DZIECKO Gry planszowe - recenzje Książki

Rodzinne gry od Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Dzisiaj odsłona pierwszych trzech gier od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która gry wydaje stosunkowo od niedawna bo od 2016 roku. Współpracują z najlepszymi autorami i wydawnictwami z całego świata. W ręce polskich graczy przekazują gry, które zdobyły popularność i nagrody w wielu krajach. 

W ich ofercie znajdziecie gry zarówno dla młodszych graczy, jak i dla dorosłych. W tej odsłonie chciałabym zainteresować Was grami w kategorii wiekowej 5+. Nie są to typowe „planszówki”, raczej liczy się tu spostrzegawczość, reflekst, logiczne myślenie czy strategia. Coś dla siebie znajdą tu wielbiciele robotów, stworów i zagadek kryminalnych!

Pora na stwora

W pudełeczku znajdziecie 54 karty: 18 stworków i 36 fragmentów stworków do dwóch wariantów gry. Celem  gry jest stworzenie swojego stworka zgodnego z otrzymaną kartą, za pomocą kart przedstawiających fragmenty stworków. Wygrywa osoba, która jako pierwsza stworzy 3 stworki. Jeśli któryś ze stworków zostanie stworzony z fragmentów z gwiazdkami gracz otrzymuje za niego dodatkowe punkty.

Pora na stwora

Stwory błyskawiczne to opcja gry na szybkość i spostrzegawczość. W grze wykorzystane są te same elementy co w grze Pora na Stwora. Jednak rozgrywka przebiega w inny sposób i wymaga nieco innych umiejętności. Gracze grają w tym samym czasie, wybierają po jednej karcie ze swojego stosu z kawałkiem stwora i muszą jak najszybciej odnaleźć wśród kart przedstawiających stworki tego, którego fragment wylosowali. Gracz, który znajdzie i nakryje ręką właściwego stworka otrzymuje punkt.

Fabryka robotów

W fabryce praca wre. Na taśmie produkcyjnej pojawiają się różnokolorowe roboty. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota:

  • w odpowiednim kształcie,
  • w odpowiednim kolorze,
  • stojącego na odpowiedniej taśmie produkcyjnej.

Aby wygrać, gracz musi być szybszy od pozostałych uczestników gry! Musi być jednak ostrożny, bo w fabryce czasami nie ma poszukiwanego robota. W takiej sytuacji należy jak najszybciej nacisnąć przycisk STOP i zatrzymać taśmę produkcyjną. Zwycięzcą zostanie najszybszy i najbardziej spostrzegawczy gracz.

W opakowaniu znajdziecie: 5 kart startowych, 50 kart robotów, przycisk STOP, naklejkę z oznaczeniem właściciela gry oraz kartę megamocy.

Detektyw Pozytywka na tropie

Detektyw musi być czujny i spostrzegawczy. Szczególnie Detektyw Pozytywka, gdyż jego największy wróg Martwiak od rana do nocy kombinuje jak by tu uprzykrzyć mu życie. Tym razem ukrył gdzieś należące do detektywa Pozytywki rzeczy: ukorzany rower, zepsuty czajnik, niekompletne szachy, porysowaną lupę i doniczkę z kaktusem. Musimy pomóc je odnaleźć bo gdzieś tu są.

Elementy gry: 8 płytek z detektywem Pozytywką, 6 płytek z rowerem, 4 płytki z kaktusem, 4 płytki z szachami, 4 płytki z lupą, 8 płytek z czajnikiem, 3 płytki z Martwiakiem i 12 płytek z panem Mietkiem. Naszym zadaniem jest zdobycie jak największej liczby płytek. Niektóre z nich można zdobyć bardzo łatwo, inne zdecydowanie trudniej bo pan Mietek i Martwiak próbują utrudnić poszukiwania. Wygrywa gracz, który zbierze jak najwięcej płytek.

Już niebawem Dzień Dziecka dlatego miłośników gier wszelakich zapraszam na konkurs. Wydawnictwo Nasza Księgarnia ufundowało 3 gry Pora na Stwora więc wygrywają trzy osoby! Co trzeba zrobić? Sprawa jest prosta: stworzyć własnego stwora i zdjęcie wrzucić w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Wygrają trzy najbardziej kreatywne stwory! 🙂 Szczegóły znajdziecie tu KLIK. Powodzenia!!

 

Możesz również polubić…

5 komentarzy

  1. Beata says:

    Moje dzieci uwielbiają tego rodzaju gry. Dzień dziecka niebawem a to jest dobry pomysł na prezent.

  2. Monika says:

    Świetne!! Propozycje tematycznie idealne dla mojego starszaka – roboty, potworki tylko kosmosu jeszcze brak 😉

  3. Agnieszka Markowska says:

    Bardzo fajne te gry. Mój starszy synek bardzo lubię wszelkie planszówki i spędzać przy nich czas. Młodszy nie ogarnia jeszcze zasad ale podoba mu się rzucanie kostką w grach 🙂

  4. Kasia says:

    Pora na stwora jest u nas hitem. Nie gramy codziennie, ale 2, 3 razy w tygodniu to na pewno!

  5. Sylwia says:

    Wyglądają naprawdę zachęcająco. Tematycznie chyba bardziej dla chłopców niż dziewczynek, ale to nie musi być reguła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *