Książki

Moja pierwsza Mitologia Katarzyny Marciniak tom 1 i 2 Wydawnictwo Nasza Księgarnia

mit

Pewnego razu Pan Alojzy Torcik, właściciel firmy wyrabiającej słodycze, zaprosił dzieci z pobliskiego przedszkola na wycieczkę do swojej fabryki. Kiedy dziatwa obejrzała już wszystkie cuda związane z produkcją słodkości nastąpił moment, na który wszyscy czekali – degustacja. Słodycze sypały się jak z rogu obfitości, a przedszkolaki zajadały wszystko ze smakiem, nawet kosztem późniejszego, lekkiego bólu brzucha.

Co wspólnego ma Pan Alojzy Torcik z mitologią? Otóż, jak widać ma … :), ale nie tylko. Te niezwykłe książki zawierają wiele współczesnych odnośników, dzięki którym mały czytelnik zrozumie, wytłumaczone w prosty i przystępny sposób, mitologiczne zawiłości. I to jest właśnie tych książek największy atut. 

nk1

„Moja pierwsza mitologia” Katarzyny Marciniak to dwutomowy zbiór najbardziej znanych mitów greckich i rzymskich. Piękne, kolorowe i wesołe ilustracje, twarda oprawa i zawarta w nich treść sprawiają, że te pozycje to must have dziecięcej biblioteczki. Kolejne karty prezentowanej Mitologii odkryją przed nami starożytną magię, wiele wrażeń i zwrotów, które do dziś są używane w języku polskim. To nowocześnie i ciekawie napisana książka o mitach i ich odzwierciedleniu w życiu codziennym.

Kto jak nie dzieci mają niesamowitą wyobraźnię? Nie zdziwi ich Zeus w żłobku, Hydra grająca w gry komputerowe ani Apollo z telefonem komórkowym.

Pierwszy tom Mojej pierwszej mitologii zawiera 25 mitów podzielonych na dwie grupy tematyczne: Dzieciństwo bogów i ludzi oraz Przygody Herosów. Drugi tom to zbiór kolejnych 25 mitów podzielonych na działy: Przemiany, Bestiariusz oraz W królestwie Hadesa. Każdy z nich opatrzony pięknymi i żywymi ilustracjami, które zainteresują małego czytelnika i rozbudzą jego wyobraźnię.

nk2

Jeśli chcesz wybrać się ze swoim dzieckiem w niezwykłą podróż po śladach starożytnych bogów, niezwykłych stworzeń i herosów te książki są właśnie dla ciebie. Ty przypomnisz sobie, a dziecko zapoznasz z pięknie namalowaną słowami historią poety Owidiusza i wraz z nim odkryjecie tajemnicę przemiany ludzi w rośliny. Razem poczytacie o burzliwych losach Keyksa i Alykone oraz  dowiecie się jakie dni naszego życia nazywamy dniami Alykone. 

Warto pomyśleć o zaopatrzeniu swoich pociech w te pozycje, na pewno nie będziecie żałować, a wasza domowa biblioteczka nabierze nowej wartości. My nie żałujemy, posłużą nam przez najbliższych kilka lat.

nk3

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 272
Okładka: twarda
Wiek: od 3 do 10 lat
Cena rynkowa: 49,90 zł
Cena w aros.pl: 34,93 zł
Moja ocena: 10/10

Możesz również polubić…

6 komentarzy

  1. MONIKA S. says:

    Ciekawe wydanie 🙂 książki idealne na prezent.

  2. Uwielbiam książki tego typu, że oprócz samego tekstu zwierają naukę 🙂 ja ostatnio trafiłam na książkę o codziennych historyjkach a uczącą dziecko „programowania”, uwielbiam takie perełki 🙂 my z kolei mamy tez książkę o przysłowiach – jest historia, w której używa się jakiegoś przysłowia i w prosty sposób wyjaśnione co to znaczy, no nie tylko dla dzieci 😉

  3. Zapowiada się bardzo ciekawie 🙂 Zachęciłaś mnie do kupna 🙂 Mój maluch jest za mały na taką lekturę, ale przejrzana prze zemnie i odłożona na półkę doczeka, aż maluch podrośnie:)

  4. Bardzo fajne książki nie słyszałam o nich wcześniej. Będę musiała zainwestować w nie w przyszłości 🙂

  5. Piękna ta mitologia! 🙂

  6. Tego typu książki zawsze będą „w cenie” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *