Biblioteczka malucha

Opowiadania, dzięki którym dziecko pokocha przyrodę.

Dwutomowa seria „Opowieści o małej jabłonce”, która od dawna króluje na liście Książek Przyjaznych Dzieciom niemieckiego Amazona, jest już dostępna dla polskich, małych i najbardziej wymagających czytelników!

opowiadania

Wydawnictwo Skrzat, znane z zamiłowania do literatury z edukacyjnym przesłaniem, zaprezentowało niedawno wyjątkowe wydanie książek autorstwa  Ludwiga Hellmanna. Mam przyjemność być jednym z patronów medialnych tego wydania.

Pewnego dnia, z małego nasionka, przez przypadek rzuconego na ziemię, wyrasta roślinka. Początkowo jest przerażona i nie wie, co się z nią dzieje. Tak rozpoczyna się jej długa droga – od drobnego, słabego pędu do rozłożystego, pięknego drzewa. Jabłonka musi nauczyć się żyć w świecie, który nie zawsze jest jej przyjazny, może jednak liczyć na pomoc swoich przyjaciół. Sama również poratuje ich w potrzebie…

„Opowieści o małej jabłonce” to cykl, przede wszystkim przepięknie zilustrowanych, krótkich opowiadań przyrodniczych, w których znaczącą rolę odgrywa przyjaźń, zaufanie i wzajemna pomoc. Ich główną bohaterką jest jabłonka – urocza, zakochana w świecie i bacznie mu się przyglądająca, a przy tym zadająca wiele pytań. Mały czytelnik (kat. wiekowa: 4+) śledzi jej życie od samego początku, przy okazji poznając mechanizmy rządzące światem przyrody i ucząc się przyrodniczej wrażliwości. Przyjaciele jabłonki: jeż Węszynosek, biedronki Punkcik i Punkcia, zając Kicak, pszczoła Bzykusia i kot Aksamitna Łapka pokazują, ile radości i trosk przynosi każdy dzień oraz kto jest sprzymierzeńcem, a na kogo lepiej… uważać. Opowiadania nie tylko do poduchy, na pewno zaciekawią małego czytelnika. Dla starszaków ułatwieniem czytania będzie duża czcionka. Każde opowiadanie to około 4-5 stron tekstu opatrzonego pięknymi ilustracjami lub ozdobami, co dowodzi dbałości o szczegóły. Opowiadania o jabłonce to mądra i wartościowa lektura dla dzieci. Dzięki niej dziecko inaczej spojrzy na drzewo, na procesy zachodzące w przyrodzie i występujące zależności. Seria „Opowieści o małej jabłonce” to również świetny pomysł na prezent. Twarda oprawa, piękne ilustracje, polecam!

opowiadania

Autorką nieprzeciętnych ilustracji jest Justyna Hołubowska-Chrząszczak. Młoda, niezwykle utalentowana artystka, która w „Jabłonce” przenosi czytelnika w świat soczyście kolorowy, bajeczny, który wzbudza same najmilsze uczucia, a u niejednego dorosłego przywołuje wspomnienia ukochanych książek dzieciństwa.

Ludwig Hellmann, Opowieści o małej jabłonce. Jak wszystko się zaczęło i Opowieści o małej jabłonce. Jak drzewko stało się drzewem, Wydawnictwo Skrzat 2017.

Możesz również polubić…

9 komentarzy

 1. Beata says:

  Ciekawa propozycja. Nie słyszałam o tej książce. Gdzie pani wyszukuje takie perełki? Myślę, że spodoba się mojej sześciolatce

  1. Tym razem to oni znaleźli mnie 😉 i bardzo się z tego cieszę, bo opowiadania są bardzo delikatne i ciekawe 🙂

 2. Agnieszka Markowska says:

  Fajna książka. Porusza nie tylko to, co dzieje się w przyrodzie, ale także mówi o uczuciach. Bardzo lubię takie książki czytać synom.

 3. Marta Bałys says:

  Książka super dla dzieci żeby mogły się dowiedzieć i zobaczyć na ilustracji co się dzieje w przyrodzie co nas otacza.

 4. Snoch says:

  Mądra książeczka o otaczającej nas przyrodzie

 5. Anna says:

  Pierwszy raz spotykam się z tą pozycją książkową. Mam córkę w pierwszej klasie i wygląda na to, że podobnie jak mama będzie książkowym molem Myślę, książka o jabłonce na pewno ją zaciekawi.

 6. joanna says:

  Książka super mojej Amelce napewno się spodoba uwielbia jabłka

 7. Śliczne książeczki! A jak jest tam na obrazku jeż, to mój syn od razu by chciał 🙂

 8. Śliczne! Mój synek uwielbia zwierzątka, na pewno zachwyciłby się tą książką 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *