Dbam o rozwój

Rodzicielnik poleca: KLASY, STATKI, ŁAPKI – dawne gry w nowej wersji.

Z okazji dzisiejszego święta – Dnia Dziecka – RYSOPISY przekazują wyjątkowe, ręcznie wykonane gry nawiązujące do dawnych zabaw. To doskonała okazja, by pokazać pociechom, jak dzisiejsi RYSOPISY_statkidorośli w czasie dorastania spędzali czas bez gier wideo i tabletów, a także szansa, by samemu choć przez chwilę poczuć się jak dziecko. Zachęcamy do grania i dzielenia się z maluchami dobrymi, sprawdzonymi sposobami na mądrą rozrywkę.

Gry, do których potrzebny jest wyłącznie długopis i odrobina wyobraźni? Kilkanaście lat temu było to możliwe, a zespół RYSOPISÓW uważa, że i dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do korzeni. RYSOPISY_panstwa_miastaDlatego przywracamy zabawom z dzieciństwa dawny blask, czyniąc je atrakcyjnymi dla współczesnego kilku- czy kilkunastolatka. Chcemy pokazać, jak niewiele trzeba, by dzieci mogły miło spędzić czas z rówieśnikami lub opiekunami. Gra w „Państwa-miasta” to niezastąpiony test wiedzy i koncentracji, „Statki” uczą strategicznego myślenia, „Klasy” – sprawności, a „Łapki” szybkości i cierpliwości. Zachęcamy do zabawy i podawania dalej. Gry w formacie A4 znajdują się w załącznikach.

Dawne gry odświeża dla nas Ewelina Protasewicz – myśląca wizualnie logopeda i pedagog oraz sketch-noter, czyli twórca rysunków opisujących myśli, obrazowych notatek, lekcji i ćwiczeń. RYSOPISY_lapkiOprócz kreatywnych pomocy naukowych dla dzieci, rodziców i nauczycieli ilustruje spotkania, szkolenia i konferencje. Na Facebooku RYSOPISÓW można też znaleźć logopedyczne wskazówki w przyjaznej wizualnie formie.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy mailowo: rysopisy.info@gmail.com, a więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na Facebooku RYSOPISY: www.facebook.com/rysopisysketchnoting/.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *