Gry planszowe - recenzje

Gra planszowa Ahoj Piraci! Propozycja na spędzanie czasu w jesienne i zimowe popołudnia.

ap

Dzisiaj chciałabym wam przedstawić kolejną propozycję z serii planszówek. To idealny pomysł na spędzenie wspólnie z dziećmi czasu, szczególnie w jesiennie i zimowe popołudnia czy wieczory. Tym razem jest to gra dla dzieci powyżej 6 lat, chociaż młodsze również można w nią zaangażować, wystarczy tylko nieco uprościć zasady i nie wprowadzać wszystkich elementów gry. Sama gra może również być świetnym prezentem urodzinowym, Mikołajkowym czy pod choinkę. Wyróżnia ją wysokiej jakości wykonanie, ruchome i drewniane elementy oraz gruby, porządny karton. To jedna z propozycji Wydawnictwa Egmont Publishing w kolekcji Zagraj ze mną, więcej propozycji dostosowanych do różnego wieku dzieci znajdziecie na krainaplanszówek.pl   gdzie warto zajrzeć, szczególnie przed Świętami.

ap1

W środku znajdziemy planszę z ruchomą strzałką, 4 statki pirackie (czerwony, niebieski, zielony i żółty), 64 skarby, znacznik tornada oraz drewnianą kostkę do gry. Po przygotowaniu planszy (należy przymocować strzałkę tak, by się swobodnie obracała) każdy gracz ( 2-4 osoby) wybiera statek i umieszcza go w porcie o takim samym kolorze, skarby umieszczamy w ładowni (może nią stanowić pudełko) zaś znacznik tornada i kostkę do gry obok planszy. Tak zaczynamy naszą piracką przygodę, a wygrany to gracz, który pierwszy dostarczy do swojego portu co najmniej 9 skarbów.

ap2

Zanim jednak zaczniemy wyścig musimy zapoznać się z regułami gry, a tych autor przewidział nie mało. Wyspy ze skarbami, załadunek, przeładunek, rozładunek czy abordaż to tylko niektóre z przewidzianych przygód na tej z pozoru niewielkiej, a jednak bogatej w treść planszy. Gra będzie bawić zarówno chłopców jak i dziewczynki, tak dużych jak i małych, a wszyscy będą do niej często wracać. Goście z dziećmi w podobnym wieku czy spotkanie rodzinne to idealne chwile by wykorzystać gry planszowe i zachować pozytywne wspomnienia.

ap3

Gry z kolekcji Zagraj ze mną rozwijają u dzieci umiejętności, takie jak: rozpoznawanie kolorów, liczenie, zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętność radzenia sobie z emocjami oraz współpracę w grupie. Jednak przede wszystkim gwarantują świetną zabawę tak dzieciom jak i rodzicom. Wybierając gry dla córki zawsze staram się by nie tylko gwarantowały nam świetną zabawę, ale przede wszystkim wspierały jej rozwój. Często nie sugeruję się „wiekiem” podanym na pudełku, a indywidualnymi umiejętnościami mojego dziecka, jak również patrzę przyszłościowo.

ap4

Gry planszowe to świetna inwestycja w rozwój naszego dziecka, na pewno nie będą to zmarnowane pieniądze.

Za możliwość rodzinnej zabawy i egzemplarz gry do recenzji dziękuję firmie egmont-logo

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Emilia says:

    Planszówki są świetnym sposobem wspólnego spędzania czasu. Zgodnie z oswieceniowa dewiza, uczą, bawiąc 🙂

  2. wow ale super u nas tezplanszówki ida zawsze jako najbardziej uzywane;0 mało ich mamy ale zawsze fajnie sie wszyscy razem bawimy;)ta jest interesujaca musze sprawdzic cena;)

  3. Bardzo polubiliśmy tą planszówkę. Choć jest od 6 lat, moje 2latki bardzo lubią bawić się statkami tylko na uproszczonych zasadach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *