Książki

Elementarz Przyrodniczy Beata Ostrowicka Wydawnictwo Nasza Księgarnia

W naszej dziecięcej biblioteczce znalazł niedawno swoje miejsce Elementarz Przyrodniczy. Jest to lektura na zaś, jednak już teraz zaciekawiają interesujące historie w niej zawarte.

„Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy” opowiada o Antku, Lence, Adzie, Julku, Krzysiu, o ich rodzinach, kolegach, o tym, co lubią, oraz wielu innych sprawach ciekawych dla wszystkich dzieci. To świetna pomoc dla dzieci, które rozpoczynają naukę przyrody. Nie tylko wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, ale również ćwiczy naukę czytania dzięki dużej, czytelnej czcionce. Tematyka bliska współczesnym dzieciom zawarta w 20 zabawnych opowiadaniach o przygodach dzieci. Zakres merytoryczny zgodny z podstawą programową I etapu edukacji w klasach 1-3. Wiedza przyrodnicza wprowadzana na ciekawych i pełnych humoru ilustracjach lub komiksowych dymkach. Dzieci znajdą w niej zagadnienia dotyczące zależności przyrody od pór roku, ochrony środowiska, znaczenia wody i powietrza dla życia, zagrożeń ze strony zwierząt, roślin czy zjawisk przyrodniczych, zasad racjonalnego odżywiania się, zjawisk atmosferycznych czy doświadczeń przyrodniczych.

W sposób lekki i przyjemny, a tym samym łatwo przyswajalny nasze dzieci nauczą się z elementarza wielu wartościowych rzeczy np. dlaczego należy wyłączać światło kiedy nie ma nas w pomieszczeniu lub zakręcać kran podczas mycia zębów. Możemy też proste eksperymenty przenosić na nasze podwórko jak np. badać co się dzieje z kałużą podczas słonecznego dnia.

Znajdziemy tu nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale również inspiracje do zabaw naukowych z naszymi pociechami. Czyta się ją jak bajkę dlatego na pewno znajdzie wśród dzieci wiernych słuchaczy ciekawych przygód ich rówieśników. Warto mieć taką książeczkę i cieszymy się, że zagościła w naszej biblioteczce.

Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy Beata Ostrowicka

forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda

ilustrator: Katarzyna Kołodziej

rok wydania: 2017
format: 220 x 200 mm
przedział wiekowy: 6-10

Cena po rabacie: 25,50 zł

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Świetna książka i bardzo ciekawe ilustracje.
    Nie posiadamy jej jeszcze w swoich zbiorach, ale muszę to jak najszybciej nadrobić ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *