Ciąża

W trosce o zdrowe macierzyństwo. TRIMiD

TRIMiD to innowacyjne podejście do suplementacji kobiet w ciąży, ponieważ uwzględnia różne zapotrzebowania kobiety w każdym z trymestrów ciąży. Jego skład jakościowy i ilościowy został podzielony na trymestry. Jest to obecnie jedyny taki suplement dla kobiet w ciąży, który zawiera taki podział.

Na początku zaznaczę, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla zachowania zdrowia swojego i oczekiwanego dziecka, a suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. W oczekiwaniu na dziecko trzeba w szczególny sposób dbać o swoje zdrowie i dietę. Dlatego też tak istotne jest, aby stosować suplementy. Witaminy i minerały dla kobiet w ciąży  zapewniają codzienny zastrzyk niezbędnych substancji, które zarówno matkę, jak i dziecko utrzymają w dobrym zdrowiu i samopoczuciu.

TRIMiD, oprócz ważnych witamin i składników mineralnych, zawiera DHA z alg morskich o najwyższym aktualnie dopuszczonym w UE poziomie koncentracji DHA, ponadto dla 1. i 2. trymestru przewidziana została zwiększona zawartość kwasu foliowego, którego skuteczność w zapobieganiu wad cewy nerwowej jest potwierdzona w licznych badaniach populacyjnych przeprowadzonych w ostatnich trzech dekadach.

Skład suplementu został opracowany przez Instytut Matki i Dziecka i dostosowany do potrzeb kobiety w każdym trymestrze ciąży. Składy ilościowo-jakościowe uwzględniają akturalne rekomendacje i tak:

TRIMiD 1 ma wysoką zawartość witaminy D, żelaza, jodu i kwasu foliowego. Na jedną porcję składają się dwie kapsułki biała i żelowa. Suplementacja kwasem foliowym odgrywa ważną rolę w ciąży ponieważ foliany przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych, a także pomagają w prawidłowej produkcji krwi.

TRIMiD 2 oprócz ważnych witamin i składników mineralnych zawiera także wyciąg z kwiatów rumianku. Rumianek wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego przy niestrawnościach i wzdęciach występujących min. w drugim trymestrze ciąży.

TRIMiD 3 zawiera zwiększoną zawartość ważnych dla trzeciego trymestru ciąży składników mineralnych takich jak żelazo, jod i magnez. Żelazo pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Suplement ten nie zawiera alergenów pokarmowych takich jak gluten, laktoza i soja oraz jest odpowiedni również dla kobiet z genotypem MTHFR TT lub CT. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.trimid.pl.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *