Podróże z dziećmi

Zoo Egzotyczne w Tuchlinie kaszubska perła pośród lokalnych atrakcji!

Domów na głowie w naszym kraju powstało już dziesiątki. Mało jest natomiast miejsc, które są wyjątkowe i zaciekawią najbardziej wymagającego podróżnika, jakim jest dziecko. W jeden z deszczowych dni naszej podróżniczej przygody trafiliśmy w miejsce, które okazało się strzałem w dziesiątkę.

Podróże po naszym pięknym kraju mają to do siebie, że musimy być przygotowani na każdą pogodową ewentualność. Cóż, taki mamy klimat i nie ma co narzekać, tylko przyjąć rzeczywistość jaka jest, ewentualnie wykupić wakacje za zachodnią granicą. My lubimy jeździć i poznawać nowe miejsca, dlatego zawsze wybieramy taką wakacyjną miejscówkę, która będzie dobrą bazą wypadową. Tak w pogodę, jak i w niepogodę.

Tym razem padło na Kaszuby. To kraina pełna uroku, do tego idealna baza wypadowa na wybrzeże. Same Kaszuby również skrywają wiele urokliwych miejsc, jedym z nich jest Zoo Egzotyczne w Tuchlinie.

Park Edukacyjny Zoo – Egzotyczne Kaszuby to miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obecność kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt, nowoczesne kino 3D oraz wiele innych atrakcji sprawiają, że przygody w tym Parku są niezapomniane. My spędziliśmy tam kilka godzin, które zleciały jak mgnienie okiem. Atrakcje Parku znajdują się w nowoczesnym, zadaszonym i klimatyzowanym obiekcie, dlatego nie straszne nam pochmurne, deszczowe oraz upalne dni. Od progu witają nas wolno latające piękne egzotyczne papugi, co pokazuje dobre traktowanie i miłość do właściciela. Zresztą jest on obecny na obiekcie praktycznie cały czas, dogląda zwierząt, karmi je, rozmawia ze zwiedzającymi.

 

Podczas wizyty w Parku istnieje możliwość skorzystania z opieki przewodnika, co oczywiście uczyniliśmy! Dzięki czemu mogliśmy nie tylko oglądać zwierzaki, ale również dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, a nawet dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z wybranymi okazami. To szczególnie ważne, jeśli chce się zarazić dzieci ciekawością świata, nie tylko tego dobrze nam znanego, ale również tego egzotycznego.

Dużą atrakcją dla maluchów jest zagroda z królikami i świnkami morskimi, które można pogłaskać i nakarmić, co córka czyniła z lubością.

Od czerwca na terenie parku otwarta jest papugarnia, w której można nakarmić nektarem papużki – Lorysy Górskie. Mój mąż – wielbiciel papug, nie potrzebował jednak nektaru by zachęcić Lorysy do wspólniej zabawy ;). Po prostu jego niewątpliwy urok osobisty tak działa.

Wielką atrakcją w Parku jest wystawa akwarystyczna prezentująca bogactwo fauny i flory jezior Szwajcarii Kaszubskiej. Akwarium liczy sobie aż 20 tys. litrów pojemności. Obo zaułek Arachne, gdzie prezentowane są pająki z całego świata.

Oprócz samych zwierząt warto wspomnieć również o nowoczesnym kinie 3D, restauracji gdzie można się posilić, „małpim gaju” dla większych dzieci, gdzie córka spędziła ponad godzinę i specjalnej strefie malucha do lat 5.

Na terenie obiektu znajdują się :

 • wystawa egzotycznych zwierząt
 • kino 2D/3D
 • „małpi gaj”
 • strefa dla malucha do lat 5
 • duży plac zabaw na powietrzu
 • restauracja „Ara”
 • sklepik z pamiątkami, zwierzakami
 • dla grup zorganizowanych udostępniane są także sala dydaktyczna oraz miejsce na ognisko.

Jeśli będziecie na Kaszubach koniecznie tam zajrzyjcie. To miejsce idealne dla całej rodziny. Na naszej mapie podróży zaznaczamy je jako prorodzinne – jest podjazd dla wózków, całość mieści się na jednym poziomie, jest miejsce do przewinięcia malucha, atrakcje dla starszaków. Obsługa przesympatyczna i chętna do pomocy. Polecamy gorąco!!

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Agnieszka Markowska says:

  Brawo Boję się zarówno pająków jak i węży. Nie dotknęłabym tego paskudztwa z własnej woli Ale lubię oglądać zza szyby. Fajne i ciekawe miejsce, warte zapisania na listę miejsc, które warto odwiedzić. A swoją drogą chętnie zobaczę wpis takich polecanych miejsc, atrakcji dla dzieci typu parki tematyczne, rozrywki, itp.

 2. Snoch says:

  Naprawdę super miejsce…warto sobie je zapisać w kalendarzu
  Ogólnie podziwiam ..wrr te węże i inne obślizgłe gady na twoich rękach …

 3. Oj, miejscówka raczej nie dla mnie z tymi wężami i pająkami 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *