Biblioteczka malucha LifeStyle

Świąteczna Biblioteczka Malucha – Wydawnictwo Wilga dzieciom!

Nastał grudzień ze swoimi zimnymi, krótki dniami oraz długimi wieczorami. Miesiąc magiczny, przesiągnięty niecierpliwym oczekiwaniem na zdecydowanie najpiękniejsze święta w roku. W tym wyjątkowym okresie warto z dziećmi sięgnąć po książkę niezwykłą. 

Świąteczna biblioteczka malucha. Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Magia Świąt Bożego Narodzenia kryje się w tradycji. Warto, szczególnie w tym czasie niezwykłym, sięgać po książki, które powoli wprowadzą do naszego domu i w nasze relacje ducha świąt. Nasza biblioteczka malucha wzbogaciła się o cztery propozycje od Wydawnictwa Wilga, które po przeczytaniu chciałabym Wam zaprezentować i polecić.

„List do Mikołaja” Ned Taylor

biblioteczka malucha
Świąteczna biblioteczka malucha

To pięknie wydana, bogato ilustrowana opowieść świąteczna o małej myszce, która znalazła na stole list. Jako, że było jej bardzo zimno, a nie miała kocyka, zabrała list i porwała go na kawałeczki by zrobić sobie wygodne i ciepłe posłanie. Okazało się jednak, że był to list do Mikołaja, który napisała Julka wraz ze swoim młodszym bratem Frankiem. Mikołaj, który pojawił się w noc wigilijną miał nie lada problem – brak listu to i brak prezentów, bo co dać dzieciom jeśli nie wiadomo o czym marzą? I tu dzielna mała myszka nadchodzi z pomocą i pomaga Mikołajowi wybrać najlepsze prezenty dla dzieci. Czy okażą się trafione? O tym przekonacie się czytając w grudniowy wieczór tę piękną książeczkę. Znajdziecie w niej również dwie koperty, w jednej z nich ozdobny papier do napisania własnego listu, zaś  drugiej oryginalny list Julki i Franka, z którego dowiecie się o czym marzyły dzieci.

biblioteczka malucha

List do Mikołaja to książka dla dzieci, która niesie ze sobą ważne przesłanie. Należy pomagać innym, wynagradzać ich za szczerość i prawdomówność. Jednocześnie uczy dzieci empatii i wyrozumiałości. Czasem kolega lub koleżanka zrobią coś, przez co mamy problemy, ale  nie należy na nich napadać, tylko otwarcie i szczerze porozmawiać – dokładnie tak, jak zrobił to Mikołaj z myszką.

„Magiczne Święta”

Klimat świąteczny od początku grudnia

To książka, która niewątpliwie wprowadzi Was w świąteczny, radosny i niepowtarzalny nastrój. Znalazłam w niej piękne kolędy, cudowne wiersze i opowieści o magii świąt Bożego Narodzenia. Dzieciaki posłuchają o tradycjach bożonarodzeniowych, spotkają Świętego Mikołaja i dowiedzą się jak zrobić oryginalne świąteczne upominki i ozdoby. Na każdy dzień grudnia coś wyjątkowego.

Śnieg cicho szepcze, przędąc srebrny kocyk

pomiędzy ziemią, a niebem.

Lśnią gwiazdy – bombki na gałązkach nocy,

a ludzie dzielą się chlebem.

Woń siana, ciasto, złotosenny olej,

miód i kapusta z grzybami.

Samotny księżyc siadł z nami przy stole,

je pierniki cieszy się z nami.

Piękne, krótkie opowiadania na pewno Was zachwycą. Książka skonstruowana jest w formie kalendarza, będzie więc idealna do Grudniowej biblioteczki, a co najważniejsze można do niej co roku wracać.

„Święta Tupcia Chrupcia” Eliza Piotrowska

Kolejna pięknie wydana i bogato ilustrowana książeczka z ważnym przesłaniem. Zbliża się Boże Narodzenie i Tupcio Chrupcio nie może się doczekać przybycia Świętego Mikołaja. Narysował nawet piękny list. W oczekiwaniu na przybycie upragnionego gościa Tupcio Chrupcio wychodzi na spacer, gdzie spotyka małego ptaszka. Tenże jest bardzo zmarznięty, nie odleciał do ciepłych krajów bo złamał skrzydło i już jest za późno. Prosi Tupcia Chrupcia o szalik by mógł trochę się ogrzać. Nasz mały bohater jednak mu odmawia i odchodzi. Wieczorem nie może zasnąć, myśli o tym jak zachował się wobec biednego, zmarzniętego ptaszka i czy swoim zachowaniem zasłużył na prezent. Następnego dnia rano biegnie do mamy i prosi ją o pomoc. Co wymyślił? Czy zdąży uratować ptaszka przed śmiercią na mrozie?

Duże litery są ułatwieniem dla dzieci, które dopiero uczą się czytać.

„Misiowa księga ukrytych rzeczy” Gergely Dudas

Mały Miś, który uwielbia gwiazdkę, chce zorganizować idealne przyjęcia, na które zaprosi wszystkich swoich przyjaciół. Ma bardzo dużo do zrobienia, od zapakowania prezentów, przez znalezienie najładniejszej choinki, po szukanie smakołyków w fabryce cukierków. Tak wiele skarbów do odnalezienia, a Miś jest malutki, musimy mu koniecznie pomóc! Zabieramy się więc za szukanie, kto pierwszy ten lepszy.

To książeczka, która rozwija spostrzegowaczość oraz ćwiczy cierpliwość, zachęca do poszukiwania ukrytych rzeczy, przy okazji motywując do wymyślania historii. Barwne ilustracje, proste obrazki, wszystko bardzo kolorowe i do siebie podobne nie ułatwiają poszukiwań. Jest to lektura raczej dla przedszkolaków lub dzieci uczących się w szkole podstawowej, bo maluchy mogą nie poradzić sobie z odnalezieniem odpowiedniego przedmiotu pośród niemal identycznych rzeczy.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Ale piękne książeczki! Uwielbiam takie w zimowym i świątecznym klimacie!

  2. Beata says:

    Piękne i ciekawe ilustracje na pewno zachęcą nie jedno dziecko. Na przyszłe święta koniecznie musimy zakupić te książeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *