Biblioteczka malucha DZIECKO Książki

Spotkanie z bajką live – Wydawnictwo Muchomor

Wydawnictwo Muchomor od 13 lat wydaje książki dla dzieci dbając o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski. Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam trzy wybrane tytuły dla dzieci w wieku 3-6 lat.

„Co się dzieje kiedy śpisz” Maciej Łazowski

Zastanawiałeś/łaś się kiedyś, co się dzieje gdy zapada zmrok, a Ty już smacznie śpisz? To właśnie wtedy budzi się do życia tajemniczy nocny świat. Świat zwierząt. Czy wiesz, o czym marzy sowa kiedy się nudzi? Założę się, że nie zgadniesz! I to wcale nie są mądre rzeczy, jak by się wydawać mogło.

Och! A kto to tak się spieszy? To ćma! Leci jak szalona do światła żarówki. Po co? No jak to, nie wiesz? Przyjrzyj się, co ona tam trzyma w swoich łapkach?

Mistrzem w pewnej dziedzinie jest jeż. O czym mowa? Pomyśl, czym może zajmować się jeż i być w tym najlepszy? Brawo!

Teraz zagadka! Co można pomylić z gwiazdami? Nie wiesz? Nie poddawaj się! Może kiedyś, latem widziałeś je na łące.. Oj, taka podpowiedź, a Ty jeszcze nie wiesz? Spytaj mamę albo tatę, może wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Krótka, ilustrowana książeczka pobudzająca wyobraźnię dziecka i zachęcająca do zachęcająca do poznawania świata.

Autor: Maciej Łazowski
Oprawa: twarda
Format: 20 x 20 cm 
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2013 Cena: 24 zł Link do książki: KLIK

„Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” Emily Horn/Paweł Pawlak

Herbert to czarny kotek, który czuje się nieco samotny. Chętnie przesiaduje w bibliotece i czyta różne książki. Z jednej z nich dowiaduje się, że czarne koty lubią czarownice. Serduszko Herberta zalewa fala nadziei, że może kiedy znajdzie czarownicę wreszcie przestanie być samotny i ktoś go pokocha. W jego małej główce rodzi się iście duży plan – spróbuje znaleźć czarownicę! Herbert zaczyna swoje poszukiwania i pyta napotkane osoby – czy jesteś czarownicą? Wynika z tego wiele nieprzyjemnych zdarzeń i kotek jest coraz bardziej smutny i zrezygnowany. Kiedy już prawie traci nadzieję wraca do biblioteki, a tam… Niespodzianka! Jaka? Spróbujcie zgadnąć! Jeśli Wam się nie uda sięgnijcie po tę książeczkę.

Książeczka ukazująca smutek, osamotnienie i potrzebę akceptacji, ale również determinację w dążeniu do obranego celu. Herbert, mimo spotykających go niemiłych sytuacji i słów, nie poddaje się. Czuje, że tylko upór w poszukiwaniu może go doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Przeżywa emocje takie jak smutek, samotność, brak akceptacji otoczenia czy stereotypy (dziewczynka, która uciekła z okrzykiem, że kotek przyniesie jej pecha), o których warto z dzieckiem rozmawiać. Przy okazji książeczka może być również świetnym narzędziem do uświadamiania dziecka, jak ważne jest, by kochać zwierzęta i nie robić im krzywdy, bo one też czują. Krótka historyjka, jednak bardzo pouczająca.

Autor: Emily Horn/Paweł Pawlak
Oprawa: twarda
Cena: 26 zł Link do książki: KLIK

„Kotek, który merdał ogonem” Gerard Moncomble/Paweł Pawlak

Psot – bury kot i Kleks – pewny siebie pies, mieszkają niedaleko siebie. Mogliby być przyjaciółmi, jednak to raczej niemożliwe! Dlaczego? Bo pies, jak to pies, wciąż goni za kotem. Z jakiego powodu? Tego nie wie nikt. Każdego dnia Kleks jedzie autobusem, wraz z innymi psami, do psiej szkoły. Psot też chciałby chodzić do szkoły, jednak dyrektorka – Pani Kosteczko jest stanowczo na NIE! To TYLKO psia szkoła, koty są WROGAMI.

Psot zasmucony wraca do domu. Nie rozumie dlaczego jest gorszy od psów? Wpada jednak na niesamowity pomysł! Przebiera się za psa i już następnego dnia udaje mu się dostać na lekcje do psiej szkoły. Wszystko idzie świetnie, aż do dnia kiedy to psy jadą szukać kotów by je straszyć. Dzieje się jednak coś nieoczekiwanego – autobus wypada z drogi i zawisa nad rzeką. Psy ujadają i wołają o pomoc. Kto potrafi się wspiąć po poręczy i pobiec o pomoc? Nikt inny jak – KOT! Tym sposobem Psot ratuje swoich druhów, a kiedy w niepohamowanej radości podrzucają go w górę nagle spada jego psia maska i wszyscy zamierają… Co się dalej stanie? Czy Psot, mimo że jest kotem zostanie zaakceptowany? Czy jego czyn będzie zaczątkiem zmian? Tego dowiecie się czytając tę mądrą i wartościową książeczkę.

Niezwykle mądra bajka pokazująca dlaczego nie warto być uprzedzonym do tych, którzy wydają nam się inni. Bajka o akceptacji, tolerancji i w efekcie przyjaźni z tymi, którzy początkowo wydają nam się „inni”. Będzie świetnym narzędziem do rozmowy z dziećmi na wiele tematów odnoszących się do „inności” i zaszczepiania w dziecku właściwych zachowań.

Autor: Gerard Moncmble
Oprawa: twarda
Cena: 28 zł Link do książki: KLIK

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *