termy
LifeStyle Podróże z dziećmi

Czy na termach trzeba umieć pływać? Rozwiewamy wątpliwości

Baseny termalne to coraz chętniej odwiedzana atrakcja, która przyciąga nie tylko osoby mające różnego rodzaju problemy zdrowotne. Termy są świetną propozycją dla każdego, kto chce się zrelaksować, wygrzać ciało, pozbyć nadmiaru stresu i napięcia mięśniowego. Wiele osób rozważających pierwszą wizytę w takim kompleksie zastanawia się, czy na termach trzeba umieć pływać. Sprawdziliśmy to u źródła, a po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Nad bezpieczeństwem gości term czuwają ratownicy

Wypada zacząć od podkreślenia oczywistej, ale też niezmiernie ważnej kwestii. Strefy basenowe w kompleksach termalnych są miejscami bardzo bezpiecznymi, również dla osób, które nie potrafią pływać. Dbają o to wykwalifikowani ratownicy, których zadaniem jest stałe obserwowanie osób korzystających z basenów i natychmiastowe reagowanie na choćby podejrzenie jakiegoś problemu.

Ratownicy nie są wyłącznie biernymi obserwatorami. Do ich obowiązków należy również m.in. regulowanie ruchu na zjeżdżalniach oraz pilnowanie, aby z poszczególnych atrakcji korzystały osoby o wymaganym minimalnym wzroście.

Atrakcje dla tych, którzy nie potrafią pływać

Każdy nowoczesny kompleks termalny dba o to, aby zapewnić świetny czas również gościom nieprzepadającym za kąpielami lub po prostu niepotrafiącym pływać i bojącym się wody. Można tutaj wymienić m.in. sauny, wygodne leżanki, punkty gastronomiczne czy ofertę zabiegów odnowy biologicznej.

Wniosek? W termach można spędzić bardzo przyjemny czas nawet nie zanurzając stopy w wodzie!

Strefa dla najmłodszych

Wątpliwości co do tego, czy na termach trzeba umieć pływać, bardzo często mają rodzice małych dzieci. Wiadomo, że termy są idealnym miejscem na rodzinny wypad – sprzyjają wspólnym zabawom, a ciepła woda i wysoka temperatura powietrza wykluczają ryzyko przeziębienia.

Większość polecanych kompleksów termalnych jest przystosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi, również bardzo małymi. Z myślą o nich powstają efektowne strefy dziecięce, w których maluchy mogą się do woli bawić, nawet jeśli nie potrafią pływać. Nad ich bezpieczeństwem czuwają z jednej strony ratownicy, z drugiej sami rodzice, którzy mogą uczestniczyć w zabawie czy spokojnie obserwować pociechy z wygodnych leżanek.

Hydromasaż, czyli idealna opcja na odpoczynek w wodzie termalnej, gdy nie potrafisz pływać

Brak umiejętności pływania nie jest żadną przeszkodą na drodze do odwiedzenia term. W końcu bierny relaks w ciepłej wodzie termalnej również może być bardzo przyjemny i przynieść wymierne korzyści dla zdrowia.

Naszą propozycją dla osób niepotrafiących pływać jest zajęcie sobie miejsca w basenie z hydromasażem lub na leżance z bąbelkami pod wysokim ciśnieniem. To świetna forma relaksu, stanowiąca połączenie terapii ciała i umysłu. Pozwala się całkowicie zrelaksować, złagodzić bóle mięśni i stawów, a przy tym solidnie wygrzać.

Nie umiesz pływać? W tych termach od razu poczujesz się bardzo bezpiecznie

Osoby, które nie potrafią pływać, nie powinny rezygnować z przyjemności zażywania kąpieli w wodzie termalnej. Wszystko jest kwestią wybrania odpowiedniego kompleksu. Sami rekomendujemy Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej – jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszej części Europy.

W Termach BUKOVINA komfortowo poczują się wszyscy, również rodzice małych dzieci oraz osoby, które nie umieją pływać i wręcz boją się wody. Do dyspozycji gości jest aż 20 basenów, w tym płytkie, wypełnione bardzo ciepłą wodą termalną, w której można komfortowo spędzić cały pobyt w kompleksie. Warto również przetestować wygodne leżanki z hydromasażem w basenach zewnętrznych.

Z myślą o dzieciach Termy BUKOVINA zaaranżowały strefę dziecięca z płytkimi basenami, ciepłą wodą i mnóstwem atrakcji dla maluchów w każdym wieku. Oczywiście nad bezpieczeństwem gości przez cały czas czuwają wykwalifikowani ratownicy, kulturalnie acz stanowczo reagujący na wszelkie niebezpieczne zachowania.

Jeśli natomiast znajdujesz się w dość typowej sytuacji, czyli Twoja rodzina uwielbia wodę, a Ty niespecjalnie, to pobyt w Termach BUKOVINA będzie strzałem w dziesiątkę i pozwoli pogodzić oczekiwania całej wycieczki. Sprawdź dla siebie ofertę strefy saun (aż 8 saun do wyboru) oraz przebogaty wybór luksusowych zabiegów SPA w strefie Wellness BUKOVINA.

Więcej o tym, dlaczego osoby niepotrafiące pływać nie powinny rezygnować z wizyty na termach, możesz przeczytać w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/termy-bukovina-czy-trzeba-umiec-plywac-wyjasniamy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *