę (cały dzień lecą u nas kanały muzyczne) bajkami się wcale nie interesuje, lubi SAMA się ubierać (troszkę Zosia Samosia).
 • Iga – prawdziwa fajterka. Uparta do bólu, kochana, wrażliwa, mądra i inteligenta. Ma ogromne zamiłowanie do sportu i jest bardzo sprawna fizycznie. Samodzielna i bardzo zaradna. Ale, jak się obrazi, to nie na żarty, jest głośna, dynamiczna i nie da sobie w kaszę dmuchać, ogólnie jedno z najbardziej dynamicznych i elokwentnych dzieci, jakie znam.
 • Jagoda – wesoła, lubi się bawić i uśmiechać, rozrabiaka i łobuziak, wystarczy ją zostawić na kilka chwil, a już obraca się o 180′. Bardzo energiczna, już w brzuchu dawała podpalić  Do tego niesamowita gaduła. Szybko uczy się nowych rzeczy.
 • Lena – to mały śmieszek rozbawi ja wszystko, pogodna, spokojna, lubi się przytulać.
 • Lena – mimo, że ma dopiero 11 miesięcy to już co nieco można o niej powiedzieć  radosna, uśmiechnięta nawet, gdy jest chora. Tulasek mamy, nie da nikomu mnie przytulić  nie lubi słowa ,,nie” i ,,co masz w buzi?”. Mała złośnica, nie lubi gdy jej się coś zabrania. Ciekawa wszystkiego, nocny Marek, uwielbia telefony
 • Lena – pyskata, ciekawa świata i odważna dwulatka, próbująca zawsze postawić na swoim wszystkimi możliwymi sposobami , kochająca młodsza siostrę i zabawę z dziećmi, uwielbia tańczyć,rysować, śpiewać i …… karmić kaczki. Duża indywidualistka wiedząca czego chce. Mały cudny przytulaczek, dla którego mama jest najważniejsza 🙂 a za młodszą siostrę da się pokroić.
 • Nina – ciche spokojne maleństwo, bardzo radosne, śmiejące się na widok siostry mały, cudny szkrab. Zapowiada się na dużą indywidualistkę, ale …… zobaczymy 🙂 uwielbia się śmiać, przytulać i ….. kąpać, bardzo lubi łaskotanie i potrawkę jarzynowa z kurczakiem i ryżem.

Imiona perskie – imiona używane przez mieszkańców Persji i pochodzące z języka perskiego. Współcześnie współistnieją w Iranie, Afganistanie i Tadżykistanie z imionami arabskimi, wywodzącymi się z Koranu.

 • Kacper – słodki, delikatny i uśmiechnięty, uparty i złośnik. Lubi dobrze zjeść i dzielić się. Uwielbia bawić się że zwierzętami. Otwarty i ciekawy świata.

 

 Imiona celtyckie – imiona wywodzące się z kręgu kultury celtyckiej, z języków celtyckich.

 •  Artur – Oaza spokoju. Nie traci czasu na płacze czy jęki. Bierze na klatę wszystkie przeciwności losu z uśmiechem. Nieważne czy ząbkowanie czy szczepienie- mam wrażenie że myśli sobie ”hej, jest ok, przecież zaraz wszystko wróci do normy! ”. Lubi wyzwania ale szybko go nudzą nowości. Konstruktor i kombinator-skończył dopiero rok a jego zdolności manualne przypominają mi przedszkolaka- buduje z zapałem wieże z klocków i rozbraja każdą zamknięta przeszkodę. Czaruś w pełni świadom swego uroku. Grzebie przy laptopie słodko się uśmiechajac bo wie że i tak mnie przekabaci. Niczego się nie boi. Obcy ludzie, zwierzęta, kąpiel w falach oceanu- chce Wszystkiego doświadczyć. Spryciarz ,nie lubi się przemęczac. Potrafi chodzić ale wie że szybciej i bezpieczniej dotrze wszędzie na czworakach. Gaduła i wiecznie uśmiechnięty optymista. Pan porządkowy – jeśli jakaś zabawka znajduje się w nie swoim zestawie odniesie ja do właściwego. Łagodny i przewidywalny w swoim zachowaniu o czym świadczy fakt że nie boją się go zwierzęta ani inne dzieci. Dowcipny, wiem że mogę się po nim spodziewać śmiesznych psikusów. Śpioch lecz ranny ptaszek -wschód słońca to dla niego znak że już pora odkryć nowy fascynujący dzień

1 komentarz

 1. Magda says:

  Mam w domu Izabelę i Julię. Iza to uparciuch której wszędzie pełno, jest niesamowicie ciekawska i to ona często nakłania starszą siostrę do „niebezpiecznych” zabaw. Iza jest śmieszkiem. Julka to też uparciuch (ale sobie wybrałam imiona 😉 ), jest troszkę spokojniejsza od młodszej siostry, czasem bywa dla niej zwyczajnie wredna (lubi ją straszyć 😉 ) ale można powiedzieć że moja Julka to osoba bardzo „wrażliwa”. Obie kochają jedzenie, spacery i zabawę z innymi dziećmi. Bardzo często zdarzają im się „przypływy miłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *