Ciąża

Wesprzyj swój organizm w ciąży i po porodzie.

Ciąża i okres karmienia piersią to czas, kiedy nasz organizm potrzebuje wsparcia witaminowego. Oczywiście najważniejsze jest zdrowe odżywianie się i dostarczanie w sposób naturalny wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego najpierw rozwoju maluszka, a później funkcjonowania naszego organizmu. Wszelkie niedobory prędzej czy później wyjdą i mogą być przykre w skutkach dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć jak to zawsze mawia moja mama.

mumomega to, co niezbędne

na-stroneI tak jak prawidłowa dieta może dostarczyć nam wystarczającą ilość niezbędnych witamin, tak problemem może być dostarczenie odpowiedniej ilości zalecanego przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne kwasu tłuszczowego DHA, który obecny jest głównie w tłustych rybach morskich. Z pomocą przychodzi mumomega, to bezpieczna suplementacja DHA, wolna od szkodliwych zanieczyszczeń, toksyn i dodatków chemicznych.

W skład suplementu diety mumomega wchodzą tylko wielonienasycone kwasy tłuszczowe i antyutleniacz naturalnego pochodzenia ( witamina E z soi niemodyfikowanej genetycznie ). Produkt nie zawiera żadnych dodatków smakowych, środków barwiących lub sztucznych barwników.

Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, kobiety w ciąży – w przypadku niskiego spożycia ryb i innych źródeł DHA – powinny przyjmować nie mniej niż 500 mg DHA dziennie. Z kolei kobiety w ciąży o wysokim ryzyku porodu przedwczesnego powinny przyjmować 1000 mg DHA dziennie. Suplementację należy rozpocząć już w pierwszym miesiącu ciąży.

mumomega zaczęłam przyjmować tuż po porodzie jako suplement zróżnicowanej diety gdyż  w momencie przyjścia na świat (nawet w przypadku zdrowych niemowląt) zarówno mózg, jak i narząd wzroku nie są całkowicie rozwinięte. Aby dalszy proces rozwoju tych narządów przebiegał prawidłowo, należy dbać o suplementację kwasu DHA także u matek karmiących piersią, a później u samych niemowląt, w ilości przynajmniej 100 mg dziennie.

Kwas DHA można, a wręcz trzeba, przyjmować w okresie karmienia piersią – dzieci powinny otrzymywać go z mlekiem matki. Obecność odpowiednich ilości DHA w mleku matki, czy w organizmie niemowlęcia jest powiązana z prawidłowym rozwojem ostrości widzenia dziecka. Sugeruje się, że stężenie DHA we krwi matek i we krwi pępowinowej może mieć wpływ na przyrost tkanki kostnej u zdrowych, donoszonych noworodków.

Kwas DHA jest też niezwykle dla nas cenny. Może zmniejszać częstość występowania powikłań okołoporodowych takich jak stan przedrzucawkowy, który dotyczy ok. 8 proc. ciężarnych. Suplementacja DHA znacząco zmniejsza również ryzyko wystąpienia depresji u kobiet ciężarnych i po porodzie tzw. baby blues.

Opakowanie mumomega zawiera 30 kapsułek a jego koszt w aptece wynosi 59 zł. Jeśli cenicie sobie suplementy bez sztucznych dodatków polecam!

Źródła:

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/kwas-dha-w-ciazy-niezbedny-do-prawidlowego-rozwoju-dziecka_35567.html

https://parenting.pl/portal/kwas-dha-a-prawidlowy-rozwoj-mozgu-dziecka

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Dobrze wiedziec na przyszłość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *