obozy
Dbam o rozwój DZIECKO LifeStyle Podróże z dziećmi Strefa samotnego rodzica

Wyślij dziecko na wymarzone wakacje

Porozumienie pomiędzy rodzicem a dorastającym dzieckiem nigdy nie było najprostszą rzeczą do osiągnięcia. Burza hormonalna, szybko zachodzące zmiany w ciele i psychice, bunt przeciwko systemowi i próby odnalezienia prawdziwego siebie sprawiają, że przeciętny nastolatek nie ma ochoty na cywilizowane komunikowanie się z rodzicami. Jeżeli na to liczysz to niestety – ten artykuł nie pomoże ci zbudować fantastycznej relacji z twoim młodym buntownikiem, takiej bez słabych stron, której będą ci zazdrościć wszystkie koleżanki zmagające się z podobnymi problemami. Ale być może podsunie ci pewien trik, które na poprawę tych relacji wpłynie. I nie będzie cię to wcale wiele kosztowało.
obozy

… ale proste rozwiązania!

To zapewne część jednego z pierwszych rozdziałów każdego poradnika dla rodziców dorastających dzieci – jeśli chcesz pokazać, że zależy ci na twoim dziecku – postaraj się je poznać. Dowiedz się co je interesuje, czemu poświęca swój czas, na co przeznacza swoje kieszonkowe. Młodzi ludzie mają w obecnych czasach całe bogactwo rzeczy, w których mogą się zanurzyć bez pamięci. A przecież każdy potrzebuje czasami ucieczki od świata. Dodatkowo ta potrzeba rośnie pewnie minimum dwukrotnie, gdy jest się rzucanym hormonami nastolatkiem. Pamiętaj, że jeżeli nie zechcesz poznać świata swojego dziecka, nigdy nie staniesz się jego częścią. Przywołaj teraz w myśli swoje dziecko. Czy twój syn albo twoja córka odnaleźli pasję? Może to młody człowiek, który uległ porywającej ostatnio modzie, na przykład zainteresował się kulturą Japonii? Kocha oglądać lub sam tworzy anime? A ty nie masz o tym zielonego pojęcia i nie masz czasu, ani szczerze mówiąc, zbyt wielkiej ochoty, by zgłębiać tę dziedzinę? To nic, możesz przyłożyć się do celebrowania tej pasji w zupełnie inny sposób. Czas przeszukać internet, by sprawdzić, gdzie odbywają się najlepsze obozy anime.

Kogis.pl na ratunek

Właściwie to wykonałam ten research za ciebie. https://www.kogis.pl/kolonie to strona, na której będziesz mogła wybrać odpowiedni dla twojego dziecka każdy obóz, o jakim przyszło zamarzyć, w tym obóz anime. Zwróć uwagę na grupę wiekową, do jakiej należy twoje dziecko, weź pod uwagę to czy jest miłośnikiem spędzania czasu nad wodą czy raczej pasjonatem wycieczek po górach i na tej podstawie wybierz, na który wyjazd się zdecydujecie. Oczywiście, przede wszystkim musisz mieć chętnego uczestnika, ale uwierz, możliwość spędzenia dwóch tygodni na zgłębianiu historii Japonii, wczytywania się w legendy i mity, uczestnictwa w warsztatach z rysowania mangi, wystarczy, by zainteresować i zachęcić do udziału w obozie. Postaw siebie samą w takiej sytuacji. Gdybyś dysponowała wolnym czasem, mogła zwolnić się ze wszystkich odpowiedzialności i ktoś opłaciłby ci taki pobyt na obozie tematycznym? Jak długo byś się wahała?

Dopracowany najmniejszy szczegół

Jeżeli rzeczywiście decyzja ze strony twojego miłośnika anime będzie szybka – to dobrze się składa. Bowiem im bliżej wakacji, tym szybciej znikają kolejne miejsca, jeżeli chodzi o obozy anime. Gdy już wejdziesz na stronę kogis.pl, zapoznasz się ze wszystkimi informacjami, które mogą interesować zatroskanego rodzica. Ośrodki, w których na poszczególnych obozach w poprzednich latach zakwaterowani byli uczestnicy wyjazdów są udokumentowane, znajdziesz tam galerie zdjęć i adresy, a także dodatkowe informacje na temat doboru diet czy okolicznych atrakcji. Inne oczywiste sprawy, jak kwestie ubezpieczeniowe, dostępne terminy. Po podjęciu decyzji, właśnie na stronie znajdziesz zasady, jakie będą obowiązywały uczestnika i organizatorów, a poza tym: listy potrzebnych rzeczy, informacje na temat dojazdu czy kwestionariusze do wypełnienia. Jeśli już teraz czujesz się przytłoczona ilością informacji i martwisz się, by wszystko było zapięte na ostatni guzik – skontaktuj się z bezpośrednio z organizatorem za pomocą numeru telefonu podanego na stronie.

Nic nie ryzykujesz!

Zachwyceni rodzice i dzieci nie bez powodu zachwalają obozy, z których korzystali w poprzednich latach. Renomowany organizator wyjazdów dostarcza najwyższą jakość pod każdym względem: absolutnego bezpieczeństwa, kreatywności w układaniu porywających programów i atrakcji, a także dbałości o komfort zakwaterowania. Nie ma różnicy jaką tematykę obozu wybierzesz, każdy pojedynczy wybór z szerokiej gamy tematycznej, będzie wyborem odpowiednim, jeżeli zostanie dostosowany do zainteresowań twojego dziecka.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *