LifeStyle MAMA Moda i wygoda

Piękna, złota jesień – wykorzystaj ją!

Jesień w tym roku nas rozpieszcza. Na palcach jednej ręki można policzyć chłodne dni i póki co, cieszymy się piękną, ciepłą i słoneczną pogodą. To idealna okazja do tego, by spędzić jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i tym samym wykorzystać ostatnie, ciepłe promienie słońca. 

jesień

Jesień – jak nie poddać się chandrze

Przyznam, że obecna aura jest dla mnie idealna gdyż lubię ciepło, a światło słoneczne daje mi energię do życia na wysokich obrotach, czy do życia w ogóle. Dlatego tak ważne jest w okresie jesienno-zimowym korzystanie ze słonecznych dni po to, by nie poddać się zbyt szybko chandrze czy sezonowej depresji. Oczekuje się od nas działania na pełnych obrotach przez cały rok, dlatego są takie okresy, kiedy nasz organizm sam zaczyna się buntować i popadać w melancholię.

blueshadow moda

Zauważono, że najbardziej niekorzystny jest niedomiar światła w rannych godzinach dnia, ponieważ rozregulowuje bardzo istotny okołodobowy rytm człowieka – snu i czuwania. Brak światła słonecznego powoduje zwiększone wydzielanie melatoniny – tzw. hormonu snu, przez co nasz mózg „czuje się” oszukany co do godziny i pory dnia, a my stajemy się bardziej senni i zmęczeni. Ponadto, zaburza również inne rytmy wydzielania hormonów, np.: zmniejsza poziom serotoniny, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie dobrego nastroju.

Podatność na stany depresyjne jest również uwarunkowana genetycznie więc są osoby mniej lub bardziej predysponowane. Osobiście miewam jesienią i zimą spadki nastroju, szczególnie kiedy do przegnębiającej aury dochodzą jeszcze choroby dzieci. I nawet miało to miejsce kilka dni temu. Dlatego staram się korzystać z dobra, jakie przyniosła nam tegoroczna jesień. Lubię aktywność na świeżym powietrzu i długie spacery w promieniach słońca. Szukam okazji do zrobienia czegoś dla siebie, kawa z przyjaciółką czy nowa sukienka to drobne przyjemności, które poprawiają samopoczucie. Celebruję momenty, to one dają mi poczucie szczęścia.

złota jesień

Warto wiedzieć, że dzieci również może dopaść jesienno-zimowa chandra. Są wtedy osowiałe, ciągle zmęczone, łatwo wpadają w złość dlatego tym bardziej codzienny spacer z dzieckiem w promieniach naturalnego, jesiennego słońca jest wskazany. My wykorzystujemy każdą chwilę zarówno na wycieczki za miasto, jak i spacery po okolicznych lasach.

podróże jesienią

jesienne podróże

Plecak z przekąskami, kocem i termosem to podstawa naszych jesiennych wypadów z domu bo nigdy nie wiemy czy zdążymy wrócić na obiad.

Na jesienne wyprawy warto zabrać ze sobą coś ciepłego, bo ciepło zwiększa wydzielanie hormonów szczęścia. U nas w tym okresie króluje herbata z miodem, cytryną i imbirem. Zawsze mamy pod ręką na wycieczkach bliższych i dalszych, czy po prostu na spacerach, gorącą herbatę w termosie na rozgrzewkę.

Elodie Details

Taką jesień mogłabym kochać. Złotą, ciepłą i słoneczną. Wtedy żadna chandra czy spadek nastroju mi nie straszny bo wiem, że mogę się łatwo i szybko zregenerować. Jednak w tym roku to bardziej przypadek niż klimat, dlatego zbieram siły na okres, który nadejdzie już niebawem.


Sukienka – Blue Shadow

Plecak Pati i termos – Elodie Details od Scandynavian Baby

Wózek – Nuna Pepp Luxx

Możesz również polubić…

21 komentarzy

 1. Aleksandra says:

  Dzisiaj właśnie rozmawiałam z przyjaciółką, która powiedziała, że rano nie może wstać z łóżka. Teraz już wiem dlaczego i na pewno jej o tym powiem i coś zaradzimy. Wyglądasz pięknie!

  1. Dziękuję, a jeśli przjaciółce nic nie poprawi nastroju to zachęcam do odwiedzenia specjalisty 🙂

 2. ja też zawsze ze sobą targam kocyk i przeskąski, a gdy zimno także termos

 3. Honorata says:

  Bardzo mi się podoba ta sukienka. Na Tobie ślicznie leży.

  1. Bardzo dziękuję za miłe słowo 🙂

 4. Cudowne zdjęcia i cudowna jesień <3

  1. Dziękuję Kochana :*

 5. Paolina paolina says:

  My tez korzystamy ze słońca ile sie da. Od razu humory lepsze i bardziej chcr sie żyć 😉

  A sukienka Od razu wpadla mi w oko

  1. Sukienka jest świetna 🙂

 6. Jesień w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza!

 7. Piękne jesienne zdjęcia i ta sukienka – prosta a urocza.

  1. Dziękuję :*

 8. właśnie zaraz wychodzę na terapię z młodszym synkiem, kawa w dłoń a później na spacerek podziwiać to co dookoła :* jesień to moja ulubiona pora roku

  1. Ja dopiero od niedawna doceniam jej walory 🙂

 9. Ten kolor jednak bardzo dobrze do Ciebie pasuje 🙂

  1. Miałam przeczucie 😉

 10. Jesień – najlepsza pora do robienia zdjęć! 🙂

  1. To prawda, jest pięknie 🙂

 11. Piękna jesień byla, to prawda !

 12. Piękne zdjęcia ! 🙂

 13. Piękna jesień, piękne zdjęcia ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *