Przydatne gadżety

Wózek parasolka Camden marki Moby-System.

Przychodzi taki czas, kiedy każdy rodzic chce bądź musi zmienić wózek na lżejszy i bardziej poręczny. Nie każdego stać na to, by na popularną „parasolkę” wydać majątek. Warto jednak zainwestować w nowy wózek, gdyż jest to zwykle ten ostatni i najbardziej eksploatowany.

Wózek spacerowy typu parasolka Camden firmy Moby System to propozycja sklepu mamabrum.eu , którą chciałabym Wam zaprezentować. Na początek trochę danych technicznych: aluminiowa rama, przednie skrętne, piankowe koła o średnicy 14,2 cm, opcja blokowania do jazdy na wprost, tylne podwójne koła o średnicy 14,8 cm z podwójnym hamulcem, blokada uniemożliwiająca przypadkowe złożenie, wymiary po rozłożeniu: 107 cm (wysokość) x 51 cm (szerokość) x 61 cm (głębokość), maksymalne obciążenie: 15 kg, waga wózka 7,5 kg. Poniżej zapraszam na mój filmowy debiut ;).

https://youtu.be/TlEaG3uJdXM

Dzięki solidnie wykonanej ramie wózek prowadzi się stabilnie, chociaż jak to w parasolkach bywa, brak amortyzatorów przenosi drgania na małego użytkownika. Wykorzystanie z przodu pojedynczych kół może i wygląda lepiej niż podwójne, jednak wpływa na płynność ruszania z miejsca. Koła blokują się i aby ruszyć trzeba wózek lekko unieść. Jest to irytujące szczególnie w sytuacji, kiedy chcemy szybko ruszyć, a nie możemy. Wózek od tańszych wersji różni się głównie tym (i jest to jego niewątpliwym atutem), że rama jest solidniejsza, przez co jest nieco cięższy. Pozostałe elementy takie jak: pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, odpinana barierka, odpinana budka, kosz na zakupy, kilkustopniowa regulacja oparcia (aż do pozycji leżącej – plus za łatwość obsługi), niewielka budka z okienkiem, regulowany podnóżek,  są podobne.

Generalnie wózek typu parasolka w przypadku młodszych dzieci powinien służyć jedynie tam, gdzie nie możemy zabrać normalnej, pełnowymiarowej spacerówki. Przy starszych dzieciach (chodzących) i tak będzie używana tylko w razie zmęczenia malucha. Wózki tego typu kojarzyły mi się zawsze z namiotem :), pewnie domyślacie się czemu.

Tak jak wspominałam na początku, warto zainwestować w nowy wózek typu parasolka gdyż będzie to ten ostatni, aż do całkowitego zmęczenia materiału (taki wytelepany mamy jeszcze w piwnicy po starszej córce i czeka na dobicie). Zastanówmy się jakie istotne dla nas cechy powinien posiadać i jaki mamy na niego budżet. Wtedy szukajmy czegoś dla nas odpowiedniego. Unikajmy kupowania używanych, gdyż zwykle ich stan techniczny pozostawia już wiele do życzenia, nawet jeśli wizualnie się nadaje. Mam nadzieję, że moja obiektywna recenzja pomoże Wam podczas ewentualnego wyboru :). W razie pytań zapraszam do kontaktu, a po ofertę do sklepu -> www.mamabrum.eu

Możesz również polubić…

2 komentarze

 1. Taga says:

  Wózek dość dobry, solidnie wykonany i ładnie sie prezentuje jak na parasolkę 😉
  posiadamy kolor fioletowy, bardzo ładny ten kolorek nie spodziewałam się tak fajnego koloru

 2. Magda says:

  Mam taki wózek, tyle że brązowy. Całkiem dobrze się sprawdza przy mojej szybko męczącej się chodzeniem 2.5 rocznej córce 🙂 jest stabilny, lekki i wytrzymały (bywało, że czasami jeździłyśmy nim po najgorszych chodnikach w mieście i nic nie pękło).
  Pozdrawiam
  Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *