LifeStyle

Majówka z dziećmi – 6 pomysłów na rodzinny weekend!

Przed nami majówka — ten wyjątkowy czas, kiedy dzieci nie chodzą do szkoły, a miasta pustoszeją. Pewnie część z Was ma już zaplanowane wyjazdy za miasto. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze!

A co, jeśli w tym roku zostajecie w domu? Nic straconego! Wcale nie musi to oznaczać nudy i marnowania czasu. Przygotowałam dla Was 6 super pomysłów na spędzenie majówki z dziećmi, które sprawdzą się zarówno w słoneczne dni, jak i te deszczowe.

Piknik w parku, ZOO,  zwiedzanie miejscowych atrakcji

Na początek 3 pomysły na aktywne spędzenie czasu. Usiądźcie razem, włącznie Google Maps i zobaczcie, co ciekawego jest w Waszej okolicy. Może to być park, którego dawno nie odwiedzaliście. Albo nowo otwarty plac zabaw. A może od lat zbieracie się na odwiedzenie typowo turystycznej atrakcji z Waszego miasta, ale nigdy nie mieliście na to czasu? Wypiszcie kilka najciekawszych punktów i ustalcie, w który dzień majowego weekendu gdzie się wybierzecie.

pomysł na majówkę

Piknik w parku

Spakujcie koc i przekąski i wyruszcie na wycieczkę. Przełamcie schemat weekendowych spacerów po pobliskim parku. Tym razem zobaczcie, co oferują miejscowości oddalone od Waszego domu nawet o 60-80 km. Odległość ta jest łatwa do pokonania. Być może odkryjecie w ten sposób miejsce, do którego z chęcią będziecie wracać? 

Pomysł na majówkę: Wybierzcie park z atrakcjami np. placem zabaw, czy fontannami. Pamiętajcie o wzięciu skakanek, frisbee lub rakietek do badmintona. Przed podróżą sprawdźcie, gdzie w pobliżu atrakcji jest zaplecze gastronomiczne.

Wyprawa do zoo

Pomysł dość banalny, ale sprawdza się nawet ze starszymi dziećmi. Słoneczny majowy dzień spędzony z rodziną w zoo to zawsze dobry wybór. W Polsce są 24 ogrody zoologiczne, może warto odwiedzić w tę majówkę zoo w innym mieście?

Jeśli Wasza rodzina nie przepada za ogrodami zoologicznymi, wybierzcie się do ogrodu botanicznego. Wiosną są one najpiękniejsze!

Pomysł na majówkę: Przed wycieczką koniecznie sprawdźcie, czy w wybranym zoo lub ogrodzie odbywają się specjalne wydarzenia z okazji majówki.

Wycieczka rowerowa i zwiedzanie atrakcji turystycznych

Wasza rodzina uwielbia wycieczki rowerowe? Zatem w tę majówkę wybierzcie się w całodniową podróż na rowerach. Przygotujcie plecaki, plan podróży i ruszajcie zaraz po śniadaniu. Rozplanujcie postoje i sprawdźcie, gdzie na trasie znajdują się toalety. Wybierzcie też wcześniej miejsce, gdzie zjecie obiad. 

Pomysł na majówkę: Koniecznie zabierzcie ze sobą lornetkę, z pewnością uda się Wam wypatrzeć coś ciekawego w oddali podczas postoju.

Co robić w majówkę gdy pogoda nie dopisze

Spoglądając za okno i zachowując dystans do prognoz pogody, warto mieć alternatywny pomysł na spędzenie majówki. Co zatem można robić w domu podczas majówki?

Kino domowe z ulubionymi bohaterami!

Wiem doskonale, jak trudno jest wybrać jeden film, który spodoba się całej rodzinie! Dlatego jeśli chcecie jeden dzień majówki poświęcić na filmowy maraton — polecam wybrać 2-3 filmy. Przygaście światła, zaciągnijcie rolety, przygotujcie popcorn, napoje i kinowe przekąski. 

Pomysł na majówkę: Zorganizujcie tematyczny maraton filmowy, np. z filmami o dinozaurach lub księżniczkach. Albo obejrzyjcie wszystkie części Shreka, Minionków czy Toy Stroy. Stwórzcie sami bilety oraz plakaty reklamujące seans — to naprawdę świetny pomysł!

pomysły na majówkę

Pojedynek na planszówki

Dzień gier planszowych to gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny. Tak jak w przypadku filmów — niech każdy wybierze swoją ulubioną grę. Wybór jednej wspólnej gry może skończyć się sporą kłótnią 😉 

majówkowe inspiracje

Pomysł na majówkę: Zorganizujcie domowy turniej planszówek. Zapisujcie wyniki poszczególnych rozgrywek i wybierzcie nagrodę dla zwycięzców. Nagrody nie muszą być rzeczowe. Niech zwycięzca wybierze film na wieczór lub smak lodów na deser 😉

Konkursy artystyczne

Zorganizujcie konkurs na najciekawszą pracę plastyczną. Może to być rzeźba masy solnej, rysunek lub rakieta z butelki po wodzie. Wybierzcie temat prac, ustalcie czas, podzielcie się na drużyny. Dzieciaki kontra rodzice! Brzmi jak plan idealny. 

Jeżeli nie chcecie rywalizować, to stwórzcie coś razem. Zaopatrzcie się w zapas modeliny, którą można utwardzić w piekarniku. Ulepcie ludziki, zwierzątka i mini dekoracje, którymi następnie się pobawicie.

Pomysł na majówkę: Wykorzystując naturalne materiały np.: liście, kwiaty, cienkie trawy możecie stworzyć majówkowy obrazek w ramce, który zawiśnie na ścianie.

Pamiętajcie, że najfajniejsze w majówce jest to, że możecie spędzić czas razem.  Zaangażujcie dzieciaki w planowanie tych wolnych dni. Uwzględnijcie w planach także to, co one lubią.  Nie zrażajcie się jeśli któryś plan nie wypali, bo zaśpicie, albo w ostatniej chwili komuś się odechce iść na rower. Spontanicznie zorganizowane atrakcje również są ciekawe!

majówka

Życzymy Wam udanej majówki pełnej radości, śmiechu i niezapomnianych chwil!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *