Gry planszowe - recenzje

Pośród fal w szmaragdowych głębinach rozpoczyna się bal.. tęczowy bal. Gra planszowa „Podwodne Królestwo”

PK1Przebywanie z dziećmi w domu to konieczność sypania z rękawa pomysłami na zapełnienie czasu małym odkrywcom. Fajnie by ten czas był spędzany dobrze i wartościowo dla dziecka. Dzieci muszą się czasem ponudzić by rozwijać wyobraźnię i kreatywność, nie jestem również przeciwnikiem odpowiednio dobranych do wieku bajek w TV, byleby ten czas spędzany przed nim był rozsądny. Dobrze też samemu zrobić sobie przerwę w codziennych obowiązkach i spędzić trochę czasu z dzieckiem do czego świetnie motywują gry planszowe.

My dopiero rozpoczynamy swoją planszową przygodę, ale już jestem przekonana, że to strzał w dziesiątkę. To nie tylko rodzinna zabawa połączona z nauką, ale również świetny pomysł na prezent np. z okazji urodzin.

PK2Pati w tym roku w październiku skończy 3 lata, ale widząc jak świetnie sobie ze wszystkim radzi, a jej zasób słów jak na 3-latkę jest bardzo szeroki, zdecydowałam się na grę dla dzieci od lat 4 wydawnictwa Zielona Sowa. To bajecznie kolorowa plansza – podwodne królestwo, gdzie mieszkają urocze syrenki wraz z dziarskimi trytonami. Właśnie zbliża się tęczowy bal, a w całym Podwodnym Królestwie trwają przygotowania. Zadaniem graczy jest skompletowanie ozdób, które można zakupić za zebrane perełki u podwodnych handlarek podczas podróży po podwodnym królestwie. Podróżników czekają różne przygody np. zabawa w chowanego z rybkami, przez które ucieka nam jedna kolejka lub spotkany w głębinach pomocny delfin, dzięki któremu możemy dodatkowo rzucić kostką.

Zasady są bardzo proste i mała szybko je przyswoiła, chociaż za każdym razem kiedy wypada, że musi odczekać kolejkę komentuje z przekąsem „ja chcę grać, a nie stać w kolejce!” ;). Jedyny problem typowego 3 latka to niecierpliwość, ale i z tym sobie radzimy np. robiąc małe przerwy w trakcie gry. To, że gra z mamą i z tatą bardzo ją motywuje.

Plansza jest mocno nasycona barwami i przedstawia różne zwierzątka, przy okazji gry dziecko oswaja się z ich nazwami. U nas największa radość jest wtedy, gdy córka uzbiera odpowiednią ilość perełek, zPK3a które u podwodnej handlarki może zakupić piękne ozdoby, wtedy z namaszczeniem odlicza 3 perły i zabiera kartę, którą już wcześniej sobie upatrzyła. Cieszy ją sama gra, nie idea wygranej, bo to jeszcze nie ten czas.

Gra jest porządnie i ładnie wykonana, dlatego z powodzeniem może być świetnym prezentem urodzinowym. Oto co znajdziecie w pudełku:

 • plansza
 • kostka do gry
 • 6 kartonowych pionków do wyboru (4 syrenki i 2 trytony)
 • 4 pPK4odstawki na pionki
 • 25 kart podwodnych przedmiotów
 • 50 żetonów – perełek
 • 4 muszelki – portfeliki

Liczba graczy to 2-4 osoby, a przewidywany czas gry to 20-40 minut, wiek dzieci 4+ chociaż tak jak pisałam wcześniej bystre 3 latki też sobie świetnie poradzą :).

Cel gry: Kupienie 4 podwodnych przedmiotów, przy czym każdy z nich powinien być w innym kolorze.

Nasze wrażenia? Gra uczy cierpliwości, działania zgodnie z zasadami, wspiera rozwój motoryczny dziecka, rozwija zasób słownictwa oraz szlifuje umiejętność liczenia 1-6. Nam się bardzo podoba i chętnie w nią gramy całą rodziną, dlatego możemy Wam ją szczerze polecić.

Autor: Anna SobPK6ich-Kamińska
Data wydania: 2016
Wydawnictwo Zielona Sowa
Format: 26×26
Oprawa: karton
Wiek czytelnika: 4-5 lat

Cena: 59,90 zł

Moja ocena: 10/10

 

Zapisz

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Mnie się bardzo podoba 🙂

 2. Agata Wierzgacz says:

  Bardzo fajna gra 🙂

 3. Fajna gra dla nas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *