MAMA Mój głos w sprawie

Gwiazdka dla Seniorów czyli nasze tegoroczne działania charytatywne

To już drugi rok z rzędu, kiedy dzięki ludziom i firmom dobrej woli i serc udało się zorganizować coś dla drugiego człowieka. W zeszłym roku były to paczki dla dzieci z Domu Dziecka, natomiast w tym roku miało miejsce Mikołajkowe spotkanie z Seniorami z Domu Pobytu Seniora. Dzięki pospolitemu ruszeniu mieliśmy piękny wieczór z ubieraniem choinki, śpiewem, poczęstunkiem i drobnymi prezentami wykonanymi od serca przez dzieci. To cudowne móc ofiarować kawałek serca. 

Gwiazdka dla Seniorów

To wspaniałe uczucie widzieć kolejny raz jak jedna iskra rozpala płomień w ludzkich sercach i chcą oni dać coś od siebie drugiemu człowiekowi. Tym razem osobom starszym, schorowanym, często samotnym i porzuconym. Niestety, zdarza się tak, że starzy i chorzy rodzice stają się dla dzieci i rodzin ciężarem, wtedy trafiają do takich miejsc. Wraz z zamknięciem się za nimi drzwi bliscy zapominają o nich, a oni czekają już tylko na śmierć. Są jak dzieci, potrzebują pomocy młodszych, pełnosprawnych. Z tą jednak różnicą, że dzieci w swojej niewinności i nieznajomości życia domagają się uwagi, natomiast ludzie starsi, doświadczeni życiem często nie śmią prosić. Tego wieczoru chcieliśmy im dać swoją obecność, sprawić im przyjemność, dać być może ostatnie wspomnienie świątecznego okresu, w którym drugi człowiek jest przecież wyjątkowo ważny.

Cała akcja nie udałaby się, gdyby nie wiele osób i firm z dobrym serduchem. Tu chciałabym podziękować Panu Tadeuszowi z Iglaki-Plantacja za przepiękną choinkę, która skradła serca wszystkich obecnych.

Firmie eurocash.pl za pyszne owoce, a to wyjątkowy rarytas dla naszych babć i dziadziów.

Mamom – czytelniczkom za przepyszne wypieki (Julia, Iza, Justyna), zaś Pani Basi Bugajewskiej za stroik – choinkę ze słodkościami i owocami.

Pani Małgosi z Galerii Klamotki za piękne stroiki, które ozdobiły stoły

Dziękuję serdecznie Mamom z grupy Plewiska-sobie pomagamy, które podzielone na dwie grupy wraz z dziećmi piekły pierniczki  oraz malowały obrazki, wszystko pięknie popakowane na prezenty wręczaliśmy każdemu Seniorowi.

Pani Agnieszka z Domu Seniora pięknie wymyśliła, że każda osoba podejdzie do choinki i zawiesi na niej ozdobę. Radość i wzruszenie malujące się na ich twarzach naprawdę były tego warte! DZIĘKUJĘ!!!!!

Do osób, które nie mogły być z nami dzieci poszły zanieść prezenty do pokoi

Wieczór uprzyjemniła nam śpiewem pięknych piosenek i kolęd Pani Maria Duszczak – Wujek, która przyjechała razem z całą rodziną.

Śpiewała również jedna z uczennic Gimnazjum nr 2 w Skórzewie, które przybyły wraz z Nauczycielkami i przywiozły również kartki świąteczne zrobione przez Gimnazjalistów –  za co Wam serdeczne dzięki!

Nie udałoby się tego dokonać gdyby nie Tomek z Osiem Gwiazdek Poznań, który już kolejny rok wspomaga moją akcję i tym razem wypożyczył nam sprzęt nagłaśniający. Kolejny raz DZIĘKUJĘ!

Wszystkie przepiękne ozdoby na choinkę wykonały dzieci z:

Przedszkole Nr 86 „Tęczowy Świat” w Poznaniu
Przedszkole Nr 28 im. Małych Astronomów w Poznaniu
Przedszkole Nr 110 Wesoły Domek w Poznaniu
Niepubliczne Przedszkole Pyza Wędrowniczka w Poznaniu
oraz dzieci naszych czytelniczek. To najpiękniejsza choinka jaką kiedykolwiek widzieliśmy właśnie dzięki Wam!
Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za swoją cegiełkę!
Dziękuję Justynie, która ogarniała to, czego ja nie zdołałam ogarnąć i mojemu Mężowi, bez którego nic by się nie udało. To był piękny, emocjonalny wieczór, którego dopełnieniem była wyjątkowa Kolęda dla nieobecnych, wzruszyła wszystkich.
Tatuś to dla Ciebie, ku Twojej pamięci.
Grudzień 2018 Dom Pobytu Seniora

Możesz również polubić…

17 komentarzy

 1. Asik says:

  Brawo, brawo, brawo! Wspaniale, że jeszcze w tym naszym zepsutym i próżnym świecie są tacy ludzie, jak Ty, Agnieszka! Wielkie serce, dusza organizatora i ciepło zjednające ludzi. Dużo pomyślności i radosnych chwil dla Ciebie i Twoich najbliższych 🙂

  1. Dziękuję za dobre słowo :* Dla Was również zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt 🙂

 2. Justyna says:

  Wszyscy dali radę! Było świetnie, seniorzy w dużej mierze jak dzieci… tyle radości dla nich, a dla nas ogromne wzruszenie 😀

  1. Dzięki, że byłaś :*

 3. Malwina Rycerz says:

  Kochana, no i oczywiście czytam i płacze jak bóbr… Oglądam zdjęcia i płacze jeszcze bardziej.. To co robisz, co robicie jest naprawdę cudowne, to wspaniały prezent dla tych ludzi, którzy być może przeżywają tak piękną chwilę ostatni raz. Wzruszyłam się BARDZO. Dziękuję za ten wpis.

  1. Ja też byłam i jestem wzruszona, to było bardzo pouczające doświadczenie.

 4. Paolina paolina says:

  Brawo! Pięknie to wszystko zorganizowane , myślę że dla tych ludzi nie bylo nic piękniejszego jak wspólnie spędzony wieczór, na pewno sporo z nich wrocilo myślami do świąt spędzonych w domach. Szkoda że w każdym mieście nie ma osoby która by zorganizowala chociaż raz w roku takie spotkanie..

  1. Publikując ten reportaż liczę na naśladowców w innych miejscach w Polsce, to naprawdę nic trudnego, trzeba tylko chcieć.

 5. Aga podziwiam Cię, ile bezinteresownego serca potrafisz dać innym!

  1. Trochę na tym polega życie 🙂

 6. Świetnie 🙂 Na pewno tym starszym ludziom było bardzo milo

  1. Tak, miło i wzruszająco

 7. Super sprawa! Widać radość na tych wszystkich buziach 🙂

  1. Tak, to był wyjątkowy wieczór dla nas wszystkich 🙂

 8. Piotr says:

  Wzruszyłem się. Jestem facetem i mam łzy w oczach jak widzę te zdjęcia. Wspaniały pomysł. Sam mam dziadka w domu starców i niestety widzę, że jest tam nieszczęśliwy. W naszym mieście nie ma odpowiednich domów spokojnej starości, w którym moglibyśmy umieścić naszych bliskich. Ja sam pracuję w transporcie i cały czas wyjeżdżam. Czytałem ostatnio na http://goldcare.com.pl/ o opiekunkach do osób starszych. Powiem szczerze, że zastanawiam sie nad zatrudnieniem takiej osoby do Dziadka by mógł mieszkać w swoim domu i miał opiekę. Ten dom starców, w którym jest pozostawia wiele do życzenia ;/

  1. Najgorzej mają osoby, które są świadome. Przeświadczenie, że jest się nikomu niepotrzebnym jest straszne, tym bardziej, że dziadkowie to jeszcze osoby, które walczyły za nasz kraj, wychowały dzieci, mają wnuki, prawnuki. Warto pomyśleć o podniesieniu komfortu takiej osoby, godna starość to coś, o co powinniśmy się postarać dla naszych bliskich.

 9. Przyznam że łezka mi się zakręciła w oku , piękna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *