Dodatki ułatwiąjące życie LifeStyle Porady

Jaki wózek dziecięcy dla 2-latka?

W momencie kiedy dziecko zaczyna chodzić, bardzo często chce poznawać świat samodzielnie. Jednak dla rodziców nie oznacza to końca przygody z wózkiem, ponieważ nawet dwulatek nadal potrzebuje takiego pojazdu, na przykład podczas wycieczek lub wtedy kiedy zmęczy się podczas spaceru. Wózek dziecięcy dla dwulatka powinien być wygodny. Maluch może chętnie go wykorzystywać ze względu na to, że jego układ mięśniowo-szkieletowy nie jest jeszcze na tyle wykształcony, by mógł on pokonywać duże odległości. Dlatego zwłaszcza podczas długich spacerów, pojazd taki jest wręcz niezbędny. Czym kierować się przy wyborze wózka dziecięcego dla 2-latka? Podpowiadamy.

Bezpieczeństwo wózka dziecięcego dla dwulatka

Wielu opiekunów, wybierając wózek dziecięcy dla dwulatka, zwraca szczególną uwagę na cenę takiego modelu. Pamiętajmy jednak, że najistotniejszą kwestią niezależnie od tego czy decydujemy się na budżetowy wózek, czy wersję od znanego producenta, jest bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że maluchy w tym wieku są bardzo ruchliwe i dlatego powinny być przypięte podczas jazdy wózkiem pasami. Producenci wózków obecnie oferują różne systemy bezpieczeństwa w wytwarzanych modelach. Wybierając taki pojazd, na przykład na stronie: https://centrumfotelikow.pl/k/wozki-dzieciece. Zwróćmy uwagę, aby był on wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które gwarantują bezpieczne usadowienie malucha w spacerówce i uniemożliwiają mu wypięcie się z tego typu zabezpieczenia. Dodatkowo wózek powinien posiadać sprawne hamulce oraz barierkę ochronną.

Waga i rozmiary wózka dziecięcego dla dwulatka

Wśród istotnych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając wózek dla dwulatka, są wymiary, a także waga takiego pojazdu. Obecnie producenci oferują różne modele tego typu pojazdów. Niektóre z nich ważą jedynie kilka kilogramów. Największe wersje jednak ważą nawet 15-20 kg. Dlatego jeżeli często będziemy musieli przenosić spacerówkę, wybierzmy bezpieczny model o jak najlżejszej konstrukcji. Pamiętajmy również, że dzieci w wieku 2 lat są bardzo ruchliwe i często nie mamy ani chwili na to, by spuścić z nich swój wzrok. Z tego powodu wózek dla dwulatka powinien szybko i łatwo się rozkładać, najlepiej za pomocą jednej ręki. Jego wymiary po złożeniu z kolei powinny umożliwiać swobodne przewożenie go w bagażniku, nawet małego samochodu. Wybierając wózek dziecięcy, warto więc uwzględnić gabaryty swojego auta.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dla dwulatka?

Istnieje wiele elementów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając wózek dziecięcy dla dwulatka. Wśród pozostałych można wymienić jednak również rodzaj zastosowanych w danym modelu materiałów, a także typ kół. Pamiętajmy, że koła w wózku dziecięcym powinny być dopasowane do powierzchni, na jakiej najczęściej jest on wykorzystywany. Istotne są również akcesoria dołączone do takiego pojazdu, takie jak moskitiera czy osłona przeciwdeszczowa, a także odblaski, uchwyt na kubek czy torba. Jeżeli dołączone są one do wózka, wówczas całość prezentuje się spójnie i schludnie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *