DZIECKO Porady Zabawki

Prezentowe inspiracje ze sklepem Edukatorek.pl + KONKURS

Od początku listopada na Facebooku i Youtube publikuję dla Was nagrania z propozycjami prezentów dla dzieci z różnych grup wiekowych. Każdy film trwa od 15 do 20 minut i zawiera kilkanaście propozycji prezentów dla dzieci od 0 do 1 r.ż, 1-2 r.ż., 3-4 r.ż, 5-6 r.ż. oraz 7+ 

Kiedy zastanawiałam się nad świątecznymi inspiracjami prezentowymi dla Was wpadła mi do głowy myśl, że przecież nie każdemu musi podobać się to, co aktualnie ja wybieram dla swoich dzieci lub zwyczajnie nie trafią one ot chociażby do chłopców czy innej kategorii wiekowej. Tak narodził się spontaniczny pomysł na filmy, które będą prezentować różne zabawki i gry, coś zarówno dla dziewczynek jak i chłopców w różnym wieku.

Prezentowe inspiracje ze sklepem Edukatorek.pl

To nasz pierwszy wspólny duży projekt, dlatego za ewentualne niedociągnięcia przepraszamy, wyrażamy jednak nadzieję, że znajdziecie w każdym odcinku coś, co da szczęście Waszemu dziecku podczas Bożonarodzeniowego wieczoru, kiedy z niecierpliwością będzie rozpakowywać prezenty pod choinką. Na początek, coś dla przyszłych mam i maluszków od urodzenia do pierwszego roku życia czyli powitanie na świecie i rozwój poznawczy. Nasze maleństwo przychodzi na świat, który jest dla niego wielką niewiadomą. Chłonie wszystkimi zmysłami otaczającą je rzeczywistość, dlatego warto by od początku miało wokół siebie odpowiednie przedmioty.

https://www.youtube.com/watch?v=7ZMp20sSCP0

Wszystkie propozycje zaprezentowane na filmie znajdziecie pod tym linkiem KLIK.

Następny odcinek w naszej podróży po karinie prezentów to prezentowe inspiracje dla dzieci od 1 do 2 roku życia, kiedy to stawiamy głównie na rozwój motoryczny naszej pociechy. W naszym zestawieniu znalazły się różnego rodzaju wieże, zabawki muzyczne, puzzle i klocki. Z „dużych” propozycji pojawiła się hulajnoga, która w pierwszym etapie tworzy jeździk z siedzeniem. To typ prezentu na lata, bo do około 5-tego roku życia.

https://www.facebook.com/rodzicielnik/videos/248534516015046/

Wszystkie zaproponowane w filmie zabawki znajdziecie pod tym linkiem KLIK

3-4 latki to już poważne persony i w tym przedziale wiekowym postawiłyśmy na rozwój społeczny i zabawy fabularne. To okres w życiu dziecka, w którym lubi podglądać nas dorosłych i bawić się w życie. My chodzimy do pracy, nasze dziecko bawi się w chodzenie do pracy. My gotujemy, sprzątamy i robimy zakupy, a nasze dziecko stara się nas naśladować wykorzystując do tego dostępne przedmioty. Z tą myślą przygotowałyśmy dla Was kilka ciekawych propozycji, które zebrane znajdziecie pod tym linkiem KLIK

https://www.facebook.com/rodzicielnik/videos/190938545117958/

Docieramy w naszej podróży po krainie prezentów do przedostatniego przystanku. Tu mamy dla Was garść prezentowych inspiracji dla dzieci w wieku 5-6 lat, gdzie skupiłyśmy się nad rozwijaniem naturalnej kreatywności. Często w dzieciach w tym wieku budzi się artystyczna dusza i warto również ten obszar wspierać wybierając zestawy do samodzielnego tworzenia. To również czas, kiedy dzieci mają wyjątkową chęć do nauki, dlatego warto wspierać rozwój intelektualny poprzez różnego rodzaju np. gry logiczne. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych propozycji zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, a całe zestawienie widoczne jest tu KLIK

https://www.facebook.com/rodzicielnik/videos/671460836588287/

I ostatnia już część prezentowych inspiracji przygotowanych przez nas w tym roku na gwiazdkę. Skupiłyśmy się tu na starszakach czyli dzieciach 7+. Niewątplwie z każdym rokiem coraz trudniej wymyśleć dziecku prezent, który je zafascynuje czy zadowoli. Dzieci dzisiaj mają coraz większe wymagania, ale jeśli uczymy je od małego zdrowego rozsądku to myślę, że również w naszych propozycjach znajdziecie coś, co podczas świątecznego wieczoru da im dużo radości. Jak możecie zauważyć, postawiłyśmy w dużej mierze na edukację, ale w formie ciekawej zabawy i wesołego poznawania świata. Biologia czy fizyka to tematy, które dzieci znają ze szkoły, a okazuje się, że można je przenieść na płaszczyznę ciekawej zabawy i zainspirować dziecko do samodzielnego odkrywania tajemnic przyrody. Zresztą obejrzyjcie i zobaczcie co dla Was przygotowałyśmy.

https://www.facebook.com/rodzicielnik/videos/305609796946752/

Wszystkie prozpozycje prezentów znajdziecie tu KLIK.

Mam nadzieję, że taka forma prezentowych inspiracji spotka się z Waszym zainteresowaniem i uznaniem. Nie są to może popularne zabawki z reklam czy związane z bajkami/kreskówkami jednak myślę, że pod wieloma względami o wiele ciekawsze i lepsze. My również chcemy się pobawić w Świętego Mikołaja i dać Wam prezenty, dlatego postanowiłyśmy, że zorganizujemy konkurs, którego zasady znajdziecie poniżej! Życzymy Wam kreatywności i powodzenia!

Świąteczny Konkurs

Zadanie konkursowe: Zajrzyj na stronę www.edukatorek.pl i wybierz prezent dla swojego dziecka, w komentarzu pod tym wpisem skopiuj link do wybranego prezentu i napisz krótki liścik do Świętego Mikołaja z uzasadnieniem dlaczego to właśnie Ciebie mamy obdarować. Liczymy na Waszą pisarską kreatywność! 

Nagroda: W tym konkursie nagrodą jest voucher o wartości 150 zł na zakupy w sklepie edukatorek.pl!

Wygrana: Wygrywają dwie osoby!

Regulamin Konkursu

Czas trwania konkursu 22.11.2018 do 10.12.2018 23:59

1. Organizatorem konkursu jest właścicielka strony www.rodzicielnik.pl

2. Miło nam będzie jak polubisz nasze profile na Facebooku (Rodzicielnik oraz edukatorek.pl).

3. Nagrodą w konkursie są dwa voucher’y o wartości 150 zł każdy.

3a. Każdy z nich należy wykorzysytać w całości podczas jednych zakupów (nie ma możliwości dzielenia kwoty ani wydawania reszty)

4. Sponsorem nagrody jest Sklep edukatorek.pl

5. Wyniki zostaną ogłoszone do 15.12.2018

6. Wyboru zwycięzcy dokona komisja w składzie: właścicielka strony rodzicielnik.pl Agnieszka Królak oraz właścicielka sklepu edukatorek Joanna Hamrol.

7. Będzie nam miło, jeśli: udostępnisz ten artykuł na Facebooku, oraz zaprosisz do zabawy kilku znajomych.

8. Konkurs organizowany jest na terenie Polski.

9. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien zgłosić się do Sponsora i podać dane adresowe. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem.

10. Nie można wymieniać nagrody na jej równowartość pieniężną u Organizatora.

11. Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest promocja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji promowania konkursu na łamach serwisu.

12. Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników konkursu nie zgłosi się, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.

13. Nie wolno kopiować treści innych zgłoszeń, można się zgłosić do konkursu tylko raz.

14. Zgłaszając się do konkursu akceptujesz postanowienia regulaminu, pełny regulamin konkursów przeprowadzanych przez Rodzicielnik.pl znajdziesz TU.

Możesz również polubić…

41 komentarzy

 1. Malwina Rycerz says:

  Ho ho ho Święty Mikołaju,
  W tym roku Mały Piotr był niezwykle grzecznym chłopcem i w związku z tym otrzymał niezwykły dar.. Dar w postaci młodszej siostry Heleny. Mówią, że nazwisko zobowiązuje Święty Mikołaju a więc mój mały aczkolwiek odważny Rycerz Piotr by móc dzielnie sprawować ochronę i dawać nieskończoną radość swej młodszej księżniczce Helenie potrzebuje odpowiedniego środka transportu… I tu właśnie mowa o wyjątkowo skocznym i niebywale giętkim Koniku Harrym, który w dolach i niedolach będzie stał u boku Rycerza Piotra i pięknej Heleny.

  https://edukatorek.pl/tradycyjnezabawki/10112-szary-konik-harry-zabawka-do-skakania-gumowy-skoczek-kmc130210-kidzzzfarm.html?search_query=Skoczek&results=5

 2. Super wpis Aga. Masa pracy dla Ciebie przed śiętami. Mam nadzieję, że Mikołaj dziewczynkom przyniesie same cudne prezenty. Powodzenia dla wszystkich w konkursie.

 3. Super pomysł na Mikołaja !

 4. Magdalena Szkoda says:

  Kochany Święty Mikołaju!

  Jak już pewnie wiesz, bardzo lubię oglądać bajki i książki, gdzie są tory, lokomotywy, pociągi i maszyniści. Bardzo też lubię chodzić na spacery na dworzec, bo tam mogę zobaczyć prawdziwe pociągi! Kiedyś dziadek zabrał mnie na taki spacer i mogłem nawet usiąść w pociągu i zobaczyć, jak wygląda w środku lokomotywa i prawdziwy parowóz! Dlatego mam takie malutkie jak ja sam marzenie: chciałbym od Ciebie dostać pociąg z torami i wagonikami https://edukatorek.pl/kolejkiiakcesoria/1685-miasteczko-drewniana-kolejka-101-el-bjt015-bigjigs.html?search_query=kolejka&results=53. Mógłbym się nim bawić cały dzień i wyobrażać sobie, że jadę nim z dziadkiem, babcią, mamą i tatą gdzieś daleko, może na wycieczkę do zoo? Woziłbym w tych wagonach moje ludziki i tego małego misia, którego dostałem od dziadka na urodziny. Bo wiesz, nie mam teraz z kim chodzić na peron, żeby sobie pociągi pooglądać. I chciałbym Ci jeszcze powiedzieć na uszko taką moją małą tajemnicę. Wiesz, dawno nie byłem na dworcu, żeby pooglądać ciuchcie, bo zawsze chodziłem tam z dziadkiem a dziadek gdzieś znikł. Po prostu go nie ma już dość długo i nie wiem, kiedy wróci. Mama powiedziała mi, że dziadziuś pojechał w bardzo daleką podróż i nie wiadomo kiedy wróci, może nawet wcale. A ja myślę, że dziadek po prostu wsiadł do niewłaściwego pociągu, zgubił się i teraz nie wie jak wrócić. Może gdybym miał pociąg i wagony to dziadek by wrócił? Obudziłbym się któregoś dnia a w wagoniku siedziałby dziadziuś i uśmiechał się do mnie i poszlibyśmy na dworzec popatrzeć na stare lokomotywy?
  Całuję Cię mocno w oba policzki – Bruno, lat 4,5

 5. Sylwia says:

  Kochany Święty Mikołaju!
  Mam dopiero dziewięć miesięcy, więc list do Ciebie pisze za mnie mama. W tym roku przyjdziesz do mnie po raz pierwszy i już nie mogę się doczekać, żeby Cię zobaczyć.
  Bardzo lubię słuchać muzyki i różnych dźwięków, dlatego chciałabym dostać caaaalutką orkiestrę. Mama mówi, że to chyba nie jest możliwe… Dlatego w zamian proszę o same instrumenty – zrobimy sobie orkiestrę razem z rodzicami.
  Przesyłam całuski! Do zobaczenia! Weronika

  https://edukatorek.pl/instrumentymuzyczne/9572-drewniane-instrumenty-duzy-zestaw-13-szt-t0058-tidlo.html

 6. Kacperek says:

  Kochany Święty Mikołaju
  Chciałbym dla mojej siostry Mai która ma 3 latka kocha wszystkie misie które są pluszowe śpiewają uczą śmieją się i są takie mięciutkie i słodziutki nie będę dużo pisać chciałbym tylko by moja siostra miała uśmiech na twarzy jak Mikołaj zawita z nowym pluszakiem którego pokocha całym sercem .Maja była grzeczna choć nieraz mi przeszkadza w lekcjach i siostrze ale bardzo ja kochamy. Kocham cie Mikołaju buziaczki Kacper 8 lat
  https://edukatorek.pl/przytulanki/11078-piesek-woofy-chichotek-do-nauki-ubierania-bx1673-btoys.html

 7. Ewelaa says:

  https://edukatorek.pl/majsterkowanie/504-drewniana-skrzynka-z-narzedziami-bj410-bigjigs.html?search_query=narzedzia&results=38

  Hej Mikołaju 🙂

  Rozpisywać się za bardzo nie będę, mam nadzieję, że Twoją sympatię zdobędę.
  Znam małego chłopca od urodzenia, który ma wielkie marzenia.
  Jeszcze nie zdecydował kim w przyszłości zostanie, przed nim ciężkie jest zadanie.
  Młotki, śrubki no i gwoździe w posiadaniu chciałby mieć.
  Małymi rączkami w warsztacie wykazywać się.
  Piłką przycinać, dziury wycinać, drzemki przy tym nie ucinać.
  Gdy narzędzie się popsuje, szybko coś wykombinuje.
  Tu postuka, tam popuka naprawiona będzie luka.
  Może będzie ślusarzem, zamki wszystkie naprawi i zamontuje, klucze dorobi hałasu przy tym nie narobi.
  Może wybierze zawód stolarza meble na wymiar wykona.
  Nie jedna osoba się o jego talencie przekona.
  Stoły, krzesła no i szafki dla stolarza niezłe gratki.
  Budowniczy może? będzie wykonywał prace montażowe.
  Pomaluje, położy glazurę, po szczebelkach będzie piąć się w górę.
  Kask rzecz przydatna by nic się nie stało.
  Jak to mówi jest Bobem Budowniczym, uśmiechem czaruje.
  Do każdej naprawy skrzętnie się przygotowuje.
  Na mechanika też by się nadawał więc wybór zawodu to nie taka oczywista sprawa.
  Gdy tata lub dziadek coś przy samochodzie majstrują,
  Jego małe oczka z uwagą każdy ruch obserwują.
  Tysiące pytań na minutę zadaje, ciekawym świata się chłopcem staje.
  https://edukatorek.pl/majsterkowanie/504-drewniana-skrzynka-z-narzedziami-bj410-bigjigs.html?search_query=narzedzia&results=38
  Drewniana skrzynka z narzędziami byłaby idealna jako zestaw startowy.
  Dla majsterkowicza, który do pracy jest już gotowy.
  Uśmiech na twarzy na pewno by się pojawił.
  Gdybyś Mikołaju u nas się niedługo się zjawił i prezencik zostawił.

 8. Edziolina says:

  https://edukatorek.pl/malakrawcowa/6842-przybornik-do-szycia-zestaw-malej-krawcowej-dj09826-djeco.html

  Ho ! Ho ! Ho !
  Kochany Święty Mikołaju !

  Moja córcia wierzy w Ciebie, wypatruje Cię na niebie! Grzeczna, skromna, pasji pełna-jej waleczność jest zupełna. Wciąż pomaga i nie psoci, zwraca ładnie się do cioci. Nie wymusza, nie pyskuje, a gdy trzeba to ratuje. Jest sumienna, pracowita, uczy się doskonale – i zachęcać do takiego zachowania nie musimy jej wcale! I właśnie dlatego Mikołaju piszę dziś list do Ciebie z prośbą o prezent dla córeczki – który rozwinie jej skrzydła, pobudzi kretywność, wspomoże marzenia, to przybornik do szycia a nie laleczki. Uwielnia wszak ona szycie, cerowanie, dla laleczek szyje wspaniałości, i nie brak jej przy tym pomysłowości. Dziurawe skarpety, skrawki materiałów, guziki, koralinki i inne zamienia we wspaniałe cuda – a z takim prezentem wspomóc jej marzenia i pasję mi się uda. Bo ona to kocha, to wyzwala w niej radość, uśmiech i daje poczucie indywidualności – darując nam możliwość zakupu w sklepie edukatorek.pl sprawisz nam ogrom radości. Już wyobrażam sobie jej radość, jak z pasją zabiera się za szycie – i w końcu fajnymi narzędziami posłuży się należycie. Jej zabawa nabierze tempa, rozwinie skrzydła i będzie szyła niesamowite wspaniałości – dzięki Tobie Mikołaju, może niebawem spełnienie marzeń u niej zagości.
  Choć miałam nie zawracać Ci głowy Drogi Mikołaju, to jednak gdy spoglądnęłam na asortyment „edukatorka” po prostu poczułam się jak w raju! I gdy w tej fabryce prezentów ujrzałam przybornik do szycia to wiedziałam, że nie mogę nie prosić Cię o niego, bo na takie cudo dla córeczki właśnie czekałam.
  Pozdrawiam , kochająca Mama, chcąca wspierać pasje i marzenia córci,, dając jej szasnę na rozwinięcie swoich umiejętności

 9. Mega pomysły ! 🙂

  1. Dzięki 😉

 10. tata Hani, piotrek :) says:

  ŚWIĘTY MIKOŁAJU,

  Mam na imię Hania. Przyszłam dziś ze szkoły i znów wiele mi nie wyszło. Zawsze po takim dniu zasypiam jak najszybciej, by już nie myśleć. Tata martwi się, wiem. Ale nie umiem o sobie rozmawiać. Przydałby mi się dobry parasol ochronny od tych nie łatwych spraw. Taki kolorowy, z ptakami, kwiatami i nadzieją na jutro.
  Tata mówił, że taki widział, więc może Ty też, gdzieś taki w swej krainie masz i skromnie ześlesz mi go w gwaizdkową noc.
  Z sercem przutulam się do Ciebie. Hania.

  https://edukatorek.pl/parasolki/9970-ptaszki-i-kwiatki-kolorowa-parasolka-dj-dd04804-djeco.html?search_query=parasolka&results=29

 11. MAGDALENA BANEK says:

  https://edukatorek.pl/zabawa-w-dom-/3422-kuchnia-z-piekarnikiem-akcesoria-gk-51604-goki.html?search_query=kuchenka&results=29

  Kochany Święty Mikołaju !!!

  Wiem, że w odległej krainie, hen za górami
  mieszkasz sobie razem z elfami 🙂
  W kalendarzu na ścianie mamy napisane,
  że przybędziesz do mnie na spotkanie.

  Mama o Tobie dużo mi opowiadała,
  że musze być grzeczna ciągle przestrzegała.
  Grzeczne dzieci dostają od Ciebie prezenty,
  które produkują Elfy czyli Twoi asystenci.

  Od dawna o KUCHENCE mówię i marzę
  Po cichutki liczę, że kiedyś w moim pokoiku się zjawi!

  Dla Ciebie Mikołaju i elfów chciałabym gotować
  no i reniferom też coś dobrego przygotować.
  Wszystkie Elfy przy produkcji zabawek są zaangażowane,
  więc nie jest to dla nich dobry czas w kuchni na eksperymentowanie!!!

  Kuchenka z z garnuszkami to bardzo fajna sprawa!
  Dla mnie raj na ziemi i nieustająca zabawa!
  Kuchenka wzbudziłby ogromne zainteresowanie!
  Bo nie od dzisiaj wiadomo, że do takich zabawek mam zamiłowanie!

  Cały czas mamusi w kuchni sztućce podbieram
  Ochoczo do gotowania się zabieram!
  Jakbym swoją kuchenkę dostała
  Bezpiecznie wspólnie z mamusią bym gotowała!

  Swoje garnuszki i kubeczki bym miała
  Chętnie do nich składniki wrzucała i mieszała!
  Obiadki dla tatusia byśmy z mamusią przygotowywały
  Jak wróci z pracy pysznym posiłkiem częstowały!

  Mikołaju Ty wiele listów od dzieci otrzymujesz,
  Mam cichą nadzieję, że moje też zrealizujesz!
  Jestem grzeczna i rodziców nie denerwuje
  Więc, może na ten piękny prezent zasługuje?

  Zapach domowego ciasta w Laponii wszyscy by pamiętali
  i babeczki z czekolada chętnie smakowali!
  Z radości na spotkanie z Tobą już wesoło podskakuje 🙂
  i najpiękniejszą sukienkę przygotowuje 🙂

  Karolinka 🙂

 12. Nikita says:

  Mikołaju,
  W dzisiejszej gonitwie -znowu przegrałam.
  Zabrakło mi czasu na codzienne sprawy.
  Świat gdzieś pędzi jak szalony!
  Spokój, tylko spokój może nas uratować. Cisza i skupienie. Logiczne myślenie i masa relaksu, a przede wszystkim zabawy.
  Nie! Nie, nieee smartfony i tablety. A drewniane, ponadczasowe zabawki. Wybrałam grę, która ma w sobie coś z magicznego, bowiem potrafii łączyć pokolenia. Wiem, że nawet pradziadek się ucieszy, na widok tak wspaniałej zabawki w rączkach naszego Smyka. Ja natomiast z przyjemnością poszukam tej zagubionej „wolnej chwili” , by stanąc w bojowe szranki ze swoim Synem.
  Wierzę, że w Aleksanderze zrodzi się pasja. PASJA, którą mój 7 latek zarazi swoich kumpli.
  Mikołaju!

  Mikołaju, obiecuję! Zwolnimy rytm życia i będziemy grać! Gdyż nie ma nic piękniejszego od czasu spędzonego z najbliższymi.

  Magiczna zabawka, o którą proszę, to pachnące sosną:

  https://edukatorek.pl/logiczne/1309-szachy-drewniana-gra–gk-hs040-toys-pure.html

 13. Łucja, mama Marysi says:

  Kochany Mikołaju!
  Zaproszam Cię na naleśniki i kawkę…
  Lubisz rozpuszczalną czy słodzoną?
  Pojesz sobie u mnie, bo naleśniki wyprasuję, będą długie jak z gór do drugich gór.
  Poprosiłam babcię, żeby śmigła dla Ciebie kolejną parę skarpet. Wiesz, bo to wyższa szkoła jazdy, skarpety robi się na 5 drutach.
  I w ogóle jestem częściej fajna niż nie fajna. Nawet cyganka mi to powiedziała.
  Może z góry mnie tam zauważysz, mieszkam za rogiem, za bankiem i za spożywczym, zauważysz… obkleiłam szybę okna brokatem. 🙂
  Marysia, lat prawie 6.

  (na fb Pola Łucja) Pozdrawiamy!!!

 14. Zabieram się za oglądanie, mam w rodzinie jedną ośmiolatkę i z roku na rok coraz ciężej z wyborem prezentu, pozdrawiam.

  1. Dla takich dziewczyn są super zestawy kreatywne, a na live były nowości np. świetne zestawy do tworzenia własnej perfumerii 🙂

 15. Prezenty świąteczne w tym roku już za mną. Tym razem postawiłam na gry planszowe i książeczki. A Twoje zestawienie może przydać się każdemu – nie tylko rodzicom.

  1. No właśnie o to chodziło przy tworzeniu, żeby każdy mógł skorzystać 🙂

 16. Karolina Woźniak says:

  Drogi Miki
  Wiem ,że istniejesz i serdecznie dziękuję Tobie i zastępowi reniferów i elfów ze to,że w ubiegłym roku moglismy Was gościć pod choinką 6go grudnia. Smakowały ciasteczka i mleczko? W tym roku zapraszamy na szarlotkę(podobno Mikołaje ją uwielbiają).Od kiedy zostałam Mamą marzę tylko o jednym -szczęściu mojego dziecka. I bardzo pragnę,aby moja Julcia wierzyłą,że jest na tym świecie ktoś tak dobry,ktoś kto podaruje jej coś od siebie bezwarunkowo,zupełnie za nic- z dobrego serca. To jest własnie magia Świąt! Jeśli juz pofatygujesz się do nas tej mroźnej grudniowej nocy i zechcesz podzielić się dobrem to wiesz jak moja córka uwielbia prostu szaleć z literkami, słowami, huśtać się na wyrazach i skakać po zdaniach, odbijać saltem z dwukropka i boksować wykrzykniki! Dlatego wybrałam dla niej odpowiedni prezent: https://edukatorek.pl/ukladanki/9632-ucze-sie-alfabetu-ukladanka-wersja-angielska-j02705-janod.html.
  Ale z każdego małego drobiazgu będziemy wdzięczni.
  Dziękujemy za to,że Jesteś! Buziaczki dla Rudolfa!
  Do zobaczenia 6go grudnia:)
  Julka i Mama

 17. Agnieszka Napiórkowska says:

  https://edukatorek.pl/kolejkiiakcesoria/9908-drewniana-kolejka-z-lokomotywa-blue-ld4423-little-dutch.html

  Oj Mikołaju Mikołaju!
  W zeszłym roku prosząc o szczeniaka, nie chodziło mi o ludzkiego w postaci młodszego brata!
  Ten miał szczekać i mieć miękkie futerko. A ten co mi go sprawiłeś krzyczy i ciągle strzela kupę w pieluche!
  W dodatku teraz pobiera mi ciuchcie i niszczy tory!
  Największym prezentem będzie zatem, ciuchcia z torami dla młodego, co się od mojej będzie trzymał z daleka!
  W wersji mini oczywiście! Bo te prezenty ci ostatnio różnie wychodzą, a nie potrzeba mi na podwórku lokomotywy z motorniczym.
  Pozdrawiam, Błażej lat 3.
  P. S I Jak już wchodzisz przez ten komin, wytrzyj proszę buty, bo ostatnio cały dywan mi ufajdałeś

 18. Natalia Olejarz says:

  Witaj drogi Mikołaju.
  Na początku oczywiście pozdrawiam Ciebie serdecznie.
  Pisze do Ciebie kilka słów w sprawie moich dwóch kochanych Szogunów, Nicoli lat 8 i Dariusza lat 5. Nie powiem że są to dzieci idealne bo takich nie ma. Czasem są nięgrzeczne a nawet czesciej. Zawsze zostawiamy Tobie ciasteczka i szklaneczke mleczka z miodem. Mam nadzieję że smakowało bo zostały tylko okruszki
  Pisze tez z tego powodu że ten rok jest dla nas ciężki pod wieloma względami..
  Ani Nicola ani Darek nie dostaną w tym roku super wypasionych prezentów takich jakie by chcieli i jakie sama bym im chciała sprawić z prostego powodu. Tak jak napisałam wyżej mamy ciężki okres za sobą a równie ciężki przed sobą. Jako mama nie chciała bym żeby dzieciaki odczuly ze coś jest nie tak bo dla mnie najważniejsze jest ich szczęście. A wiem że będą szczęśliwe kiedy dostaną wymarzone prezenty. Dlatego też właśnie Ciebie proszę o pomoc w sprawieniu aby ich Święta były magiczne i pełne dziecięcej radości bo jesli one będą szczęśliwe szczęśliwa będę także ja.
  A oto moje propozycje dla Nicolki: https://edukatorek.pl/zestawy-kreatywne/11070-kwiaty-orientalne-zestaw-kreatywny-do-robienia-perfum-sen-00141-sentosphere.html
  A dla Darka :https://edukatorek.pl/majsterkowanie/504-drewniana-skrzynka-z-narzedziami-bj410-bigjigs.html

  Mam nadzieję że weźmiesz moją prośbę pod uwagę.
  Życzę Ci dużo siły bo czeka bardzo pracowity czas przed Tobą.
  Pozdrawiam jeszcze raz Natalia

 19. Patrycja Iwanicka says:

  Drogi Święty Mikołaju, w zeszłym roku marzyłem byś podarował mi siostrę.
  Z pewnością nie pomyślałeś, że mam trzy lata i jeszcze nie wiem co mówie.
  Także dziś mam w domu swój prezent. No dość fajna ta Majka, ale….tym razem zastanowiłem się milon razy. I już wiem co bym chciał. Marze o skrzynce z narzędziami
  Takiej porządnej-drewnianej. Dzięki niej mógłbym naprawiać wszystkie zabawki, które zniszczyła moja siostra. Więc bardzo proszę o mój wymarzony prezent.
  https://edukatorek.pl/majsterkowanie/9026-drewniana-walizeczka-z-narzedziami-brico-j06481-janod.html
  Chociaż hmmm jak zaczne naprawiać swoje zabawki to mama zauważy, że doskonały ze mnie majsterkowicz. Będę musiał dokręcać szafki w kuchni itp. To się wkopałem….rok w rok to samo…..
  Marcel Iwanicki

 20. Marta says:

  Myślę, że w tym roku moja córka zasłużyła na wyjątkowy prezent.
  Od niedawna jest starszą siostrą. Chyba nie ma na świecie dziecka, które z taką godnością i cierpliwością znosiłoby ciągłe ciąganie za włosy, wyrywanie z rąk zabawek, odciąganie od rodziców, do których porządnie przytulić się może dopiero jak młoda pójdzie spać. Takiej cierpliwości i wytrzymałości pozazdrościłby każdy, To jest naprawdę złote dziecko.

  https://edukatorek.pl/zestawy-kreatywne/11123-hologram-3d-zestaw-kreatywny-4m-3394-4m.html

 21. Bożena says:

  Kochany Mikołaju!!!
  Musisz wiedzieć, że:
  Drewniane zabawki są dla mnie zabawkami z duszą. Zabawki te mają to do siebie, że tak szybko nie zestarzeją, nie zniszą i nie znudzą.
  Osobiście uwielbiam zapach drewnianych zabawek – przenosi mnie on w krainę dziecństwa.
  Chciałabym pokazać duszę takich wielopokoleniowych zabawek pewnemu chłopcu, który głownie bawi się lego.
  Stawiam na zrównoważony rozwój, edukacje i dobrą, rodzinną zabawę.
  Prosta zabawka, a już wiem że dostarczy nam wielu emocji i wypieków na twarzy.
  Dlatego właśnie bardzo proszę o:
  https://edukatorek.pl/domino/6503-drewniane-domino-konstrukcyjne-107-el-hp-1042-hape.html?search_query=Domino&results=36
  Mikołaju!!
  Pozdrawiam
  Bożenka

 22. Asia W. says:

  https://edukatorek.pl/index.php?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=domek+drewniany&submit_search=

  Kochany Mikołaju!
  Mam na imię Daria i mam 5 lat
  I marzę by Cię spotkać od wielu wielu lat…
  Nie zawsze jestem aniołkiem
  Ale mam nadzieję że nikt się o tym nie dowie.
  Staram się z całego serduszka słuchać i być grzeczna
  By na Twojej buzi uśmiech promieniał.
  Marzenia mam wielkie
  Lecz na jednym przystanę…
  By moje lalki w domku mieszkały.
  W domku z kartonu ciasno mają
  I na brak miejsca narzekają.
  Z tym domkiem dla lalek
  Była super zabawa
  Lecz szybko się popsuł
  Smutna to sprawa.
  One chcą bawić się, gotować i spać
  Ale wygodny domek to jest ten brak.
  Wciąż o nim myślę i mocno śnię
  Może marzenie me spełni się?
  A dla mamusi sukienkę bym chciała
  Aby w niej pięknie wyglądała.
  Zawsze o wszystkich myśli
  Dla wszystkich ma czas
  Więc może do tego wyjazd do SPA?
  Dla Ciebie będzie pyszne mleczko
  A dla renifera chrupiące ciasteczko.
  Czekam na Ciebie niecierpliwie
  Przybądź do mnie jak najszybciej.
  Życzę Tobie wakacji na Krecie
  Bo jesteś Gościem najlepszym na świecie.

 23. Joanna Skrzypczak says:

  https://edukatorek.pl/do-ciagniecia/3777-samochod-drewniana-laweta-do-ciagniecia-j05603-janod.html?search_query=Janod&results=314.
  Mikołaju, Mikołaju!!
  Z tej strony mama 4 letniej szalonej dziewczynki, fanki różu tak błyszczącego, że aż oczy bolą i małego chłopczyka, który ma pojawić się w naszym domu lada chwila. Największym marzeniem mej córki na dzień 9 grudnia jest kot…jej własny prawdziwy kot. Niestety dziecko ma pecha, gdyż na mojej „wish liście” ów kot plasuje się dopiero na 2418 miejscu a dodając przeprowadzkę, która nas czeka za 3 miesiące, to już wogóle wypada poza ranking 😉 Ostatnimi jednak czasy przecieram oczy ze zdumienia, gdyż w sklepach zabawkowych moja dziewczynka, mała księżniczka coraz śmielej zerka ku autom…dużym, małym, no nie ma znaczenia. Nie wiem czy to kwestia nastawienia na nowego członka rodziny, który powiedzmy sobie szczerze-fanem Anki i Elsy pewnie nie będzie 🙂 Zatem marzy mi się dla mych szkrabów taka piękna laweta z samochodami. Wpierw zostanie dokładnie przetestowana przez starszą siostrę, by pózniej jej młodszy brat przejął nad nią pieczę. A że to firma Janod, jestem spokojna o jakość i fakt, czy przetrwa kolejny rok lub 2. Pozdrawiam Cię serdecznie! Ledwo zipiąca już mama Asia. Cmoki!

 24. Agnieszka Markowska says:

  Drogi Święty Mikołaju nasz
  Ty ogromne serce masz.
  Razem z Elfami przez rok cały,
  Przygotowujesz zabawki by dzieci miały.
  Potem w tę jedną wigilijnä noc
  Podróżujesz saniami wykorzystując magiczną moc.
  Ty czytasz każdy list z pewnością
  My z pomocą mamy napisaliśmy swój z radością
  Szymon i Mateusz tak się nazywamy
  Sześć i trzy latka mamy.
  W tym roku bardzo się staraliśmy
  Zazwyczaj grzeczni byliśmy.
  No może czasami się pokłóciliśmy
  Ale zaraz się pogodziliśmy.
  Bo my bardzo się kochamy
  I cieszymy że siebie mamy .
  Ta zabawka nam się marzy
  Może magia i tu się wydarzy.
  Mama mówi że warto marzyć i śnić
  Warto wierzyć w spełnienie i szczęśliwie żyć.
  Strażaka Sama Uwielbiamy
  Naszym bohaterem go nazywamy.
  zawsze jak on odważni być chcemy
  Pomagać innym też możemy.

 25. Katarzyna Wierzba says:

  Drogi Święty Mikołaju
  witam Cię w moim pięknym kraju <3
  Jestem jeszcze taka malutka,
  więc to co chcę szepczę słodko mamie do uszka <3
  Mam juz 3 lata,postawiłam już nie jeden pierwszy krok,
  to jest mój bardzo ważny rozwojowy skok 😉
  Uwielbiam bawić z mamą i tatą też,
  mam starszego brata kocham go mocno też <3
  Bardzo Cię proszę o ten wspaniały tor dla księżniczki czyli dla mnie,
  będę śpiewać przy nim nie jedną piosenkę składając go i bawiąc się 🙂
  Wieczorem pobawię się na dywaniku pociągiem przed snem,
  potem smacznie zasnę w łóżeczku wtem 😉
  Będę się z nim wesoło bawiła,kolejkę na wszystkie sposoby możliwe układała,
  oj będę się przy tym głośno śmiała =D
  Jestem wesołą dziewczynką,wiecie
  na ogród go wyprowadzę w lecie!
  Będziemy razem pociągiem nazwę go Tomek,jak z bajki wiecie,na spacery chodzić,
  będę go pilnować,bo wilki mogły by go uszkodzić!
  Kochany Mikołaju to będzie w moim życiu trzecie z Tobą spotkanie,
  pozostaje mi na Ciebie spokojne czekanie,
  upiekłam Ci z mamą słodkie ciasteczka,
  leżą na stole obok szklanki mleczka 🙂
  Częstuj się kochany Mikołaju po długiej podróży,
  niechaj mój wygodny fotel Ci posłuży,
  odpocznij i przyjdź do mnie,pokaż się
  ja tak bardzo chcę zobaczyć Cię <3
  Nie zapomnij o moich rodzicach i o bracie kochanym też,
  ja ich wszystkich bardzo mocno kocham <3 wiesz 😉
  Pozdrawiam Cię i buziaka ślę,
  pamiętaj KOCHAM CIĘ <3
  Alicja
  https://edukatorek.pl/kolejkiiakcesoria/1688-drewniana-kolejka-dla-ksiezniczki-40-el-bjt022-bigjigs.html

 26. Święty Mikołaju,
  czy mógłbyś pomóc mi rozwiązać pewną zagadkę? Moja mama często powtarza słowo „projektor”. Mówi coś, o tym jak to za jej czasów nie było jeszcze telewizji, a bajki oglądała na ścianie… Czy to w ogóle możliwe? I jak to jest, że miała ich tylko kilka? To tak się da? Wspominała też, że często z siostrą siadały, oglądały i same wymyślały dialogi postaci, hmmm… Czy to jest fajna zabawa? Ty wiesz wszystko! Pomóż mi, proszę!

  PS Czy mógłbyś jeszcze przynieść coś mojemu młodszemu braciszkowi? Wiem, że wiesz, że się kłócimy i czasami jesteśmy niegrzeczni, ale naprawdę bardzo się kochamy…

  https://edukatorek.pl/edukacyjne/5591-bajki-projektor-ze-slajdami-mr-711045-moulin-roty.html?search_query=bajki&results=32

 27. Michał B. says:

  W sklepie jest tyle pięknych zabawek, że większość z nich uradowałyby moją córeczkę! Jednak zdecydowanie córcia by wybrała tę kuchenkę:
  https://edukatorek.pl/zabawa-w-dom-/3788-duza-kuchnia-z-akcesoriami-j06533-janod.html?search_query=kuchenka&results=28
  Kochany Święty Mikołaju!
  Moja mała kuchareczka chce opiekować się swoim jedynym mężczyznom w życiu i do tego potrzebuje kuchenki z prawdziwego zdarzenia. Drewniana i wytrzymała do tego w jej ulubionych kolorach i jeszcze świetnie wyposażona. Moja księżniczka pragnie mi gotować najlepiej na świecie i zadbać o brzuszek tatusia. Bo jak to stwierdziła ona może wyjść za mnie za mąż i wtedy będzie mi gotować codziennie moją ulubioną pomidorową, tylko że nie ma odpowiedniego sprzętu. Dodała, że mamusia niestety nie chce się z nią podzielić kuchnią, więc musi mieć swoją;) Także Święty Mikołaju spełnijmy jej życzenie, a wtedy na pewno za rok moja księżniczka przygotuje Ci Twoje ulubione ciasteczka

 28. koza13944 says:

  https://edukatorek.pl/edukacyjne/10497-drewniany-luk-aktywizujacy-stojacy-dla-niemowlat-baby-pop-j04604-janod.html

  Mikołaju !
  Po raz szósty zostałem Tatą i totalnie mnie to zaskoczyło. Reszta dzieci już nieco podrosła, a wieść o ciąży mimo iż nieplanowanej bardzo mnie ucieszyła ! Oczekiwania całkiem inne, emocje jakich nie da się opisać. Wszyscy myślą, że oszaleliśmy, w tym wieku kolejny dziudziś. A ja? A ja sam pochodzę z wielodzietnej rodziny i nie wyobrażam sobie, by moje dziecko mogło samotnie spędzać dni. Swym dzieciom oddaję wszystko, odkładam swoje potrzeby na ich rzecz. Zbliżają się święta, i chciałbym aby buzia moich urwisów była uśmiechnięta. Wybrałem więc drewniany łuk aktywizujący dla najmłodszego szkraba – dzięki niemu czeka rozwój i dobra zabawa. Starsze rodzeństwo zdecydowanie pomoże z taką zabawką maleństwu używać konkretnych zwisających zabaawek, a sami będą tworzyć jeszcze inne. Zabawka w ciekawy sposób zainteresuje dzieci, dając im wiele możliwości. Mikołaju ! Nie prosę o wiele, wiedz, że dzieci są całym moim światem i oddałbym za nie życie. Dbam o nie, pielęgnuje, wychowuje, i nawet gdy padam ze zmęczenia po pracy, nie omieszkam resztkami sił się z nimi pobawić – bo dzieci nadają sens mojemu życiu, tak jak Ty Mikołaju nadajesz sens świętom .
  Pozdrawiam, tata na pełnym etacie

 29. Wybieram tę zabawkę: https://edukatorek.pl/majsterkowanie/9998-drewniany-warsztat-z-narzedziami-zestaw-25-el-brico-kids-j06478-janod.html?search_query=warsztat&results=8
  Święty Mikołaju dzisiaj piszę w imieniu mojego syna! Bardzo chciałby dostać w tym roku warsztat z narzędziami. Sam dzielnie odkłada jakieś drobne otrzymane ode mnie, taty czy dziadków. Wkłada je do swojej skarpety. Jestem z niego bardzo dumna, ponieważ potrafi sobie odmówić czasem jakiś przyjemności. Pragnie spełnić swoje marzenie. Jeżeli nie uzbiera danej sumy to stwierdził, że poprosi Mikołaja o taki prezent. Synek chce taki zestaw, by dbać o swoją kochaną mamusię i jej naprawiać różne rzeczy kiedy się popsują…jak tata. Mój mały synuś chce niejako zastąpić mi męża i faceta w domu, ponieważ tata wyjeżdża często w delegacje, a wtedy to on ma się mną opiekować. A prawdziwy mężczyzna musi mieć swoją skrzynkę z narzędziami.
  Pozdrawiam Mama Izabela
  Dzisiaj Edukatorek i Rodzicielnik pomocnikiem Mikołaja zostali! Dlatego wspaniały konkurs zorganizowali! O voucher dla synka gram Bo małego mężczyznę mam Chce być jak ten jego tata I z narzędziami tylko lata Chce wszytko wnet naprawić By radość mamie sprawić Pomocnicy Mikołaja wiecie jak to jest Małego zucha w domku mieć Rodzic chce mu też trochę pomóc By jego zachęty jeszcze wzmóc

 30. Tomala says:

  List do Mikołaja !

  Cześć staruszku ! Twa siwa broda imponuje moim bliźniakom ! Chcą byś tego roku wszedł przez nasz komin (choć nie mam pojęcia jak tego dokonasz) i podrzucił nam pod choinkę dla moich zapalnych „konduktorów” drewniany pociąg do ciągnięcia z możliwością demontażu poszczególnych elementów. Sprawa ma się tak, że Zosia chce być inżynierem i budowlańcem dlatego mozliwośc „rozbiurki” i „budowania” pozwala jej spełniać swoje pasje i ambicje, powodując uśmiech od ucha do ucha i zaspokajając jej ciekawość świata. Zaś Staś to miłośnik pociągów – może je budować z rolek po papierze, kartonów, klocków ! A tu taka fajna zabawka, która jako pociąg do ciągnięcia wywarłaby na nim ogromne wrażenie i mógłby wcielić się w rolę konduktora i kreować swoją przyszłość. A nóż widelec to go uszczęśliwi i pójdzie drogą tej kariery 🙂
  To tyle , nie zawracam Ci już głowy bo listów masz wiele, więc postarałem się krótko wyjaśnić Ci i przekonać, że powinieneś wysłać do nas taki właśnie prezencik.
  Pozdrawiam
  https://edukatorek.pl/do-ciagniecia/7293-zwierzatka-drewniany-pociag-z-klockami-do-ciagniecia-j08202-janod.html

 31. Magdalena Madzik says:

  Święty Mikołaju, pewnie prezenty już pakujesz
  wiem, że w grudniu bardzo ciężko pracujesz.
  Każdy dostanie jakąś małą paczuszkę,
  lub mnóstwo słodyczy pod swoją poduszkę.
  W tym roku chcę cię prosić o coś wyjątkowego,
  tor wyścigowy z autami dla synka mojego .
  Samochody, nie wychodzą nigdy z mody.
  Każdy chętnie je kupuje i wygodnie podróżuje.
  Mój syn auta kocha szczerze i w tą miłość ja mu wierzę.
  Choć jest jeszcze całkiem mały, to znawca aut z niego doskonały.
  Wszystkie marki rozpoznaje i oszukać się nie daje.
  Wie, że auto silnik ma gdy nie jedzie to się je pcha.
  Dzień bez auta to dzień stracony więc bawi się nimi zauroczony.
  Na podłodze tor buduje no i autem podróżuje.
  Góra, dół, lewo, prawo ma zabawę doskonałą.
  Ciężarówka i taksówka, wyścigówka osobówka,
  każde auto urok ma i mojemu dziecku szczęście da.
  Dla naszego fana pojazdów taki tor jest poprostu wymarzony.
  Mikołaju wiesz dlaczego bardzo chciałabym, żebyś nam ten tor podarował?
  Ponieważ czasami już nie mam siły udawać toru wyścigowego, dla pojazdów synka jeżdżących po moich nogach. Przyznam, że marzy mi się inny masaż niż koła małych pojazdów na mojej ręce, a resoraki rozrzucone po podłodze, które zapewniają mi wątpliwy masaż stóp gdy pędzę na przykład do łazienki wywołują u mnie matczyną rozpacz. Taki tor wyścigowy zapewniłby mojemu synkowi cudowną zabawę z ukochanymi autami przede wszystkim w jednym miejscu. Dlatego bardzo proszę bądź wyrozumiały dla mamy małego fana pojazdów.
  Pozdrawiamy Cię serdecznie i zapraszamy na ciasteczka i mleczko https://edukatorek.pl/garazeparkingiiakcesoria/5926-tor-wyscigowy-w-walizce-z-autkami-j08554-janod.html?search_query=Parking&results=3

 32. Bożenka S says:

  Drogi Mikołaju – @edukatorek i @rodzicielnik!

  Hoł hoł hoł!
  To ja – prawdziwy Mikołaj Święty,
  znacie mnie – bo to ja zawsze rozdaje prezenty!
  Jednak w tym roku 6 i 24 grudnia to może być “czarna data”,
  bo moje sanie zaniemogły i wszystko w nich lata!

  Ale od początku moi drodzy,
  nie bądźcie dla mnie bardzo srodzy,
  wiem że szczęście dzieci jest priorytetem,
  dlatego musicie mi pomóc z dużym impetem!

  Jestem miła, starsza dusza
  lecz już gorzej się poruszam…
  każde piętro to ma zmora,
  by tam dźwigać wór – potwora!

  Sanie także w kiepskim stanie,
  bo renifer wdepnął na nie!
  Płozy złamał, opieranie…
  żaden prezent tam nie stanie!

  Potrzebuję pomocnika,
  który grzeczny jest, nie fika,
  oknem wejdzie, w komin wpadnie,
  prezent dzieciom da dokładnie!

  W Grodzie Kraka mieszka Franek,
  fajny chłopczyk lecz bez sanek,
  więc potrzebny jest mu pojazd,
  żeby świetny był nim dojazd!

  Jeździk ŻUCZEK B.TOYS to pojazd idealny…
  w Europie i pod palmy!
  Nogami napędzany,
  ekonomiczny w każdym calu,
  ojjj jest on wart na pewno złotego medalu!

  I worka waga straszna też jej nie będzie,
  bo udźwig ma aż 23 kg – nie jestem w błędzie!
  Komfortowe siedzenie oraz cztery koła,
  sprawią,
  że rozwożenie prezentów to będzie przyjemność wyjątkowa!

  Z moich obserwacji wiem,
  że Franuś na niego zasługuje bo:

  z pieskiem ładnie spaceruje,
  z tatą często coś majstruje,
  w kuchni zawsze z mamą stoi,
  grzeczny jest i mało broi,
  zjada wszystko, nie marudzi,
  w nocy często się nie budzi,
  daje mamie pospać rano,
  toć to dziecko jest jak anioł!

  Dzieci swoje przecież macie,
  na prezenty też czekacie,
  więc pomóżcie mi kochani,
  dajcie ŻUCZKA zamiast sani!

  Franiu bardzo mi pomoże…
  będę zdrowszy – O mój Boże!
  Jeśli tylko jeździk będzie
  to “Mikołaj” oraz “Gwiazdka” 2018 się odbędzie!!!

  Hoł! Hoł! Hoł!

  https://edukatorek.pl/jezdziki/5375-zuczek-jezdzik-ze-swiatelkami-i-dzwiekiem-bx1388-btoys.html

 33. Monia says:

  Drogi Święty!
  Wiem że jesteś bardzo zajęty
  i musisz zatrudniać niejednego pomocnika,
  by prezent na czas trafił do każdego smyka,
  lecz ten który był u mnie w zeszłym roku,
  popełniał gafy na każdym kroku!

  Po 1 z postury Cię nie przypominał,
  bo był jak kij chudy, pod workiem się uginał,
  po 2 buty…adidasy Mikołajowi nie pasują,
  bo cały Twój wytworny wizerunek psują,
  po 3 broda…w ogóle się twarzy nie trzymała,
  z każdej strony jakoś tak dziwnie sterczała,
  po 4 – skandal! – to jakaś kpina,
  że drzwiami wchodził a nie wyskoczył z komina,
  po 5 kupił nie wszystkie prezenty,
  tłumaczył to brakiem przed 6-stym renty,
  po 6 nieporozumieniem była jego laska,
  która zamiast do nieba sięgała mu do paska,
  a po 7 na jego czapkę wziął mnie w końcu nerw,
  bo zamiast jak Mikołaj wyglądał jak smerf!

  Ale wiesz co Kochany,
  ten błąd z zeszłego roku może być Ci darowany,
  jeśli teraz przyjdziesz Ty do mnie osobiście
  i przyniesiesz mi mój wymarzony prezent który namalowałem w moim liście!

  Bardzo przypadł mi do gustu Janod Alfabet obrazkowy,
  do nauki literek jest wprost wymarzony!
  Kolorowy, idealny kształtem dla rączek małych,
  zapewniłby on mi wiele zabaw wspaniałych!

  Janod zadbał o to by puzzle były bezpieczne,
  interesujące, kolorowe, po prostu bajeczne,
  fantastyczne do literek poznawania oraz pierwszych wyrazów w języku English wspólnego czytania!

  W podziękowaniu za Twój trud duży,
  zostawię Ci mleko i ciasteczka,
  bo na pewno będziesz głodny po podróży!
  Ściskam Cię mocno i całuje,
  a pod choinką pięknych puzzli Janod Alfabet oczekuje!

  Filipek

  https://edukatorek.pl/ukladanki/9632-ucze-sie-alfabetu-ukladanka-wersja-angielska-j02705-janod.html?search_query=Alfabet&results=41

 34. Ewelina Pikula says:

  Kochany Mikołaju!
  Serdecznie witamy
  Na wstępie listu nisko Tobie się kłaniamy.
  Nazywam się Julka, mam siostrę Ole
  Jednakże do konkretow przejść wolę.
  Wiem że czasu teraz masz mało
  Więc nie owijam w bawełne i mówię śmiało.
  W tym roku z chęcią uproszczę twoje zadanie
  Oto prezent o którym marzę niesłychanie:
  https://edukatorek.pl/klockiikulodromy/7292-litery-i-cyfry-drewniane-klocki-z-mata-do-zabawy-kubix-40-el-j08077-janod.html
  Klocki z matą do zabawy wybrałam
  Jednakże cel ukryty w tym miałam.
  Ponieważ cały rok grzeczna byłam,
  Z mamą siostrę bawilam,
  Pokoj sprzątałam,
  Smoczek wyrzuciłam choć wiesz że nade wszystko go kochalam
  I najważniejsze na nocnik siadałam
  I w ten sposób pieluchy wyeliminowałam.
  Postępy w nauce zrobiłam:
  Liczyć do 20 sie nauczyłam
  I alfabet dobrze znam
  W angielskim tez spore osiągnięcia mam.
  Klocki te w postepach w nauce mi pomocne się staną
  Inne ważne zadanie tez dostana- siostrę dzieki nim liczyć nauczymy
  I na macie z klockami wspaniałe chwile spędzimy.
  Poza tym wiesz, że w utrzymaniu porządku nam pomoże
  To i mamusi tym prezentem Mikołaju dopomozesz.
  Zapraszam przyjedź do nas na chwilę
  Piosenka We wish you a Merry Christmas przwitam cie mile.
  Specjalnie dla Ciebie słowa opanowałam
  Zrobić Ci taki miły prezent Mikołaju chciałam.
  Pozdrawiam Cię serdecznie.
  Julka Pikula z mamą Ewelina

 35. Basia Barbara says:

  Dzień dobry Mikołaju!
  Piszę do Ciebie
  Bardzo Cię proszę pomóż mi w potrzebie.
  Moje wnuczki ostatnio list do Ciebie pisały
  I taki stragan bardzo by chciały:
  https://edukatorek.pl/zabawa-w-sklep/7809-drewniany-straganik-z-akcesoriami-33-el-j06574-janod.html
  Żarliwie listy do Ciebie pisały,
  Bardzo prosimy, prawie blagaly.
  Myślę, że zasłużyła na taki prezencik od Ciebie
  Bo wszystkim zawsze pomagały w potrzebie
  Dzielnie do przedszkola chodziły
  Ulew i mrozu się nie przestraszyly.
  Warzywa w tym szpinak dzielnie zajadamy
  Zmywaly i pokój codziennie sprzatamy.
  Dlatego Mikołaju proszę w ich imieniu ciebie
  Spełnij moich wnuczek największe pragnienie.
  Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
  Basia

 36. Dawis paszenda says:

  https://edukatorek.pl/zabawa-w-dom-/7155-drewniany-tort-urodzinowy-do-krojenia-hp-3140-hape.html

  Drogi Mikołaju!!
  Po ponad 25 latach znów wyciągnąłem kartkę, długopis i postanowiłem do Ciebie napisać.
  Przecież nigdy nie przestałem wierzyć w Twe istnienie mimo, że nie raz zastanawiałem się jak to możliwe, że jednego roku jesteś szczuplutki i wysoki, że jedwo mieścisz się w drzwiach a w kolejnym roku wyglądałeś jakbyś przytył z 50kg i nawet w czapce twój wzrost nie osiąga 1.50m.
  Mikołaju To Ja – Dawid P. spod 16stki.
  Tak tak. Ten sam który co roku obiecał że będzie słuchał rodziców i nie będzie robił na złość młodszym siostrom a ledwo mama zamykała za Tobą drzwi było inaczej. Przepraszam
  Napisałem do Ciebie list prosto z mojego małego tatusiowego serduszka. Nie żadne rymy czy wiersze, bo jak wiesz średnio się uczyłem a język polski nie był moją mocną stroną.
  Przejdźmy do konkretu. W ubiegłym roku poznałeś moją córeczkę. Prawda, że wspaniała z niej dziewczynka? Bardzo uwielbia bawić się drewnianą kuchnia którą otrzymała od Ciebie podczas ostatniej Twej wizyty. Jest tak wspaniała, że nawet ja polubiłem wspólne zabawy, mimo, że szefową kuchni zawsze jest moja córka. Twój prezent zbliżył nas do siebie. Uwielbiamy razem spędzać czas. Wiem, że każda chwila jest na wagę złota. Każda wspólna chwila, zabawa to czas który tworzy wspomnienia. Wspomnienia które będą w naszej pamięci „żywe” nawet za kilkanaście lat, gdy to ja będę już starym dziadkiem z białą brodą i usiądę wygodnie w fotelu.
  Drogi Mikołaju!!
  Ponoć każdy w sobie ma coś w dziecka. Ponoć dzieckiem jest się całe życie. Dlatego proszę Cię białobrody przyjacielu byś odwiedził w tym roku i mnie.
  Chętnie przygarnę jakieś drewniane akcesoria do naszej wspaniałej kuchni. Wierzę; że dzięki nim nasza zabawa będzie jeszcze lepsza A radości nie będzie końca.
  Pewnie Mikołaju myślisz, że oszalałem. Jak taki facet w średnim wieku (31) nadal wierzy w Mikoja? Jak może prosić o prezent? Każdy z nas ma w sobie coś w dziecka. A ja tym „dzieckiem” chcę byś jak najdłużej by móc jak najdłużej sprawiać radość mojej małej księżniczkę.
  Wierzę Przyjacielu, że i tym razem się na tobie nie zawiodę
  Wsiadaj więc w sanie i pędź.
  Już nie Ciebie czekają ciepłe papcie jak za tamtych lat, cieplutkie kakao i Twe ulubione cynamonowe pierniczki które ze swoją mama piekłem dzień przed Twoim przybyciem
  Dawid ❤
  Dawid Paszenda

 37. Malwina says:

  A ja piszę na ostatnią chwilę…
  https://edukatorek.pl/index.php?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=puzzle+%C5%9Bwiec%C4%85ce&submit_search=

  Mikołaju?!
  Co ja mam Ci napisać, przecież Ty wszystko wiesz, bo obserwujesz nas przez cały rok!
  Ja – mama nieidealna
  Małgosia – najgrzeczniejsze Dziecko w czasie snu!
  Nasze życie codzienne, to układanka zdarzeń i emocji. Na koniec każdego dnia tworzą obraz miłości przeplatany wspaniałymi chwilami…
  I tak, składając myśli do napisania tej wiadomości do Ciebie, pomyślałam, że idealnym prezentem dla 5-letniejMałgosi będą puzzle. Ale nie takie zwykłe! Wspaniałe, bo świecące w ciemności! Oj jak ja przeczytałam o nich w jednym z artykułów rodzicielnik.pl powstałym przy współpracy ze sklepem edukatorek.pl – oszalałam! Nawet całkiem spontanicznie skomentowałam post Pani Agnieszki 
  Po pierwsze – jednorożce! Piękne i takie na czasie!
  Po drugie – świecą w ciemności! Hit! Kiedyś takich nie było ;P
  Po trzecie – choć moje Dziecko wspaniale poradzi sobie z nimi, to ja chętnie pomogę! Już „widzę” jak obie biegamy po domu w poszukiwaniu światła do naświetlenia obrazu i ciemności do oglądania efektu. I tak na zmianę: a to w oknie, przy lampce, a nawet stojąc na kanapie pod samym halogenem, zamknięte w łazience, albo siedzące pod kocem  Ale frajda!
  To na tyle, chyba wystarczająco przekonałam Cię, że Małgosia i mamusia 😉 będziemy dobrymi kandydatkami do obdarowania nas szansą na zakup owych Mega fajowych puzzli!?
  Pozdrawiam, Malwina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *