Dodatki ułatwiąjące życie Dom Przydatne gadżety

Jak znaleźć równowagę między życiem rodzinnym a pracą? Zacznij od planowania!

Z każdym dniem obowiązki i zadania do wykonania namnażają się, co nie ułatwia planowania czasu wspólnego dla całej rodziny. Sprzątanie, zakupy, gotowanie, spotkania z firmy czy odbiór dzieci z zajęć to jedne z częściej powtarzających się czynności w codziennym grafiku. W natłoku obowiązków można często zapomnieć o niektórych sprawach – ważnych z punktu widzenia dzieci czy współmałżonka. Istnieje sposób, który pomoże Ci temu zaradzić – to planowanie. Jak lepiej zarządzać swoim czasem?

Na czym polega organizacja czasu?

Zarządzanie czasem to proces, który pomaga znaleźć więcej wolnych chwil w ciągu dnia na wykonanie ważnych czynności i pozwala być lepiej zorganizowanym. Przy umiejętnym gospodarowaniu każdym dniem, zyskasz czas przeznaczony na odpoczynek lub aktywności rodzinne, a także możesz zrealizować cele wymagające poświęcenia większej uwagi. Niestety, tak jak wiele czynności przybliżających do osiągnięcia sukcesu, organizacja czasu wymaga minimalnego nakładu pracy i wiąże się głównie z odpowiednim planowaniem.

Cel wyznaczania planów może być bezpośrednio związany z Twoimi obowiązkami w pracy, dzięki czemu przestaniesz przenosić tę sferę na życie rodzinne. Możesz również zadbać o uporządkowanie domowych obowiązków i stworzenie grafiku, który pozwoli Ci utrzymać w mieszkaniu porządek lub rozwijać swoje pasje bez konieczności rezygnowania ze spędzania czasu wśród bliskich.

Od czego zacząć planowanie czasu?

W skutecznym planowaniu czasu pomaga korzystanie z metod i narzędzi ułatwiających wdrażanie w życie zmian. Wśród dedykowanych rozwiązań funkcjonują m.in. kalendarze i organizery, notatniki, dedykowane aplikacje na smartfon oraz planer na lodówkę lub szafkę, czyli tablice z powierzchnią SUPERścieralną™. Do planowania czasu warto podejść rozsądnie – zacznij od realizacji drobnych celów, które przybliżą Cię do osiągnięcia efektów i systematyczności.

Dla osób, które często mają słomiany zapał najlepszym rozwiązaniem będzie wybór planera z powierzchnią SUPERścieralną™, który pozwala tworzyć plany w wybranym okresie. Dzięki temu nie traci on swojej ważności, tak jak tradycyjne kalendarze i możesz korzystać z niego bez względu na aktualną datę w kalendarzu. Zwróć również uwagę na design notatnika – estetyczny wygląd zachęci Cię do codziennego planowania.

Jak planować czas?

Zadania, cele i obowiązki planuj tak, jak ci wygodnie – w perspektywie tygodnia, miesiąca, a nawet całego roku. Z wyprzedzeniem możesz pokusić się o organizację wspólnych rodzinnych wyjazdów czy zgromadzenie funduszy na wakacje marzeń. Do planowania wczasów, a także realizacji dużych celów wybierz planer rodzinny roczny. Jeśli zależy Ci na lepszej organizacji mniejszych przedsięwzięć, czy drobnych zadań – w tym pomoże Ci planer miesięczny lub planer tygodniowy, które znajdziesz w sklepie Planu. Każdy z nich zawiera specjalny układ pozwalający zapisywać w rubrykach plany i zadania na wybrany okres, a do 6 czerwca na wszystkie produkty z oferty obowiązuje atrakcyjna promocja z okazji Dnia Rodziny.

Jak planować? Na początku zacznij od wyznaczenia priorytetów, natomiast z czasem wzbogacaj swój indywidualny grafik o nowe wydarzenia i postanowienia. Możesz również w proces planowania zaangażować całą rodzinę, co zwiększy Twoją motywację. Rozważ planer dnia dla dzieci – Plandniownik™, który w pozytywny sposób uczy najmłodszych zarządzania czasem i buduje ich wewnętrzną satysfakcję przy realizacji drobnych codziennych czynności.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *