Biblioteczka malucha DZIECKO Książki

„Alek i Pan Parasol” Agnieszka Lis na spotkaniu z bajką live.

Zdarza się czasami tak, że przyjacielem zostaje…parasol! Śmiejecie się? A ja Wam powiem, że to wcale nie jest taki sobie zwykły parasol. To Pan Parasol, całkiem już stary, a jednak wciąż piękny. I mądry!

O tym, jak Alek spotkał nowego przyjaciela i co z tego wynikło.

Alek to 5-letni chłopiec obdarzony niezwykłą wyobraźnią. Mieszka z mamą, która jest według niego lekiem na całe zło i tatą, z którym najfajniej jeździ się na rowerze. W pobliżu mieszkają również dziadkowie chłopca, a że Alek jest już duży, może do nich chodzić przez podwórko sam. Dziadek, który wszystko rozumie, jest specjalistą w klinice naprawy parasoli, zaś babcia piecze najlepsze drożdżówki i ciasteczka pod słońcem.

W pewien deszczowy dzień Alek wybiera się do domu dziadków, przeskakując w kałużach obok śmietnika dostrzega smutną rączkę Pana Parasola. Zabiera go szybciutko do dziadka, który przecież potrafi Pana Parasola naprawić i od tej chwili stają się nierozłączni.

Pan Parasol początkowo nieco przestraszony, później jednak szczęśliwy, że znalazł nowego przyjaciela i nie skończył na śmietnisku umila chłopcu czas śpiewając piosenki i bawiąc się z nim w deszczu. Razem przeżywają różne przygody, które cementują ich nietypową przyjaźń jeszcze bardziej.

Dzięki Alkowi Pan Parasol pierwszy raz jedzie na rowerze, odwiedza „wesołe ciasteczko” i wspomina czasy, kiedy był jeszcze nowym parasolem podczas słuchania bajki na maglofonie.

Książeczka pełna ciepła i humoru, ukazująca nam dorosłym codzienność w sposób niecodzienny, przez pryzmat wyobraźni małego chłopca. Skłania do refleksji nas dorosłych, czy w zabieganiu dnia codziennego nie zapominamy czasem spojrzeć na świat oczami naszych dzieci. Motywuje do zastanowienia się, czy pozwalamy naszym dzieciom żyć światem wyobraźni. Czy nie staramy się ograniczać ich kreatywności, zamiast ją wspierać.

https://www.facebook.com/rodzicielnik/videos/vb.674538909259518/147579693312645/?type=2&theater&notif_t=page_post_reaction&notif_id=1585663353350558

Autor: Agnieszka Lis Ilustracje Patrycja Posyłajka Oprawa Twarda Format 190 x 250 Ilość stron 56 Premiera 21.05.2019 r. Cena: 20,93 zł, Można kupić: KLIK

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *