Gry planszowe - recenzje

Sprytni ogrodnicy – wciągająca gra logiczna dla całej rodziny

W piękne, letnie popołudnie zaprosiliśmy gości do naszego parku, który słynie z niezwykłych roślinnych rzeźb. Każdy z naszych gości chce zobaczyć ich jak najwięcej, dlatego uruchamiamy nasz spryt. Oto nasza gra – kto zdobędzie tytuł najsprytniejszego roślinnego rzeźbiarza?
Sprytni Ogrodnicy – EDGARD Games

Elementy gry

  • 40 kafelków z roślinnymi rzeźbami (8 typów o wartościach od 1 do 5)
  • 4 medale
  • 1 plansza i 4 żetony do oznaczania punktacji
  • 32 pionki gości parku (po 8 w 4 kolorach)

Cel gry

Jako gracze wcielamy się w role ogrodników biegłych w trudnej sztuce kształtowania roślin. Naszym zadaniem jest oprowadzenie po parku swojej grupki gości i zapewnienie im jak najlepszych widoków. W tym celu zmieniają odpowiednio ułożenie kafelków z rzeźbami i ustawiają gości tak, żeby każdy z nich widział w linii prostej jak najwięcej roślinnych rzeźb ułożonych od najmniejszej do największej. Jednocześnie staramy się utrudnić pozostałym realizację ich planów.

Cyfra na rzeźbie pokazuje, ile punktów można zdobyć, jeśli rzeźba znajdzie się w polu widzenia gości gracza. Oznacza również wielkość rośliny – im wyższa, tym większy krzew. Dodatkowe punkty można zdobyć za ustawienie w polu widzenia gości rzeźb tego samego typu i za te kafelki, które na końcu rozgrywki pozostaną niewykorzystane.

Przebieg gry

Na środku kładziemy 25 kafelków rzeźbą do dołu, tworząc układ 5×5 i odkrywamy środkowy.

Sprytni ogrodnicy szykują się do rozgrywki, kto dziś zgarnie tytuł?

Każdy gracz ma po dwa pionki gości (w opcji 3 graczy) oraz po trzy kafelki, których nie zdradza rywalom. Czas pokazać gościom nasz piękny ogród.

Niewątpliwie gra ta rozwija w dzieciach zdolność logicznego myślenia i spryt oraz zapewnia mnóstwo zabawy. Słusznym jest stwierdzenie, że ćwiczenie czyni mistrza, bo każda kolejna runda to coraz wyższy poziom. Piękna, dopracowana w każdym elemencie grafika sprawia, że gra się z przyjemnością, zaś sama gra może być świetnym prezentem.

a zwycięzcą jest… 😉

Nie będę Wam opisywać całego przebiegu gry i możliwości podwyższenia poprzeczki dla zaawansowanych już graczy, gdyż polecam gorąco abyście sięgnęli po tę grę podczas wspólnego spędzania czasu z dziećmi -> LINK DO GRY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *