LifeStyle

Jak oswoić potwory? „Opowiadania terapeutyczne”

Każdy ma swoje „strachy”. Może być nim nowy braciszek, niemiły kolega, koszmar senny czy pierwszy dzień w przedszkolu. Razem z Nikoliną i Alkiem zajrzyj do „kącika poskramiania złości”, przygotuj ciasteczka i mleko dla nocnego stworka i pozbądź się swoich lęków!

opowiadania terapeutyczne

Opowiadania terapeutyczne, które pomagają

Wydawnictwo Skrzat zaprezentowało niedawno nowość, która z pewnością stanie się jedną z najbardziej pożądanych książek przez rodziców i wychowawców. „Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne” dotykają problemów najmłodszych, ale w sposób absolutnie niezwykły! Oddają magię ich świata i uwzględniają wrażliwość pociech. Opowiadania doskonale pomogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości dziecku oczekującemu narodzin rodzeństwa, mającemu problemy z kontrolowaniem emocji, nieśmiałością, czy miewającego nocne koszmary. Treść przyciąga małego słuchacza, prowokuje do zadawania pytań, jak również stawiania się na miejscu bohaterów.

opowiadania terapeutyczne

Opowiadania terapeutyczne dla najmłodszych to klucz do emocjonalnego świata dziecka. Każde dziecko ma swoje „potwory”. Może być nim nowy braciszek, niemiły kolega, koszmar czy pierwszy dzień w przedszkolu. Na podstawie przygód bohaterów, w tym przypadku uroczego rodzeństwa: Nikoliny i Alka, dziecko uczy się werbalizować uczucia, oswaja z sytuacjami lękotwórczymi i poznaje sposoby radzenia sobie z nimi. Opowiadania te ponadto wspierają rozwój osobowości i procesu socjalizacyjnego malucha.

 

„Bardzo ciekawa propozycja nie tylko dla dzieci. Także dla dorosłych, którzy często mają problemy
z przystępnym wytłumaczeniem maluchom pewnym zdarzeń, sytuacji, zachowań. Zawarte w książce historyjki prosto, ciekawie i przejrzyście wyjaśniają je i nakierowują na właściwą drogę, co może okazać się zbawienne w wielu sytuacjach” – pisze o książce autorka bloga NaKółkach.com.

„Opowiadania terapeutyczne” to debiut Moniki Drużyńskiej – pedagoga, psychopedagoga, nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Książkę dopełniają znakomite ilustracje autorstwa Justyny Hołubowskiej-Chrząszczak.

„Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne”, Monika Drużyńska, Wydawnictwo Skrzat 2018.

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Beata says:

    Chętnie kupię tą książkę. Mam nadzieję, że pomoże starszemu synowi w „walce” z potworem mieszkającym w szafie.

  2. Monika says:

    Jakiś czas temu tytuł wpadł mi w oko. Książka pomocna na pewno w wielu sytuacjach,moze byc wskazówka co powiedzieć w danej sytuacji dziecku.

  3. Spotkałam się już z tą książeczką, jest rewelacyjna i bardzo mądra 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *