Książki

„Panda Bonia” Urszula Morga. Bo czasem by pomóc drugiemu trzeba przełamać swoje słabości.

tytuł„Panda Bonia” Urszuli Morogi to lekka opowieść o małej pandzie Boni, która bardzo lubi bawić się ze swoim starszym bratem Adkiem w chowanego, lubi wędrować po lesie, wcinać pędy bambusa i nie byłoby w tej małej pandzie nic szczególnego, gdyby nie to, że nie lubi wspinać się na drzewa ku zmartwieniu mamy i brata. Oczywiście panda Bonia kilka razy próbowała się tego nauczyć, jednak było to bardzo trudne i bolesne doświadczenie, dlatego zrezygnowała i postanowiła, że wspinanie po drzewach nie jest jej do niczego potrzebne, bo przecież ona nie jest taka jak wszystkie pandy. I pewnie nic by się nie zmieniło, gdyby nasza mała panda nie spotkała na swojej drodze małej szczekuszki, której mamę porwał wielki puchacz i uwięził w swoim gnieździe wysoko na drzewie. Tym oto sposobem nasza bohaterka staje przed nie lada wyzwaniem, bardzo chce pomóc swojej nowej przyjaciółce, ale jak to zrobić skoro nie nauczyła się wspinać na drzewa?

To świetna opowieść terapeutyczna, która ma na celu motywowanie dzieci w trakcie rehabilitacji ruchowej, ale również przy pokonywaniu innych życiowych wyzwań. W prosty i zrozumiały dla dziecka sposób pokazuje dlaczego warto dążyć do celu mimo, że droga do niego bywa długa i bolesna, bo nigdy nie wiemy kiedy coś może nam się w życiu przydać.

Będzie też świetną lekturą tak dla dzieci jak i rodziców, którzy kochają swoje dziecko tak bardzo, że w momencie zagrożenia niepełnosprawnością razem z nim podejmują walkę o jak najpełniejszą sprawność fizyczną i umysłową.

Urszula Moroga „Panda Bonia” Wydawnictwo BIS

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Agata Wierzgacz says:

    Przepiękna bajeczka , z pięknym przesłaniem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *