Psi Patrol
Dbam o rozwój DZIECKO

Psi Patrol to bajka, która ostatnimi czasy cieszy się międzynarodowym fenomenem. Co sprawia, że dzieci tak bardzo ją pokochały?

Dzielne pieski

W Psim Patrolu bohaterami są przede wszystkim pieski. Przyjemna kreska uroczych piesków bardzo szybko przekonała do siebie dzieci. Kto by nie chciał mieć za przyjaciela takiego dzielnego czworonoga?

Fabuła serialu animowanego jest bardzo prosta, ponieważ cały czas jest powielany jeden schemat.

W mieście, w którym mieszkają zwierzaki, dochodzi do jakiejś sytuacji, w której bohaterowie muszą wykazać się odwagą i pomysłowością. Dzięki nim nigdy nie wahają się przed zadaniem i znajdują rozwiązanie z każdej sytuacji.

Większość psów z ekipy Patrolu jest przedstawicielami zawodów, które występują w społeczeństwie i jednocześnie są marzeniem wielu dzieci. M.in możemy spotkać policjanta, strażaka oraz ratowniczkę wodną.

Co więcej każda postać ma odmienny charakter. Takie przedstawienie sprzyja odnalezieniem swojego ulubieńca przez dziecko.

Mądre przekazy

Bajka niesie w sobie wiele ważnych lekcji, które uczą dzieci właściwych postaw oraz zachowań.

Najważniejsza leży już w samej idei grupy pomocnych piesków. Pokazuje, że zawsze należy pomóc potrzebującym. Każdy, kto potrzebuje pomocy powinien być nią otoczony. Tak samo jak nikt nie powinien być zostawiony sam

Dzieci przez zachowanie bohaterów widzą też, że najlepiej jest działać w grupie. Będąc z przyjaciółmi lub bliskimi możemy sprostać każdemu wyzwaniu. Dzięki temu młodzi ludzie nie tylko otwierają się na innych, ale też uczą się współpracować oraz polegać na siebie.

Kolejną kwestią jest pokazanie, że służby, które stoją na straży bezpieczeństwa oraz porządku są bardzo ważnym elementem społeczeństwa. Dzieci widzą jaka rolę ma policjant, czy strażak i kodują sobie do kogo zwrócić się o pomoc w razie nagłych sytuacji.

Przestawianie zawodów z tej pozytywnej strony może być też zachętą do późniejszych zainteresowań. 

Nie mniej ważna jest poruszana w bajce kwestia odmienności. Każdy z psiaków poza swoimi dobrymi stronami ma swoje słabsze cechy lub wady np. jest bardziej bojaźliwy, czy sepleni. Mimo tego każdy z nich jest równoprawnym członkiem grupy i nie jest wykluczany. Pokazana jest przyjaźń, która akceptuje i dostrzega więcej.

Już nie tylko kreskówka

Kreskówka stała się tak popularna, że urosła wokół niej niemal kultura. 

Producenci różnego rodzaju branż starają się umieścić bohaterskie pieski na swoich produktach czyniąc je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla dzieci.

Obecnie zaopatrzymy swoją pociechę w ubrania z Psiego Patrolu oraz najróżniejsze zabawki. Dzieci nie tylko mogą oglądać bajki ze swoimi ulubionymi bohaterami, ale również grać w gry i kierować postaciami lub czytać książki o ich przygodach.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą produktów z Psim Patrolem koniecznie odwiedź stronę https://www.empik.com/bohater/psi-patrol.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *