Kids Hits odzież, ubrania dla dzieci rodzicielnik.pl
Moda i wygoda

Kids Hits – odzież dla dzieci i nie tylko. Bezpieczne zakupy w internecie.

Kids Hits odzież, ubrania dla dzieci rodzicielnik.plPewnie nie tylko ja szukam okazji w internecie i cenię sobie szybkie zakupy oraz dobrą jakość za rozsądną cenę.  Ważne jest również dla mnie bezpieczeństwo transakcji, dlatego znalazłam sklep internetowy, w którym mogę spokojnie dokonywać zakupów i wiem, że się nie zawiodę – ani na obsłudze, ani na towarze. To Kids Hits.

Poza produktami z interesującego mnie asortymentu (u nas obecnie króluje Dora, którą na ubrankach dziewczęcych możecie znaleźć TU)Kids Hits odzież, ubrania dla dzieci rodzicielnik.pl natknęłam się również na ciekawy artykuł dotyczący właśnie bezpiecznych zakupów w sieci i pomyślałam, że podzielę się nim również z moimi czytelnikami. (Artykuł w całości zaczerpnięty ze strony sklepu Kids Hits).

Każdy lubi kupować taniej. Większość osób wie też, że bardziej opłaca się kupować w internecie. Tylko jak wybrać sklep tani, niezawodny i bezpieczny? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poradniku dla kupujących „Sprytne zakupy w internecie”.

Część pierwsza: BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo – kwestia absolutnie fundamentalna, której nigdy nie powinna przyćmić cena produktu. Lepiej bowiem jest otrzymać dobry produkt w atrakcyjnej cenie niż zostać zwiedzionym superatrakcyjną ceną i dostać produkt kiepski lub nie otrzymać go wcale.

Aby ocenić czy wybrany sklep jest bezpieczny weź pod uwagę kilka czynników:

1. Opinie użytkowników

Jest to zazwyczaj bardzo wiarygodne źródło informacji o rzeczywistym działaniu firmy. Poświęćmy chwilę, aby dowiedzieć się co o firmie sądzą jej wcześniejsi klienci, a będzie to bardziej wiarygodne niż najbardziej przekonujący baner reklamowy. Ważne aby opinie pochodziły z pewnego źródła oraz było ich na tyle dużo, aby wnioski mogły być obiektywne. Za dość wiarygodne możemy uznać opinie o sklepie znajdujące się np. na Allegro, Ebay czy Opineo. System weryfikacyjny stosowany w tych serwisach zdecydowanie utrudnia oszustwa w postaci wystawienia samemu sobie pozytywnych komentarzy.

2. Staż na rynku

Generalnie dobrze, aby sklep działał przynajmniej od 2 lat. Jest to czas, w którym najwięcej sklepów ogłasza upadłość, a ewentualnym oszustom zazwyczaj nie chce się tak długo budować swojej wiarygodności. Im sklep starszy tym więcej znajdziemy też informacji na jego temat w internecie.

Zupełnie nowe sklepy, nawet przy dobrych chęciach, często nie mają jeszcze dobrze opanowanych procesów organizacyjnych co może sprawić, iż jego realizacja nie będzie stała na najwyższym poziomie.

3. Dane o sklepie

Szukajmy ich w zakładkach „Informacje”, „Dane firmy” itp.

Wśród danych udostępnianych przez sklepy powinniśmy znaleźć: pełną nazwę firmy, adres, NIP, nr konta, dane kontaktowe. To gwarantuje praktycznie pełną przejrzystość sklepu i znacznie podnosi jego wiarygodność. Dzięki uzyskaniu tych danych możemy np. sprawdzić czy firma figuruje w spisie podmiotów zadłużonych no i czy w ogóle istnieje.

Naszą czujność, i to w bardzo dużym stopniu, powinny wzmóc sklepy, które podają jedynie strzępki informacji na swój temat, a możliwości kontaktu są mocno ograniczone (np. tylko przez formularz kontaktowy).

4. Szyfrowanie danych

Czyli w najpopularniejszej formie certyfikaty SSL. Służą do zatrzymywania prób wykradzenia informacji (np. Twoich danych osobowych) przesyłanych do i ze sklepu. Są to bardzo sporadyczne przypadki, ale lepiej dmuchać na zimne. Dane w sklepie są chronione kiedy w pasku adresu wyświetla się logo kłódki lub adres zamiast początku http:// ma początek https://

5. Dodatkowe

Jeśli sklep spełnia powyższe punkty to jest już naprawdę dobrze. Niektóre podmioty działają ponad standardowo aby jeszcze bardziej wzmocnić poczucie bezpieczeństwa swoich obecnych i potencjalnych klientów.

Może to być np. przynależność do zrzeszeń podmiotów wymagających od swoich członków spełnienia wyśrubowanych standardów.

Przykładem może być program Safe Bay promujący zasady fair play w internecie. Program ten szerzy dobry wizerunek sprzedawców internetowych oraz weryfikuje standardy działania swoich członków na wielu płaszczyznach (m.in. prawnych). Do swojego grona przyjmują jedynie sklepy, które spełniają wszystkie postawione kryteria.

To tyle na temat bezpieczeństwa. Podkreślmy to jeszcze raz – kwestii FUNDAMENTALNEJ!

Nie dajmy się zwieść internetowym superokazjom bo jeśli jakaś oferta wydaje nam się podejrzana to w istocie pewnie gdzieś kryje się haczyk…

Co tu jednak dużo mówić… kupując przez internet większość z nas liczy na atrakcyjną cenę. I słusznie bo wybierając mądrze kupimy świetny produkt, a przy tym sporo zaoszczędzimy. A więc w następnej części poradnika: CENA.

Wszystkie części poradnika dostępne są tu: https://www.kidshits.pl/czytelnia-kids-hits

Krzysztof Maszkiewicz

Specjalista i praktyk e-commerce (obecnie sklep Kids Hits)

www.kidshits.pl – sklep internetowy z licencjonowaną odzieżą dla dzieci i dorosłych.

Fanpage: http://www.facebook.com/pages/Kids-Hits/244440653998

Kids Hits odzież, ubrania dla dzieci rodzicielnik.pl

Post reklamowy we współpracy z KIDS Hits

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *