Książki

Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika. Julian Gough i Jim Field Wydawnictwo Zielona Sowa

tytułowe

Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika. Julian Gough i Jim Field Wydawnictwa Zielona Sowa zanim swoje miejsce znalazła w dziecięcej biblioteczce została przeczytana. Dwa razy na początek. I nie dlatego, że nie rozumieliśmy co czytamy, oj nie ;), ale dlatego, że jest tak pocieszna. Tak, pocieszna to dobre określenie. Śmialiśmy się rodzinnie, nawet najmłodsza niewiele z tego rozumiejąc śmiała się papugując nasze zachowanie ;). Jednak poza tym, że lektura bawi to jeszcze uczy, czego? Ano bardzo istotnych rzeczy. Zacznę jednak od tego o czym opowiada…

1

Otóż to historyjka o dosyć nietypowej przyjaźni gburowatego królika, którego nic nie cieszy oraz spokojnej i sympatycznej niedźwiedzicy o imieniu Misia, która ma dobre serduszko. Misia to anioł cierpliwości i spokoju, a Królik to zrzęda jakich mało…a w dodatku… Ups, tego Wam zdradzić nie mogę. W każdym razie gwarantuję, że jak sięgniecie z dziećmi po tę lekturę nie pożałujecie.

2

Wspomniałam, że uczy… tak, w tej historii jest ukryta nauka, ba! Nie jedna. Pierwsza to taka, że mimo dzielących nas różnic przyjaźń jest możliwa. Druga, to że dobrym sercem i cierpliwością można sobie zjednać nawet największego zrzędę i pesymistę. Trzecia, to że ktoś ma „niefajny” sekret nie skreśla go – Misia nie ocenia Królika, nie dworuje z niego, lecz próbuje zrozumieć.. No i ostatnia, o tym, że warto wybaczyć i dać drugą szansę, bo dzięki temu można naprawdę wiele zyskać.

3

Ta mała książeczka z krótką historią w gruncie rzeczy zawiera bogatą treść, z którą warto naszego malucha zapoznać, a po zapoznaniu omówić. To opowieść o zaufaniu wystawionym na próbę, lojalności i bezinteresowności, o wyrzutach sumienia, skrusze i akceptacji przedstawiona w lekkiej formie, prostym, dziecięcym językiem. Zachęcam, na pewno będziecie często do niej wracać :), a my czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody tej zwariowanej dwójki.

Misia jest wielkim, przyjacielskim niedźwiedziem, a niedźwiedzie – jak wiadomo zapadają w sen zimowy. Królik jest mały, królik kradnie innym zapasy, królik jest przemądrzały i nie ma przyjaciół. Ciekawe dlaczego…

Jak myślicie, co się stanie, kiedy tych dwoje się spotka? Czy niesmaczne zwyczaje królika i bezgraniczna ufność Misi dobrze wróżą tej znajomości?

Dowiedz się, na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Autor: Julian Gough
Data wydania: 2017
Format: 130×180
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 112
Ilustrator: Jim Field
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Seria: KRÓLIK I MISIA

Cena: 19,99 zł

 

 

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. Gosia Blue says:

  Mam fanke kicków ciekawe czy by jej się spodobala ksiazka o przemondrzalym kicku

 2. Gosia Rusak says:

  Na pewno zaciekawi nie jedną pociechę. Dodatkowo cena bardzo przystępna. Można podczas omawiania wpoić dziecku ważne wartości.

 3. Liz says:

  A dla jakuego wieku odpowiednia?

  1. Moja 4-latka już ogarnia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *