Książki

Fakty i Legendy czytam sobie – Wydawnictwo Edukacyjny Egmont

tyt

Czy wiesz na jaki pomysł wpadł Janek Dratewka?

Ile par butów uszył Dratewka ze skóry smoka?

Czy wiesz, gdzie leży Kraków?

Na te pytania Twoje już kilkuletnie dziecko z pewnością odpowie po przeczytaniu krótkiej legendy „O smoku spod Wawelu”.  Mieszkańcy Krakowa są przerażeni. W jamie pod Wawelem zamieszkał straszliwy smok. Ma ogromny apetyt i zjada dosłownie wszystko, co napotka na swojej drodze. Czy znajdzie się śmiałek, który zdoła go pokonać? Legenda o smoku wawelskim w nowej odsłonie autorstwa mistrza pióra – Wojciecha Widłaka.

Jednak to nie wszystko, seria Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Dla młodszych to interesujące rysunki, proste zdania, nowe słowa i rytm, dla starszych to składanie słów (150 – 200 wyrazów w tekście), 23 podstawowe głoski w tekście czytanym oraz ćwiczenie głoskowania.

1

Co znajdziecie w tej małej książeczce? Wiele! Na pierwszym planie pełne humoru bogate ilustracje, które są dopełnieniem tekstu. Tekst do czytania znajduje się na dole strony dzięki temu czytający może pomagać sobie palcem podczas składania poszczególnych słów. Bardzo duża czcionka to wielkie ułatwienie, a ramki ze słowami do czytania głoskami pomagają w ćwiczeniu tej jakże ważnej umiejętności na pierwszym etapie nauki czytania. Dla naszej 3-latki to jeszcze za trudne, ale już może poznać samą legendę, nowe słowa i poćwiczyć umiejętność zwracania uwagi na szczegóły.

Autor: Wojciech Widłak

Oprawa:  miękka ze skrzydełkami

Cena: 12,99 zł

ISBN:  978-83-281-1752-5

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 14 września 2016 r.

2

„Planety pana Mikołaja” to linia Fakty, podobnie jak poprzednia jest to książeczka z serii Czytam sobie  poziom 1. To hipotetyczne scenki z młodości Mikołaja, o której nie wiemy zbyt wiele.

Kiedy Mikołaj Kopernik był małym chłopcem, lubił patrzeć w niebo pełne gwiazd. Nie bał się zadawać pytań, gdy coś go zainteresowało lub budziło jego wątpliwości. To między innymi dzięki temu, już jako znany astronom, dokonał odkryć, które rozsławiły jego imię w całym świecie. Dowiemy się na czym polegała stworzona w późniejszych latach teoria kopernikańska. 

Dla młodszych pociech będzie to krótka lekcja historii połączona z nauką nowych wyrazów i zabawą z wesołymi ilustracjami, dla starszych nauka czytania. Córka bardzo lubi kiedy czytam jej obie książeczki, czasami po kilka razy i tylko patrzeć jak będzie znała tekst na pamięć :). Już potrafi dokończyć wiele zdań z każdej książeczki. Polecam tak starszym jak i młodszym, wydatek niewielki, a w domowej bilblioteczce dziecka obowiązkowe. W naszej ocenie obie pozycje zasługują na 10/10. Zajrzyjcie na stronę Czytam sobie, tam znajdziecie wiele przydatnych informacji również o innych książeczkach z serii. 

3

Autor: Anna Czerwińska-Rydel

Oprawa:  miękka ze skrzydełkami

Objętość: 32 strony

Cena: 12,99 zł

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 14 września 2016 r.

Możesz również polubić…

6 komentarzy

  1. Świetna recenzja, ładne książki 🙂 zaciekawiłaś mnie 🙂

  2. interesująca ksiazeczka 🙂 moja starsza narazie nie bardzo za czytaniem ale fajna ;0

  3. Gosia Rusak says:

    Ciekawa recenzja. Mamy już ten etap proszenia o czytanie książek i oczywiście tłumaczenie co i jak. Więc na pewno się zdecydujemy zakupić.

  4. Emilia says:

    U nas od wizyty w toruńskim planetarium temat gwiazd i planet Układu Słonecznego (a wśród nich „Krowisz” :))))) jest na topie. Po książkę o Koperniku też niechybnie siegniemy!

  5. Moja córka dzięki tej serii nauczyła się czytać. Teraz jest już na te książeczki za dobra, ale nadal mam do nich sentyment.

  6. Świetne książeczki, bardzo lubię to wydawnictwo. Akurat powyższa tematyka nie za bardzo pasuje mojemu 4-latkowi ale może niebawem się przełamie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *