Książki

„Pucio mówi pierwsze słowa” Marta Galewska-Kustra Nasza Księgarnia

Pucio1

„PUCIO mówi pierwsze słowa” Marty Galewskiej-Kustra to drugi tom przygód małego chłopca i jego rodziny. To pozycja idealna w biblioteczce maluchów, których rodzice chcą mieć wpływ na prawidłowy rozwój ich mowy, chcą tę mowę wspierać, kształtować i doskonalić.

Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dziecko. Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami, w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka.

W drugiej części autorka koncentruje się na pierwszych, prostych słowach, które w zestawieniu z codziennymi czynnościami ułatwiają dziecku ich zapamiętywanie.

Pucio2

Wraz z Puciem i jego rodziną przeżywamy jeden dzień z ich życia począwszy od porannej pobudki poprzez wspólne śniadanie, szykowanie się do przedszkola, dzień w przedszkolu, zakupy, odwiedziny dziadków, popołudnie na basenie, wieczorną kąpiel i zasypianie.

Pucio3

Pucio4

Wyrażone w prostych zdaniach czynności pozwolą dziecku zrozumieć jak prawidłowo używać języka. Dwulatki zaczynają łączyć słowa, w czym zabawa z Puciem na pewno będzie im w ten nauce pomagać, zaś dla starszaków będzie świetną pozycją w początkach nauki czytania.

Bogata w piękne ilustracje książka zainteresowała córkę od razu, opowiadałyśmy sobie co widzimy na obrazkach, ćwiczyłyśmy odpowiedzi na pytania Co to? Co robi? Jaki? Kto to? oraz prawidłowe nazewnictwo zabawek, produktów spożywczych, części ciała, części garderoby itd. Bawiąc się sprawdzałam czy córka potrafi samodzielnie nazwać obiekty oraz czynności oraz czy rozumie znaczenie wyrazów.

Pucio5

Na ilustracjach znajdziemy teksty zapisane w dymkach, w zapisie tym celowo nie zostały użyte znaki interpunkcyjne dzięki czemu nasz maluch zapamięta zapis słowa, co jest pomocne w pierwszych krokach nauki czytania :).

Ważne by nie zmuszać dziecka do powtarzania słów jeśli nie ma na to ochoty. Jestem zdania, że każda nauka połączona z zabawą ma być przyjemnością i jeśli córka nie wykazuje chęci (w naszym przypadku nie interesuje ją nauka pisania literek) nie robię nic na siłę bo to przyniosłoby odwrotny skutek. Tak samo z wymawianiem wyrazów, moja córka akurat potrafi wymówić wyraźnie wszystkie i książka nie stanowi dla niej problemu, natomiast jeśli twoje dziecko ma z tym problem i jakieś głoski ukryte sprawiają mu kłopoty nie naciskajmy, nie śmiejmy się,  nie strofujmy. Jeśli twoje dziecko przekroczyło wiek, w którym pewne rzeczy powinny mu przychodzić bez trudu, a jednak tak nie jest zawsze warto skonsultować wątpliwości z logopedą :).

Pucio stał się jedną z ulubionych książek córki, nad którą lubimy spędzać wspólnie czas. Obecnie możecie skorzystać z promocji 30% na tę pozycję w Nasza Księgarnia, nie zwlekajcie, ta książeczka to must have domowej biblioteczki każdego malucha! 🙂

Pucio mówi pierwsze słowa

Marta Galewska-Kustra

forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda

ilustrator: Joanna Kłos

rok wydania: 2017
liczba stron: 40
format: 205 x 250 mm
przedział wiekowy: 0-6
Nasza ocena: 10/10

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Ja jestem zachwycona ta książką. Idealnie się wpasowała w moment kiedy moje 2,5 letnie bliźniaki uczą się kolejnych słów i pojęć. Bardzo ładnie wydana i z pomysłem 🙂

  2. Cudna jest ta książka! Również jesteśmy nią zachwycone 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *