Chusteczki nawilżane
DZIECKO Pielęgnacja dziecka

Jak dbać o higienę niemowląt? Wybieramy najlepsze chusteczki nawilżane

Pielęgnacja niemowląt to bardzo ważna kwestia. Dlatego też wszyscy rodzice chcą wiedzieć, w jaki sposób pielęgnować swojego maluszka i jakich produktów używać, aby nie podrażniły łagodnej skóry niemowlęcia. Jednym z najważniejszych produktów do higieny maluszka są chusteczki nawilżane. Sprawdźmy, jak wybrać nawilżane chusteczki.

Chusteczki nawilżane

Chusteczki nawilżane

Chusteczki nawilżane są bardzo łagodne i delikatne w dotyku. Nie powodują one żadnych podrażnień i nie budzą u niemowląt irytacji. Dzięki nim można szybko odświeżyć malucha zarówno w domowych warunkach, jak i np. podczas spaceru, bowiem chusteczki skutecznie i bardzo szybko, dokładnie oczyszczają skórę dziecka i zapewniają mu komfort. Przy okazji doskonale nawilżają skórę maluszka. Historia chusteczek nawilżanych jest wbrew pozorom długa, bowiem pierwsze akcesoria tego typu dla dziecka pojawiły się już w latach 90. Początkowo były nasączane oliwką, delikatnym mleczkiem albo albo kremem. Jednak chusteczek z oliwą już raczej się nie stosuje, bowiem drażniły one skórę dziecka i często uczulały. 

Najlepsze chusteczki nawilżane: skład

Wbrew pozorom chusteczki nawilżane dla maluszka zawierają mnóstwo składników, na które warto zwrócić uwagę. Sprawdźmy jednak, jakie składniki powinny mieć w składzie najlepsze chusteczki nawilżane dla najmłodszych. Oczywiście przede wszystkim składniki nawilżające i działające natłuszczająco. Są to naturale oleje roślinne, które działają jak emolienty. Pielęgnują one skórę dziecka i poprawiają jej kondycję oraz zapobiegają podrażnieniom czy zerwaniu warstwy lipidowej. Zatem chusteczki powinny mieć w składzie: oleje z migdałów (słodkich), olej rzepakowy lub słonecznikowy oraz z jojoby, pestek grejpfruta i awokado. Również składniki te są polecane dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Co jeszcze powinny zawierać chusteczki nawilżane? Bezpieczne ekstrakty roślinne, które mają potwierdzone działanie i nie uczulają, takie jak ekstrakty z rumianku pospolitego, z kwiatu nagietka lub z liści aloesu. Oprócz tego, w składzie chusteczek będą także substancje silnie nawilżające skórę, takie jak gliceryna, proteiny jedwabiu czy też alantoina i pantenol. Chusteczki nawilżane ranking pokazuje, iż chusteczki powinny też zawierać substancje powierzchniowo czynne, np. Sodium Cocoyl Glutamate. W składzie znajdziemy też konserwanty.

Chusteczki nawilżane dla niemowląt: Na co zwracać uwagę?

Oprócz składu, bardzo ważne jest też dostosowanie chusteczek do ewentualnych wysypek dziecka, czy atopowego zapalenia skóry dziecka. Warto również zwrócić uwagę na cenę produktu. Okazuje się bowiem, iż chusteczki nawilżane ranking zawierają mnóstwo chusteczek, które są tańsze, aczkolwiek lepsze. Warto więc do niego zajrzeć. Jakie jeszcze wskazówki się przydadzą każdemu rodzicowi? Takie aby przede wszystkim pamiętać o zamykaniu pudełka z chusteczkami, żeby nie wyschły. Wtedy utracą swe właściwości i nie nadadzą się di wycierania skóry niemowląt. Warto też co jakiś czas odwracać pudełko do dołu otwarciem, aby wszystkie chusteczki równomiernie nasączyły się płynem.

Pielęgnacja niemowląt to bardzo ważna czynność. Zatem potrzebujemy jak najlepszych, choć przystępnych cenowo produktów. Znajdziemy mnóstwo korzystnym cen porządnych chusteczek nawilżanych zawierających w składzie pożądane składniki, takie jak olejek z awokado czy z migdałów oraz alantoina. Pamiętajmy, że chusteczki nawilżane dla dzieci powinny mieć atesty, a skład chusteczek nawilżanych musi być zgodny z wymienionym w artykule. Delikatne chusteczki są wszak przeznaczone do oczyszczania delikatnej skóry noworodków i maluszków, więc musimy mieć zaufanie do marki. Ranking chusteczek nawilżanych podpowie nam, jakie chusteczki wybrać.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Pielęgnacja skóry noworodków jest niezwykle istotna i ciężko znaleźć odpowiednie preparaty. Ważna też jest pościel, którą maluszek jest otulony. Delikatna skóra dziecka narażona jest na podrażnienia i alergeny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *