Biblioteczka malucha Książki

Prezent na roczek – książkowe inspiracje!

Listopad to miesiąc kolejnych urodzin. Młodsza córcia dumnie kończy swój pierwszy rok życia. Prezent na roczek nie jest specjalnie wyzwaniem. Roczniak ma to do siebie, że cieszy się ze wszystkiego, co dostanie do rączek począwszy od balonika. Jednak by był to prezent wartościowy warto poświęcić chociaż chwilę. 

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Ze słowami Wisławy Szymborskiej zgadzam się w 100%. Szkoda tylko, że wciąż mamy tak mało czasu na wszystko, a czytanie książek stało się luksusem, szczególnie w przypadku mamy małych dzieci. Ja jednak staram się codziennie przeglądać z młodszą córcią książeczki dopasowane do jej wieku. Jakie to są? Takie, które zawierają dużo obrazków. Oczywiście nie rezygnuję całkowicie z tekstu i czytam na głos krótkie opowiastki. By zachęcić ją do słuchania odpowiednio moduluję głos. Zachęcenie malucha do zainteresowania książeczką nie jest łatwe, jednak nie niemożliwe!

Prezent na roczek – poczytaj mi Mamo!

Prezent na roczek  wcale nie musi być drogi. Bardziej, niż wartość materialna, ważny jest wpływ na rozwój malucha. Dlatego warto dopytać rodziców małego jubilata, czym maluch jest zainteresowany, lub sięgnąć po książki odpowiednie do jego wieku. To zawsze będzie dobry pomysł na prezent na pierwsze urodziny i nie tylko. Książki, które mają trafić do najmniejszych rączek, powinny mieć sztywne, kartonowe strony bo mali czytelnicy próbują rozsmakować się w lekturze wszystkimi zmysłami. Nie tylko słuchają treści i oglądają ilustracje, ale również obwąchują egzemplarze, a nawet próbują przeżuć. To ostatnie ma namiętnie miejsce w naszym przypadku, chociaż już coraz mniej. Dużo obrazków, mało treści to kolejna cecha charakterystyczna książeczek dla bobasów. W zaprzyjaźnionej księgarni Livro.pl znalazłam kilka propozycji, który okazały się być strzałem w dziesiątkę.

Książkowe propozycje dla roczniaka

Pamiętajmy o tym, że dzieci rozwijają się różnie i mają różne zainteresowania. Są takie dzieci jak nasza Starsza, której książeczki nie interesowały, a są i takie jak Młodsza, która książeczki bardzo lubi. Pisałam niedawno na Fanpage’u, że kiedy mała znika z pola widzenia i zapada podejrzana cisza, w 90% przypadków znajduję ją siedzącą na podłodze lub łóżku z książeczką. Ogląda ją, mówi coś do siebie po swojemu. Bardzo lubi książeczki, dlatego postanowiłam poszerzyć bogatą już biblioteczkę, o kolejne tytuły. Tym razem dla niemowlaka.

Propozycje na prezenty na roczek
Ciekawych pozycji książkowych dla rocznego malucha jest na rynku sporo

Kształty – 4 książeczki w 1 Wydawnictwo Olesiejuk

Cztery książeczki w jednej najlepsze prezenty na roczek
Cztery książeczki w jednej to świetny pomysł

Dzięki tym pomysłowym książeczkom, dziecko, bawiąc się, pozna podstawowe kształty i nauczy się je nazywać. Ruchomy środek umożliwia przejrzenie wybranej części i dodatkowo pozwala maluszkowi ćwiczyć sprawność manualną. Zestaw idealny dla małych rączek, niezastąpiony na przykład w podróży.

prezent na roczek
Maluch może ćwiczyć paluszki przekręcając blokadę

Okruszek poznaje warzywa Anna Wiśniewska Wydawnictwo Olesiejuk

Czy już mnie znasz? Mam na imię Okruszek. Choć jestem jeszcze malutkim misiem, chcę poznać cały świat! Dziś będę poznawał warzywa! Kolorowe ilustracje przedstawiające zabawne, plastelinowe kształty oraz sympatyczny bohater zachęcają dzieci do poznania pysznych i zdrowych warzyw. W serii ukazały się : Okruszek poznaje kolory, Okruszek poznaje liczby, Okruszek poznaje zabawki, Okruszek poznaje leśne zwierzęta, Okruszek poznaje wieś, Okruszek poznaje dzikie zwierzęta, Okruszek poznaje owoce i Okruszek poznaje warzywa. Córka pokochała tę książeczkę ze względu na misia. Towarzyszy jej ona codziennie, a siłę jej miłości widać na okładce.

Książeczka na roczek dla chłopca
Idealne do małych rączek

Świat dookoła mnie. Ubrania Wydawnictwo Zielona Sowa

„Świat dookoła mnie” to seria kolorowych, sztywnostronnicowych książeczek ukazująca przedmioty, z którymi dziecko spotyka się na co dzień – warzywa, owoce, ubrania, zabawki… Idealna dla ciekawych świata maluchów! Poznawanie tego co dookoła za pomocą kolorowych zdjęć i ilustracji sprawi dziecku wiele radości. Dodatkowo książeczka ma idealny kształt dla małych rączek dziecka (zaokrąglone rogi). Kolejna z ulubionych książeczek naszego roczniaka. Bezbłędnie rozpoznaje już sweter, czapkę i rajtuzki.

Zabawa i nauka w jednym prezent na roczek dla dziecka
Zabawa i nauka. Poznajemy nie tylko elementy garderoby ale również zapamiętujemy wzory.

Karty kontrastowe Świat wokół nas Wydawnictwo Wilga

Zestawy kart kontrastowych w praktycznych pudełkach. Nowa propozycja w serii kontrastowej. Karty do pokazywania niemowlęciu lub do zawieszenia nad łóżeczkiem malucha. Z ich pomocą uczymy się zwierzątek oraz naśladujemy wydawane przez nie dźwięki. Świetne również do zabawy ze starszymi dziećmi w opisowe zgadywanki.

Karty kontrastowe dla maluchów na prezent na roczek
Karty kontrastowe to świetna propozycja tak dla maluchów, jak i starszego rodzeństwa do wspólnej zabawy

Moje pierwsze słowa. Słowniczek obrazkowy Wydawnictwo Olesiejuk

Na koniec nasz hit! Kolorowy słowniczek obrazkowy „Moje pierwsze słowa” zachwyci maluchy i rodziców barwnymi i zabawnymi ilustracjami. Dzieci mogą nazywać obrazki, a także obserwować ich nazwy, co w przyszłości przyspieszy naukę czytania. Absolutnie uwielbiany przez obie córki. Piękne wydanie, które na pewno docenicie!

Moje pierwsze słowa idealny prezent dla malucha na roczek
Książka, którą Wasze dziecko doceni

 

Nauka i zabawa w jednym prezent na roczek
Nauka poprzez zabawę czyli coś, co lubimy najbardziej

Moje propozycje na idealny prezent na roczek. I to za niewielkie pieniądze, bo księgarnia Livro.pl daje duże rabaty, przez co za całość zapłacicie nieco ponad 50 zł plus koszt przesyłki. Moja córcia nie rozstaje się z tymi książeczkami od kiedy je otrzymała i codziennie są mocno eksploatowane. Często siada sobie z którąś między nóżkami i przegląda obrazki, pokazuje paluszkiem obrazki. Trochę czasu poświęciłam na wybranie tych książeczek i mam nadzieję, że i Waszym maluchom przypadną do gustu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *