Biblioteczka malucha Książki

Krótkie opowiadania z morałem. Wydawnictwo GREG dzieciom.

Kilkulatki lubią krótko i na temat. Długie historie zwykle je nudzą, a przerywanie powoduje, że maluch kompletnie nie pamięta o co chodziło. Z pomocą przychodzi Wydawnictwo Greg, które w swojej bogatej ofercie ma dla naszych pociech wyjątkowe książeczki.

Krótkie opowiadania jakie znajdziecie w prezentowanych książeczkach, to nie tylko nowe bajki, których zapewne wasze dziecko jeszcze nie słyszało. To również opowiadania z przesłaniem, które pomogą wam w ten prosty i przyjemny sposób, jakim jest czytanie dziecku, wzrócić uwagę na pewne, ważne w życiu sprawy.

W Bajkach na Dobranoc znajdziecie 30 krótkich opowiadań o przygodach małych rycerzy, książąt, córek, chłopców i dziewczynek. Napisane prostym językiem zaciekawiają już od pierwszych zdań. To właśnie dzięki nim wasza pociecha dowie się, że kłamstwo nie popłaca, poświęcenie dla miłości jest nagradzane, a niesłuchanie mamy ma swoje przykre konsekwencje. Znajdujemy w nich siostrzaną i braterską miłość, znaczenie przyjaźni, dobro, które zawsze jest nagradzane, a zło piętnowane. Pełne sympatycznych postaci, wspaniałych przygód i zawsze kończące się dobrze, każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

Bajki dla dziewczynek to krótkie opowieści i o prawdziwej przyjaźni, wiernej miłości, wspólnym pokonywaniu problemów, zwycięstwach dobra i radości nad złem. Są tu królewny, księżniczki, wróżki, dobre czarownice, elfy, pegazy, jednorożce i kucyki.

Znajdziecie tu trzydzieści krótkich opowiadań, które małe dziewczynki pokochają. Córka uwielbia ich słuchać, a do ulubionych wracamy po kilka razy. W nich również małe dziewczynki znajdą swoje odzwierciedlenie, czasem trafią na aktualny problem, a ta piękna książeczka podsunie dobre rozwiązanie. W ofercie wydwnictwa jest również wersja Opowiadania dla chłopców.

Ostatnia z prezentowanych pozycji to Opowieści przedszkolaka. Opowiadania dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Odpowiednia długość i zajmująca tematyka skupiająca się na aktualnych dla ich wieku problemach sprawiają, że maluchy niejednokrotnie odnajdują w nich siebie. Zbiorek zawiera opowiadania o przedszkolakach, sympatycznych zwierzątkach i zabawkach, które przeżywają różne, niezwykłe przygody.

To świetna propozycja dla małych przedszkolaków. Z jej kart dowiedzą się jakie konsekwencje niesie za sobą złe zachowanie (zabieranie zabawek, szturchanie) wobec rówieśników. Zrozumieją, że nie trzeba być najlepszym we wszystkim by zyskać sympatię kolegów. Zastanowią się jak poradzić sobie z trudną sytuacją, kiedy przyjaciel zmienia przedszkole i przychodzi czas pożegnania. Te i wiele innych tematów znajdziecie właśnie w tych mądrych opowiadaniach, które pisane prostym i barwnym językiem trafią bez problemu do małej głowy.

Książki mają twardą oprawę, są pięknie ilustrowane i elegancko wydane. Mogą stanowić świetny prezent jak również uzupełnić biblioteczkę malucha. To książeczki, do których będziecie często wracać. A cena? Niespełna 9 zł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *