Biblioteczka malucha Książki

Zaklinaczka Próba Ognia Lene Kaaberbol Wydawnictwo MłodyBook

„- Nigdy nie uciekaj, nie podjąwszy walki – szeptał. – Przegrać walkę oznacza tylko tyle, że ktoś drugi jest od ciebie silniejszy. Lecz jeśli uciekasz, nawet nie próbując… wówczas ten drugi okaże się lepszy. I potem nigdy już nie uda ci się zwyciężyć. Nigdy w życiu.”

Zaklinaczka Próba Ognia

Clara myślała, że jest zwyczajną dwunastolatką. Miała przyjaciół, chodziła do szkoły. Trochę nieśmiała, może w swoich oczach nawet zbyt zwyczajna. Przecież każdy ma jakieś kompleksy, a bycie pewnym siebie wcale nie jest takie proste. Tak myślała o sobie aż do dnia kiedy zostaje zaatakowana przez wielkiego czarnego kota. Wtedy to ujawnia się jej wyjątkowy dar – ma bowiem niezwykłe zdolności czytania w myślach zwierząt i nadzwyczajny kontakt z przyrodą. Okoliczności powodują również, że poznaje niezwykłą osobę – siostrę swojej mamy, ciocię Isę która podobnie jak ona ma niezwykłą moc. To zaklinaczka, która uczy Clarę ufać własnym instynktom i odpowiednio używać bliskiej więzi z naturą. Jednak wraz z umacnianiem tych zdolności Clara musi również wziąć na siebie większą odpowiedzialność.

Bliskie spotkanie z wielkim czarnym kotem, który rani Clarę rozpoczyna ciąg zdarzeń, których w najśmielszych snach nie mogła się spodziewać. Z dnia na dzień musi opuścić bezpieczny dom i stawić czoła siłom zła, które będą chciały ją zniewolić. Z każdą chwilą zapomina o kompleksach, a moc którą w sobie odnajduje początkowo przeraża ją samą.

Kiedy w pierwszym starciu z potężną Chimerą udaje jej się wygrać bitwę udowadnia sobie, że umie stawić czoła swoim lękom i słabościom. Potrafi je przezwyciężyć, a ten który pozornie wydawał się jej wrogiem (czarny kot) okazuje się oddanym przyjacielem. Wie jednak, że to nie koniec. W kolejnej konfrontacji musi nie tylko udowodnić, że mówi prawdę, ale przekonać samą siebie, że ma moc. Moc, która daje jej niezwykłe zdolności. Moc, która pomoże jej zwyciężyć. Moc, która ją ochroni, otoczy opieką i wskaże drogę. Musi tylko w nią uwierzyć.

Niesamowicie wciągająca opowieść, pokazująca, że można odnaleźć w sobie siłę i moc do ponania trudności i kompleksów. Że nie warto poddawać się bez walki, że dobre serce też ma prawo do buntu, jednak jest otwarte na prawdę i potrafi przyznać się do słabości. O młodzieży, lecz nie tylko dla młodzieży. Wciąga, więc od razu bierzcie serię! 🙂

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *