ćwiczenia w ciąży
Ciąża

O ćwiczeniach w ciąży czyli recenzja płyt Fit Lady Mama.

 

„Kobiety, które zachodzą w ciążę często zadają sobie pytania dotyczące aktywności fizycznej. Czy mogę ćwiczyć w ciąży? Czy jakiekolwiek sporty i aktywność fizyczna są dozwolone w tym szczególnym okresie?

Jeżeli ciąża przebiega fizjologicznie prawidłowo, nie jest zagrożona, a Ty – przyszła mama, czujesz się dobrze i aktywność fizyczna jest dozwolona, o ile zostanie dostosowana do szczególnego stanu, jakim jest ciąża. Ćwiczenia fizyczne wzmacniają organizm, dotleniają go, a także przygotowują do wysiłku, jakim jest poród.

Jeśli przed zajściem w ciążę byłaś aktywna, a lekarz prowadzący ciążę wyrazi zgodę na wykonywanie ćwiczeń – bądź aktywna z nami!”

Tak zachęca przyszłe Mamusie Producent płyty Fit Lady Mama Joga część I oraz Fit Lady Mama Wzmacnianie.

Opakowanie Fit Lady Mama Joga część I

 

 

zawiera płytę z 49 minutami treningu oraz 45 minutami poradnika. Poza ćwiczeniami, które prezentuje ciężarna Mama wraz z Trenerką dokładnie opisującą każdą pozycję, dającą wskazówki i zalecenia oraz komentującą ćwiczenia na bieżąco, na płycie znajdziecie również istotne informacje na temat diety: prawdy i mity o odżywianiu w ciąży i po porodzie, co powinna włączyć do jadłospisu przyszła Mama czy jak radzić sobie z zachciankami w czasie ciąży. Płyta zawiera również przydatne informacje dotyczące pielęgnacji ciała, tego czy wszystkie kosmetyki są bezpieczne dla przyszłej Mamy i Dziecka, jak pielęgnować ciało w ciąży oraz jak zmienia się ciało kobiety w czasie ciąży. Jednak to nie wszytko, producent zawarł również, popularną w ostatnich latach informację, o krwi pępowinowej, czym są komórki macierzyste, jakie mają znaczenie dla przyszłości Mamy i Dziecka, jak wygląda procedura pobierania krwi pępowinej i dlaczego warto ją przechowywać. Całość przygotowana jest ciekawie, przede wszystkim Trenerka Jogi zwraca uwagę, że jeśli ćwicząca nie może wykonać jakiegoś ćwiczenia, lub czuje dyskomfort powinna przestać i absolutnie nie robić nic, ponad swoje siły i możliwości. Ekspertki od diety czy kosmetyków mówią językiem prostym i przystępnym dlatego jeśli przyszła Mama przed ciążą była aktywna fizycznie jest to jak najbardziej interesująca pozycja w płytowej biblioteczce domowej.

Fit Lady Mama Wzmacnianie

 

Druga propozycja Ladymama.pl to płyta pt. Fit Lady Mama Wzmacnianie wraz z książeczką prezentującą produkt. Na tej płycie trening trwa 61 minut i zawiera ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Jednak zanim przyszła Mama zacznie ćwiczyć może posłuchać wypowiedzi lekarza ginekologa (na obu płytach) dotyczącej ewentualnych przeciwskazań. No i podobnie jak na płycie z jogą, tu również analogicznie znajdziemy 45 minut poradnika dotyczącego diety i pielęgnacji ciała w ciąży i po porodzie oraz informacje o bankowaniu komórek macierzystych.

Zestaw płyt na pewno przyda się ciężarnym Mamom, które cenią sobie aktywność fizyczną i lubią spędzać wolny czas spokojnie przygotowując swoje ciało do nadchodzącego maratonu, jakim jest niewątpliwie poród. Własne płyty docenią te Mamy, które lubią mieć wszystko w jednym miejscu i nie lubią tracić zbędnego czasu na poszukiwania w internecie. Za oknem już zimowo, a w domu przyjemne, przyciemnione światło, zapachowe świece lub trzaskający ogień w kominku, butelka wody w zasięgu ręki, cicha muzyka w tle, a na TV Fit Lady Mama :). Mamy z brzuszkiem to Wasz czas, proponowane wyżej płyty można zakupić na Ladymama.pl , a już niedługo będą do przygarnięcia w konkursie tu na blogu.

 

Post recenzujący powstał w ramach współpracy z portalem Ladymama.pl 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *