Biblioteczka malucha Książki

Tsatsiki i Per Moni Nilsson Wydawnictwo Zakamarki

Nigdy nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że czegoś nie umiesz albo nie dasz rady. Nieważne, czy to są nauczyciele, czy prezydenci. Nie mają pojęcia o tym, co potrafisz, ani ile jesteś wart. 

Tsatsiki i Per Moni Nilsson Wydawnictwo Zakamarki

Tsatsiki to młody chłopiec, który chodzi do piątej klasy. Nie ma łatwego życia, a problemy i rozterki dotyczą nie tylko dziewcząt. Jens, jego ojczym, już dawno obiecał mu, że zbuduje mu legowisko i na obietnicy się skończyło. Mamuśka przytula już tylko Retzine, jego młodszą siostrę, a on ma wrażenie, że jest niewidzialny. Marzy wciąż o tym, że zamieszka w Grecji ze swoim ojcem – poławiaczem ośmiornic, w jego hotelu Father & Son i będą razem te ośmiornice poławiać.

Książka o dylematach dorastającego chłopca, który poza naturalnymi problemami swojego wieku jak pierwsza miłość czy włos łonowy, musi mierzyć się także z tymi, ze świata dorosłych. Chłopiec nie może się pogodzić z tym, że miejscowa żebraczka Suneta nie ma za co żyć, że musi spać na ulicy wraz ze swoim mężem. Nowy partner Mamuśki, młodsza przyrodnia siostra, nowy dom, który jak dom nie pachnie. I tęsknota za wyidealizowanym obrazem ojca poławiacza ośmiornic, który niespodziewanie pojawia się w życiu chłopca biedny jak mysz kościelna. Czy Tsatsiki nadal będzie go idealizował? Jak odnajdzie się w nowej sytuacji? Mimo wielu wybryków, które nie raz przyprawiły o zawał Mamuśkę chłopiec wraz ze swoim przyjacielem Per’em mają dobre serca, o czym przekonują się Suneta i jej mąż.

To pełna humoru, a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że warto być sobą, mieć marzenia i nie zmieniać się dla pozyskania poklasku rówieśników.

Autor: Nilsson Moni
Liczba stron: 180
Wydawca: Wydawnictwo Zakamarki

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Ciekawa propozycja, chyba zakupie mojej Marysi.
  Ciekawe że Livro ma już tą książkę za 18,99 zł
  a nie 20,49 jak napisałaś – kolejna przecena ?
  Przyjrzę się twoim innym propozycją z bloga , może znajdę coś jeszcze dla Siebie.
  Pozdrawiam Ciepło Marta!

  1. Być może są kolejne promocje 🙂 jest to jedna z tańszych księgarni internetowych jakie znam 🙂

 2. Beata says:

  Czytając twojego bloga zauważyłam, że to wydawnictwo na bardzo ciekawe propozycje. Nasza domowa biblioteczka zacznie się rozrastać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *