Dbam o rozwój DZIECKO MAMA Porady

Wirtualny spacer po placówkach oświatowych: żłobkach, przedszkolach i szkołach

Starą prawdą jest powiedzenie, że „zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”. Kiedy przychodzi na świat dziecko, rodzice rozmyślają się nad jego przyszłością. Dokładają starań, żeby pociecha wyrosła na serdecznego, uczciwego, inteligentnego i zaradnego człowieka. Nie każdy ma możliwość, aby przez pierwsze trzy lata życia dziecka opiekować się nim bez pomocy babci, opiekunki, czy żłobka.

wirtualny spacer

Wirtualny spacer po żłobku. Opieka nad niemowlakiem

Zorganizowanie opieki nad maleństwem do pierwszego roku nie jest łatwe. Dłuższy urlop macierzyński, który trwa nawet 12 miesięcy plus urlop tacierzyński pozwalają zostać z maluchem dopóki jest karmione piersią . Mama nie musi po 4 miesiącach oddawać maluszka do żłobka i martwić się, czy dziecko zaakceptuje nowe otoczenie. Po pierwszych urodzinkach często pojawia się problem znalezienia opieki nad dzieckiem. Żłobków nadal jest niewiele. Prywatne placówki tego typu są bardzo drogie. Zdenerwowanie rodziców związane z koniecznością posłania dziecka do żłobka może zmniejszyć wirtualny spacer po obiektach oświatowych – żłobkach, który dostępny jest na stronach żłobków. Rodzice mogą zobaczyć, jak wygląda żłobek od środka, sprawdzić warunki, obejrzeć wyposażenie i zabawki. Dzięki temu nabierają przekonania, że wybrany żłobek będzie dobrym miejscem dla ich pociechy.

Wirtualny spacer po przedszkolu z dziecięcych marzeń

wirtualny spacer

Przedszkola przywiązują dużą wagę do reklamy. Toczy się rywalizacja o przedszkolaka między przedszkolami miejskimi, a prywatnymi. Standardowa strona internetowa , na której rodzic przeczyta informacje o grupach przedszkolnych, godzinach pracy, wychowawcach, zajęciach dodatkowych i jedzeniu, to nieraz za mało, aby rodzic przekonał się, że wybrane przedszkole to idealne miejsce do rozwoju i zabawy dla jego dziecka. Oglądając wirtualny spacer po obiektach oświatowych – przedszkolach, widz może zobaczyć jak prezentuje się wnętrze placówki, jakie zabawki i pomoce naukowe mają dzieci, jak wyglądają szatnie, ubikacje, plac zabaw. Taki film można oglądać razem z dzieckiem i opowiedzieć o przedszkolu. Wirtualny spacer po przedszkolu służy lepszemu przygotowaniu dziecka do życia przedszkolnego, co ułatwia przyzwyczajenie  się i sprawia, że pociecha chce pójść do przedszkola, aby sprawdzić, czy są tam takie same zabawki, jak te pokazane na „filmie”. Nic nie zastąpi dni adaptacyjnych organizowanych pod koniec sierpnia, bowiem dziecko poznaje wtedy inne przedszkolaki z grupy i stawia pierwsze kroki w grupowej zabawie. Wirtualny spacer po przedszkolu to cenna informacja dla rodziców. Dla małego dziecka najistotniejsze jest to, aby mogło bawić i się odkrywać swoje talenty z rówieśnikami.

Wirtualny spacer po szkole z pasją

Pójście do szkoły nie musi się już kojarzyć  z czymś niedobrym, z nudnym lekcjami, hałasem na przerwach. Wirtualny spacer po placówkach oświatowych – szkoły, daje możliwość przygotowania dziecka do pójścia do szkoły. Przyszły uczeń ogląda świetlicę, salę lekcyjną, salę gimnastyczną, ubikacje, korytarze, plac zabaw i boisko. Przekonuje się, że szkoła jest w porządku, że jest to miejsce przyjazne uczniowi. Zdaniem psychologów, to bardzo ważne, aby dziecko rozpoczynało karierę szkolną w atmosferze akceptacji, chęci poznania nowych kolegów, aby nie bało się innych dzieci i dużych przestrzeni. Rodzic wybierając szkołę też chce mieć gwarancję, że dana szkoła jest bezpieczna, ładnie odmalowana i przyjazna dzieciom. Szkoły mogą konkurować  nie tylko ofertami pozalekcyjnych kółek zainteresowań, ale także wyglądem pomieszczeń lekcyjnych i sali gimnastycznej. Nic dziwnego, że wirtualny spacer jest coraz częściej dodawany na stronie szkoły. Zdjęcia wykonane kilka lat temu nie wytrzymują konkurencji z wirtualnymi spacerami. Walory tej formy dotarcia do przyszłego ucznia docenia coraz więcej szkół, zwłaszcza średnich, które chętnie chwalą się wyposażeniem pracowni przedmiotowych. Uczeń porusza się po szkole wirtualnie i może zobaczyć, jakim zapleczem dysponuje szkoła,  w której planuje się uczyć.

Przykładowy wirtualny spacer po przedszkolu

Możesz również polubić…

14 komentarzy

 1. Magda says:

  Bardzo lubię wirtualne spacery, bo wiele obrazują.

  1. Mam nadzieję, że za kilka lat będzie to już standard 🙂

 2. Marlena H. says:

  Bardzo fajna opcja. Nie wychodząc z domu możemy zobaczyć miejsce, do którego być może będzie uczęszczało dziecko. Na pewno w pewien sposób ułatwia to podjęcie rodzicom decyzji o wyborze żłobka lub przedszkola.

 3. Super sprawa, pamiętam jak z mężem zjeździłam 10 placówek prywatnych przedszkoli by zobaczyć ich wnętrza i wyposażenie, a mogłam nie ruszać się z przed komputera, stracony czas mogłam poświęcić Bartusiowi

  1. Miejmy nadzieję, że już niebawem będzie to standard w placówkach 🙂

 4. Justyna says:

  Wyglądają super.

 5. Nie słyszałam wcześniej o czymś podobnym, a uważam, że jest to świetny pomysł! Dobrze o tym wiedzieć!

 6. Świetna sprawa dla rodziców. Można dokładnie wszystko obejrzeć.

 7. Ale super pomysł :O

 8. Super sprawa, można się ze wszystkim zapoznać jak to wygląda.;-)

 9. Niestety nasza szkoła nie ma takiej opcji, ale już ją sobie trochę pozwiedzaliśmy na żywo, choć wciąż nie mogę uwierzyć, że mój mały synek za dwa tygodnie idzie do szkoły! 😉

 10. Zielonomi says:

  Czy to wpis sponsorowany?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *