LifeStyle

Pojazdy elektryczne – co wybrać na gwiazdkę dla nastolatka

Coraz bardziej popularnym prezentem dla nastolatków i licealistów są pojazdy elektryczne. Dzięki nim młodzi ludzie mogą bez trudu i w miarę szybko dostać się np. do szkoły bez potrzeby użytkowania komunikacji miejskiej. Są one także doskonałym rozwiązaniem na dłuższewypady Jednak zanim zdecydujemy się co kupić sprawdźmy czym się od siebie różnią.

Hoverboard – deskorolka elektryczna

Hoveboard czyli elektryczna deskorolka jest coraz bardziej popularna wśród młodszych i starszych użytkowników. Swym działaniem nawiązuje do pojazdów typu segwy bez kierownicy.

Mają dwa koła, każde jest wyposażone w osobny silnik co umożliwia skręcanie w prawo oraz lewo. Podesty dzięki specjalnym czujnikom odbierają siłę oraz kąt nacisku stopy co umożliwia dokładne sterowanie deskorolką. Zależnie od ułożenia nogi można poruszać się do przodu i do tylu z różną prędkością (to zależy od siły nacisku). Oczywiście by nauczyć się sterować takim urządzeniem trzeba trochę poćwiczyć, jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat przeczytaj Jak jeździć na hoverboardzie . Zaletą elektrycznych deskorolek

Zalety:

Pozwala się przemieszczać na mniejsze i większe odległości szybciej niż na piechotę, jednak jest się niezależnym chociażby od komunikacji miejskiej. Może być to więc doskonały sposób na pokonywanie drogi do szkoły. Jest nieduża, a także ekologiczna. Zaś młodzież zachwyci ciekawym i nowoczesnym wzornictwem.

Pojazdy elektryczne

Hulajnoga elektryczna– do szkoły i na zajęcia

Hulajnoga tradycyjna to świetna zabawa dla małych dzieci. Dla nieco starszych, ciekawą propozycją jest hulajnoga elektryczna. Urządzenie to jest wyposażone w silnik elektryczny, który umożliwia osiągnąć prędkość nawet do 30 km/h i nie wymaga użycia siły fizycznej. Doskonale się nadaje do poruszania się po względnie płaskich powierzchniach. Będzie więc świetnym rozwiązaniem na pokonywanie dłużysz tras np. do szkoły czy na zajęcia. Rozwija w dziecku umiejętność zachowania równowagi oraz kierowania pojazdem. Bardziej rozbudowane wersje mogą być wyposażone w siedzisko oraz osłonę górnej części ciała, dzięki czemu podróż staje się znacznie wygodniejsza.

Zalety:

Produkt jest dostępny w dużej rozpiętości cenowej, najtańsze modele kosztują około 200 – 300 zł, zaś wersje bardziej rozbudowane dochodzą nawet do kwoty 4000 zł. Z łatwością można więc wybrać odpowiedni cenowo model. Mają nie duże rozmiary, bez trudu więc można je schować na balkonie, lub przypiąć w szatni.

Pojazdy elektryczne

Rower elektryczny – wspomaga jazdę w trudnych warunkach

Rower elektryczny łączy w sobie korzyści modeli tradycyjnych z wygodą jaką niosą pojazdy elektryczne. Takie pojazdy są wyposażone w specjalny akumulator, która zasila nieduży silnik o mocy do 250 W, który ułatwia jazdę np. jadać pod górę czy podczas silnego wiatru. Mogą mieć zamontowany specjalny czujnik momentu obrotowego, który uruchamia silnik wspomagając jazdę w trudnych warunkach. Akumulator jest wyjmowany co znaczeni ułatwia jego ładowanie Warto jednak pamiętać, że taki rower jest już zaliczany do motorowerów i wymaga rejestracji. Nie wolno również poruszać się nim po drogach dla rowerów. Ceny takich rowerów zaczynają się już od 1500 zł.

Zalety:

Mogą być doskonałym rozwiązaniem dla osób obciążanych fizycznie, a które by chciały dbać o swoją aktywność. Są to urządzenia zdecydowanie proekologiczne, zaś na rynku są dostępne modele wyposażone w coraz ciekawsze funkcje i udogodnienia dodatkowe.

Możesz również polubić…

5 komentarzy

  1. super

    1. Która jest super ? 🙂

  2. Akurat niestety nie pochwalam takich gadżetów 😉

    1. A czemu? Nawet hulajnogi??

  3. Paolina paolina says:

    Fajne pojazdy, ale moj syn pewnie wtedy nie chciałby juz wcale chodzić. Mam z nim problem ogromny. Przejdzie kilka krokow i juz nóżki bolą 😉 ( 3latek) ale gdybym miała wybrać to pewnie ta hulajnoga elektryczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *