Lisek Fenek jak nauczyć dziecko dzwonić na numer alarmowy
Książki

Czytamy Mamy! – Lisek Fenek pomaga w nauce o bezpieczeństwie. Numer alarmowy.

Lisek Fenek jak nauczyć dziecko dzwonić na numer alarmowy Kilka dni temu dotarła do nas kolejna seria książeczek z zaprzyjaźnionego Wydawnictwa Edukacyjnego Sobik z Bielska Białej, czyli Lisek Fenek w akcji :). Żeby tego było mało, razem z książeczkami dotarł do nas Fenek we własnej, pluszowej osobie, dlatego radości nie było końca. W każdej serii Autorzy stawiają sobie za cel naukę poprzez zabawę z dzieckiem, tak jest i tym razem. Książeczki mają na celu uświadomienie małego czytelnika jakie niebezpieczeństwa na niego czyhają i jak się zachować w określonej sytuacji. Seria „Bezpieczeństwo” obejmuje następujące części:

  • Numer alarmowy,
  • Ruch drogowy,
  • Trujące rośliny,
  • Znam swój adres

Rozpoczynamy od części pierwszej, w której to Fenek dostaje od dziadków zestaw małego lekarza, dzięki któremu może leczyć wszystkie swoje zabawki, rodziców i dziadków. Przy okazji uczy się nowych, interesujących i na pewno potrzebnych rzeczy.

„Zazwyczaj jest tak, że dbają o Ciebie rodzice, dziadkowie, ciocia, wujek lub inni opiekunowie. Zdarzyć się może jednak, że to Ty będziesz musiał zadbać o innych, którym trzeba będzie pomóc. Ale jak to zrobić? Pobawmy się w wyobrażanie. Wyobraź sobie, że jesteś sam np. z mamusią, babcią czy inną osobą. Ta osoba źle się czuje i sama nie może wezwać pomocy. Ale Ty już jesteś duży i dzielny i możesz takiej osobie pomóc – wzywając pogotowie ratunkowe. Znajdź telefon i zadzwoń pod numer alarmowy 112. Jeżeli nie uda Ci się dodzwonić za pierwszym razem, próbuj tak długo, aż ktoś odezwie się w słuchawce. Nie bój się! Osoba, z którą będziesz rozmawiać, będzie chciała pomóc. Spokojnie powiedz jak się nazywasz, ile masz lat, co się wydarzyło i gdzie teraz jesteś…”

Lisek Fenek jak nauczyć dziecko dzwonić na numer alarmowyKsiążeczka pomaga w przystępny sposób wytłumaczyć naszemu maluchowi, jak powinien zachować się w trudnej, stresowej sytuacji, kiedy będzie zmuszony wezwać pomoc do bliskiej sobie osoby. Dzieci są bardzo mądre, często potrafią zachować się bardziej rozważnie i zachować „zimną krew” w dużo większym stopniu niż dorośli.

Jak w każdej dotychczasowej części przygód Fenka, tak również i w tej czerwonym kolorem oznaczone zostały słowa do nauki globalnego czytania, z którego ideą możecie zapoznać się w poście dotyczącym pierwszej części przygód Fenka. Ja ze swej strony gorąco polecam i zachęcam do zapoznania się ze stroną www.fenek.pl gdzie znajdziecie nie tylko wszystkie części przygód małego liska, ale również samych bohaterów w pluszowej wersji, którzy umilą Wam i Waszym pociechom wspólne spędzanie czasu i naukę poprzez zabawę.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *