czytanie dzieciom rodzicielnik.pl
Dbam o rozwój

Warsztaty bajkoterapii – od jakiego czasu czytać dzieciom? Jak odnaleźć wartościowe książki?

Od jakiego wieku czytać dzieciom? Jak odnaleźć książki wartościowe? co zrobić, gdy dziecko prosi o czytanie tej samej książki po wielokroć? czytanie dzieciom rodzicielnik.plTo tylko wybrane pytania, które pojawiły się podczas sobotnich warsztatów w HEGET nauka rodzenia. Miało być o bajkoterapii, a skończyło się na zabawie z książką i zabawie w opowiadanie, oczywiście przy pełnej współpracy uczestniczek i maluchów. czytanie dzieciom rodzicielnik.plPodczas spotkania pokazane zostały różne książki, które mogą towarzyszyć naszym dzieciom już od samego początku, kiedy to skupiają wzrok na prostych biało-czarnych rysunkach, jak i na każdym kolejnym etapie rozwojowym.czytanie dzieciom rodzicielnik.pl Książki i wspólne ich czytanie wspaniale rozwijają dzieci, są dla nich doskonałym wytchnieniem, ale i okazją do wyciszenia, zabawy i …poznania siebie, to dzięki dobrze dobranym książkom dzieci mogą uczyć się rozpoznawać swoje emocje, uczucia czy poznawać strategie radzenia sobie sobie w trudnych sytuacjach. czytanie dzieciom rodzicielnik.plWarsztaty były też okazją, by przejrzeć wiele rożnych książek. Do książek nie tylko z zaciekawieniem zaglądały Mamy, ale i Maluszki, bo dobra książka dla dzieci to doskonała rozrywka lub pretekst do rozmyślań również dla dorosłych. Mamy uczestniczące w warsztatach miały okazję zadać nurtujące je pytania i uzyskać fachową odpowiedź. Dwie godziny minęły bardzo szybko w niezwykle miłej i radosnej atmosferze. Prowadząca warsztaty Kasia Nowacka – Jakubowska najpierw zadbała o zapoznanie się grupy i integrację, czytanie dzieciom rodzicielnik.pl  a następnie krótko omówiła kilka ciekawych zagadnień dotyczących między innymi co daje wspólne czytanie czytanie dzieciom rodzicielnik.pl oraz wpływ głośnego czytania na dziecko w poszczególnych fazach rozwoju życia.  czytanie dzieciom rodzicielnik.pl Zaproponowanie rezerwowania czasu na wspólne czytanie z dzieckiem i wykonanie na tę okoliczność zawieszek „nie przeszkadzać” spotkało się z dużym zainteresowaniem (do wykorzystania również na czas z partnerem 😉 ) czytanie dzieciom rodzicielnik.pl. Wszystkie uczestniczki dostały również po warsztatach na adres e-mail materiały przygotowane przez prowadzącą dotyczące nie tylko tego, o czym były same warsztaty, ale też zestawienie z listą książek pomocnych przy rozwiązywaniu różnych problemów np. agresja, asertywność czy rozwód rodziców.

Warto poświęcić 2 godziny wolnego czasu na uczestnictwo w tego typu warsztatach, gdyż wiedza na nich przekazana jest nieoceniona. Przy okazji można poznać nowych ludzi oraz spędzić przyjemnie i wartościowo czas, do czego Was osobiście gorąco zachęcam. A poniżej kilka ujęć ze wspólnego spotkania.

czytanie dzieciom rodzicielnik.pl czytanie dzieciom rodzicielnik.pl czytanie dzieciom rodzicielnik.pl czytanie dzieciom rodzicielnik.pl

 

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Super sprawa! Sama chętnie wybrałabym się na takie warsztaty. Jest szansa, że podzielisz się materiałami? 😉

  Pozdrawiam!

  P.S. Chyba zrobię mojej córze taką książeczkę. Widziałaś może tą: http://www.thatway.pl/ksiazeczka-na-dobranoc.html
  Sporo kosztuje, więc raczej własnymi rękami stworzę podobną 🙂 Czy tego typu książeczki oglądały maluchy na warsztatach?

  P.S.2 Wybacz że zasypałam Cię pytaniami, ale bardzo mnie zainteresował temat 🙂

  1. MjakMama says:

   Witaj 🙂

   Tego typu książeczki nie było, ale były inne do kreatywnej zabawy, również kontrastowe, z dziurkami do przewlekania itp. Faktycznie sporo kosztuje i jeśli jesteś w stanie sama coś takiego stworzyć to nie ma sensu kupować :). Szansa jest zawsze, pisz do mnie na maila kontaktowego, dogadamy się ;).

 2. Rzeczywiście takie warsztaty powinny być organizowane jak najczęściej. Wielu rodziców miewa problem z wyborem odpowiedniej lektury dopasowanej do wieku dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *