Biblioteczka malucha Książki

Królik i Misia. Utrapienie Królika. Julian Gough i Jim Field Wydawnictwo Zielona Sowa

Misia była całkiem niezła we wspinaniu się na drzewa. Dużo ćwiczyła, szukając miodu. Im wyżej się wspinała, tym bardziej świat robił się większy i jaśniejszy, coraz bardziej słoneczny i rześki. A problemy Misi zaczęły wydawać się coraz mniejsze, mniej ważne i dalsze.

Królik i Misia. Utrapienie Królika to druga część opowieści o gburowatym, wiecznie złym na cały świat Króliku i jego przyjaciółce – dobrej, radosnej i spokojnej Misi. Tym razem Królik ma utrapienie, ciągły hałas, który doprowadza go do szału. Okazuje się, że w lesie pojawił się sąsiad – nie byle kto bo dzięcioł. Mieć takiego sąsiada to prawdziwe utrapienie. Królik ze swoją wrażliwą naturą nie może wytrzymać i chce się pozbyć niechcianego przybysza. Jednak innego zdania jest jego przyjaciółka Misia, która rozbrajająco stwierdza, że dzięcioł jest UROCZY.

By przekonać przyjaciela i pokazać mu, że jednak nie ma racji Misia zabiera go ze sobą i razem wspinają się na wysokie drzewo Dzięcioła. Tam na szczycie odkrywają, że świat jest dużo większy niż im się do tej pory wydawało. Może więć problemy Królika wcale nie są takie duże? Czy Królikowi udało się opanować złość i zmienić swoje myśli? O tym dowiecie się sięgając po kolejną część ciekawych i pouczających przygód Królika i Misi. Ja przyznam szczerze, że jestem fanką tej serii i już czekam z niecierpliwością na kolejną część. Kto z Was jeszcze ich nie zna zachęcam do sięgnięcia, napisane lekko i z humorem prezentują całkiem życiowe problemy.

Ta niewielka książeczka daje dużo radości, czytając o przygodach tej niezwykłej pary przyjaciół nie sposób się nie uśmiechnąć. Jednak to nie tylko rozrywka dla nas dorosłych, to również nauka dla najmłodszych, że warto mieć przyjciela, który będzie z tobą dzielił radości i smutki. A przyjaciel nie zawsze jest idealnie do nas dopasowany, to właśnie jego inność powoduje, że uczymy się patrzeć na świat z innej perspektywy. To dzięki niemu dostrzegamy swoje wady, a on pomaga nam nad nimi pracować byśmy wciąż stawali się lepszymi.

Format: 130×180
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 112
Data wydania: 2017

Cena: 19,99 zł 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *