Książki

Wielka księga to wielka przygoda, przeżyj ją ze swoim dzieckiem.

„Czytamy dzieciom kiedy są małe. Wspieramy je gdy uczą się czytać. A kiedy już czytać umieją, każde spotkanie z książką staje się dla nich niepowtarzalną przygodą.”

Wielka Księga Basi i Franka część 2

2

Basia i Franek to rodzeństwo przedszkolaków, których przygody mogliście śledzić w miesięczniku „Mamo to ja”. Wielka księga Basi i Franka to zbiór znanych już opowiadań autorstwa Zofii Stanieckiej, uzupełnionych o dwanaście zupełnie nowych. Każde opowiadanie napisane jest prostym językiem, idealnym w odbiorze przez młodego słuchacza. Dla nas są tym bardziej interesujące, że córka z uwagą słucha przygód Basi, która ma młodszego brata, tym samym konfrontując własne doświadczanie nowej roli, w jakiej obecnie się znalazła. Jest to fajna propozycja dla dzieci, które mają lub spodziewają się młodszego rodzeństwa, pomoże im zwizualizować rzeczywistość i zrozumieć różne, towarzyszące posiadaniu brata lub siostry uczucia.

3

Poza standardowymi opowiadaniami w książce znajdziecie również zagadki – graficzne zabawy związane z przeczytaną wcześniej historią, dzięki którym nasza pociecha ćwiczy pamięć i kojarzenie oraz spostrzegawczość. Mąż, który podczas mojego pobytu w szpitalu czytał córce opowiadania zwrócił uwagę, że zagadki mają różny stopień trudności, jednak jeśli dziecko z uwagą słucha i ogląda ilustracje nie będzie mieć problemu z ich odgadnięciem.

4

Książka bogato zilustrowana przez Mariannę Oklejak zawiera w sumie dwadzieścia cztery opowieści o przygodach tytułowej Basi i jej młodszego brata Franka. W naszej opinii książka otrzymuje 10/10, dlatego serdecznie polecamy.

Wielka księga Basi i Franka, tom 2

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Oprawa:  flexi

Objętość: 168 stron

Format: 160×200

Cena: 29,99 zł

Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat

Premiera: 12 października 2016 r.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *