Gry planszowe - recenzje

Gry planszowe od FoxGames – propozycje!

Gry planszowe to popularny w wielu domach sposób, na wspólne spędzanie czasu. W dobie tabletów i smartfonów warto zaproponować dzieciom ciekawą alternatywę, a przy okazji samemu oderwać się od codziennego pędu. Rozwijają wyobraźnie, uczą zasad fair play oraz pozwalają się zrelaksować to tylko podstawowe ich atuty. Dlatego warto co jakiś czas interesować się tym, co proponuje aktualnie rynek w tej kategorii.

Gry planszowe od FoxGames – trzy propozycje

Wydawnictwo FoxGames powstało jesienią 2013 roku jako odpowiedź na wciąż rosnące zainteresowanie grami planszowymi klientów grupy wydawniczej Foksal. W ich ofercie znajdziecie gry zarówno dla najmłodszych graczy, jak i dla bardziej zaawansowanych. Jednak przede wszystkim są to gry dla całej rodziny, która chce spędzać czas na grach planszowych.

gry planszowe
Gobblety to nowa, ciekawsza odsłona gry „kółko i krzyżyk”

Na początek absolutny hit czyli Gobblety. To wyjątkowa, pierwsza gra strategiczna. Kółko i krzyżyk, w którym każdy gracz posiada trzy wielkości pionków i może przykrywać pionki swoje i przeciwnika! Wygrywa ten, kto pierwszy ustawi trzy Gobblety w linii! Gra, która wciąga tak małych, jak i dużych. Dzieci uczy myślenia, kombinowania, strategii, a nas czujności. Już po chwili nasze dziecko pokazuje nam, czym jest gorycz porażki i staje się godnym podziwu strategiem. Zdecydowanie polecam!

gry planszowe
Chwila nieuwagi i …

gobblety

Gra wielopokoleniowa, wszystkich jednakowo wciąga. Długie chwile dobrej zabawy gwarantowane.

Kolejna propozycja to gratka dla dziewczynek. Zostań Stylistką, rób zakupy w eleganckich butikach, poluj na okazje, znajdź najlepszy zakład fryzjerki w okolicy. Rozwijaj zmysł stylu i baw się modą! To towarzyska gra planszowa, przy której świetnie bawić się będą zarówno mamy, jak i córki. Babskie spotkanie? Ta gra to idealna propozycja spędzenia wspólnego czasu dla dziewczynek. Poza standardową rozgrywką planszową są również możliwości minigier towarzyskich bez użycia planszy.

W pudełku znajdziecie planszę, kostkę, 4 plansze modelek, 4 pionki, 4 podstawki pod pionki, 12 kart stylu, 20 kart specjalnych, 50 żetonów monet, 8 żetonów z gwiazdkami, 54 żetony ubrań i fryzur. Celem gry jest skompletowanie wszystkich stylizacji z wylosowanych kart stylu.

Rozkładamy planszę na stole, obok grupujemy sobie ubrania i fryzury. Osobno przygotowujemy miejsce na bank, tam umieszczamy monety. Sukienki są nagrodami za zajęte w grze miejsce dlatego je również układamy osobno. Żetony z gwiazdkami i kostkę kładziemy obok planszy.

W wyznaczonym miejscu kładziemy potasowane karty specjalne, każdy gracz wybiera jedną planszę modelki oraz dobiera pionek w tym samym kolorze tła. Dodatkowo każdy gracz losuje dwie karty stylu. Wybieramy z banku monetę o wartości 10 i rozpoczynamy grę.

Zostań Stylistką
Zostań stylistką i baw się modą

Zostań stylistką

gry planszowe

Grę rozpoczyna najmłodsza stylistka, rzuca kostką i przesuwa pionek o maksymalnie tyle pól, ile oczek wyrzuciła. Może przesunąć również pionek o mniejszą liczbę oczek oraz może się poruszać w dowolnym kierunku. Tak rozpoczynamy przygodę z modą, mamy do dyspozycji karty specjalne w postaci Sale (wyprzedaż), Wypłata, Taxi, Bilet i Karta podarunkowa, to dzięki nim min. możemy za darmo otrzymać w sklepie ubranie lub fryzurę, przenieś pionek z jednego przystanku na drugi lub na dowolne pole na planszy.

Gra kończy się w momencie, gdy któraś ze stylistek skompletuje ostatnią stylizację ze swoich kart stylów. W nagrodę zwyciężczyni wybiera jedną sukienkę i może ubrać swoją modelkę w ulubioną stylizację.

Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej minigry bez użycia planszy można bawić się w następujący sposób:

 • każda otrzymuje planszę modelki i jedną kartę stylu, na sygnał odkrywamy karty i każda stylistka jak najszybciej stara się ubrać swoją modelkę zgodnie z kartą stylu – wygrywa najszybsza.
 • stylistki wybierają sobie plansze modelek, grupują ubrania i fryzury oraz wypłacają sobie ustaloną kwotę. Zabawa polega na kupowaniu ubrań i szykowaniu stylizacji na pokaz mody.
 • szukamy geniusza mody – każda stylistka otrzymuje planszę modelki oraz po jednej karcie stylu. Należy zapamiętać swoją stylizację z karty stylu i z pamięci spróbować ją odtworzyć na swojej modelce. Kto się nie pomyli otrzymuje jedną monetę, zdobywczyni trzech monet wygrywa grę.

gry planszowe

gry planszowe

gry planszowe

gry planszowe

gry planszowe

Gra dedykowana dla dzieci 6+ jednak młodsze również powinny sobie poradzić w prostszej wersji lub podczas minigier.

gry planszowe
Zaplątana Sawanna

I trzecia propozycja od firmy FoxGames – „Zaplątana Sawanna” to 30 – minutowa gra dla 3-4 osób w wieku powyżej 6 lat. Afrykańskie równiny przemierzają najróżniejsze zwierzęta: słonie, lwy, zebry, hipopotamy, żyrafy… Pomimo wielu lat obserwacji ich życie w dalszym ciągu pozostaje tajemnicą. W tej grze uczestnicy wcielą się w badaczy zwierząt starających się zdobyć jak najwięcej informacji o mieszkańcach sawanny.

W grze Zaplątana sawanna wcielisz się w naukowca, który postanowił badać zwyczaje zwierząt zamieszkujących sawannę. Jednak nie jest to gra naukowa. Co to, to nie. Jest to gra sprytu i strategii. W dodatku prosta i przyjemna. Taka jak lubisz, przynajmniej my mamy taką nadzieję. Nie daj się jednak zwieść. Wygrać wcale nie będzie łatwo. A gdy już wszyscy dobrze poznacie zasady, walka będzie jeszcze bardziej zacięta. To znaczy zaraz po pierwszej rundzie.

Twoim zadaniem będzie sprytnie oddzielać jedne zwierzęta od drugich za pomocą specjalnego sznurka (tak! zestaw sznurków znajduje się w tym pudełku). Stwórz różnorodne grupy zwierzaków i skutecznie przeprowadź ich badania. Oczywiście najważniejsze jest zdobycie za to wszystko punktów szybciej niż przeciwnicy!

Powyżej proponowane gry są ciekawe i wciągające. Znajdą swoich zwolenników zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców i mam nadzieję, że znajdziecie również coś dla Waszych pociech. Po więcej zapraszam na stronę -> https://www.gwfoksal.pl/gry-planszowe.html

Możesz również polubić…

13 komentarzy

 1. Beata says:

  Gobblety są najlepsze!

 2. Gosia Rusak says:

  Wszystkie trzy propozycje wydają się ciekawe. Jestem prawie pewna, że moja Julcia najbardziej byłaby zachwycona modelkami 🙂 chociaż pozostałe propozycje również by ją zainteresowały. Lubimy planszówki,czasem ja sama nie mogę się oderwać 🙂

 3. Moim zdaniem takie gry bardzo rozwijają i uczą dziecko kreatywności. Są niezbędne w okresie dzieciństwa bardziej niż telefon.

 4. Margaretta says:

  Gobblety najbardziej mnie urzekły,ostatnia propozycja jeszcze nie dla nas narazie.

 5. Mamy sporo ich gier i bardzo je lubimy 🙂

 6. Agnieszka Markowska says:

  Ale fajne gry. Teraz wiem co kupić synom.

 7. Judytat says:

  Uwielbiamy przeróżne gry planszowe…super zabawa a do tego edukacja

 8. Snoch says:

  Zostań stylistką to coś dla małych modnisi ! Super propozycje

 9. Ewa says:

  Od ponad 15tu lat gry królują w maszym domu. Mój syn zanim dzedł do przedszkola to o 6tej rano musieliśmy zagrać w planszówkę

 10. Ewelina says:

  My też uwielbiamy planszówki, wieczorami cała rodzina zasiada przy stole zabawa się zaczyna:)

 11. Anna says:

  Wraz z córką uwielbiamy planszówki. Codziennie przy kolacji rozgrywamy jakąś partyjkę. Z zaproponowanych tutaj gier zainteresowały nas dwie: Zostań stylistyką i Zaplątana Sawanna. W którąś na pewno się zaopatrzymy

 12. Ewelina says:

  uwielbiamy gry planszowe, jedyny sposób aby dzieci mile i zdrowo spędzały czas (zamiast patrzeć w telefon sięgnij po planszówke)!!!!

 13. kasia says:

  Bardzo lubimy grać z dziećmi w gry, w zimowe wieczory idealnie się sprawdzają 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *