DZIECKO

Wiązane, wsuwane czy na rzepy? Jakie buty dziecięce wybrać?

Wybór obuwia dla maluchów często bywa problematyczny. Każdy rodzic wie, że buty dla dzieci powinny być wygodne i sprzyjać odpowiedniemu rozwojowi. Jednak dużym problemem jest również to, jaki rodzaj zapięcia wybrać. Czy najlepszym rozwiązaniem będą buty wiązane, wsuwane a może na rzepy? Przeczytaj artykuł i wybierz dla swojej pociechy odpowiednie obuwie, które będzie miało odpowiednie zapięcie.

Wybór obuwia dla maluchów często bywa problematyczny. Każdy rodzic wie, że buty dla dzieci powinny być wygodne i sprzyjać odpowiedniemu rozwojowi. Jednak dużym problemem jest również to, jaki rodzaj zapięcia wybrać. Czy najlepszym rozwiązaniem będą buty wiązane, wsuwane a może na rzepy? Przeczytaj artykuł i wybierz dla swojej pociechy odpowiednie obuwie, które będzie miało odpowiednie zapięcie.

Czy wiek ma wpływ na wybór butów dla dziecka?

Oczywiście podstawowym kryterium wyboru zapięcia butów dla dziecka jest jego wiek i umiejętności. Na początku to rodzice zakładają maluchowi obuwie, więc nie ma większego znaczenia, jakie będzie zapięcie. Z czasem, gdy dziecko rośnie, sytuacja się zmienia i dobrym rozwiązaniem jest dostosowanie obuwia do umiejętności malucha. Dzięki zmianie zapięcia i wprowadzeniu butów sznurowanych Twoja pociecha małymi kroczkami będzie się uczyć samodzielności.

Buty z rzepami dla dzieci – jakie mają zalety?

Największą zaletą butów na rzepy jest to, że nawet mniejsze dzieci z łatwością poradzą sobie z ich zapięciem. Dzięki temu sprawdzą się jako obuwie do przedszkola, ale również jako obuwie domowe. Dziecko będzie w stanie samodzielnie je zakładać i nauczy się samodzielności. Nauka zapinania rzepów jest też dobrym treningiem przed prawdziwym wyzwaniem, jakim jest opanowanie wiązania sznurówek. Możesz również kupić buty dla dzieci na rzepy, które będą przeznaczone do wychodzenia na dwór. Twoje dziecko będzie umiało samodzielnie założyć obuwie, co z pewnością sprawi mu wiele frajdy. Ty natomiast zaoszczędzisz czas na przygotowywanie malucha do wyjścia. Sprawdź: trampki chłopięce na rzepy.

Buty wsuwane – czy warto je kupować?

Tego typu buty dla dzieci bardzo łatwo się zakłada. Dzięki temu nawet najmłodsze maluchy poradzą sobie z nimi bez pomocy rodziców. Przy zakupie tego rodzaju obuwia warto zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie do stopy. Gumka nie powinna być zbyt mocna, by nie uciskać i nie obcierać nóżek. Jednak nie powinna być też za luźna, by buty dziecku nie spadały.

Buty sznurowane dla dzieci – zalety

Sznurowane obuwie dla dzieci lepiej dopasowuje się do kształtu stopy. Sznurówki umożliwiają lepsze dociągnięcie poszczególnych elementów buta, dzięki czemu obuwie lepiej przylega, a nóżki mają większą stabilizację. Dlatego też jest w szczególności polecane dla dzieci, które mają problem z postawą lub kształt ich stopy jest dość nieregularny. Jednak buty wiązane dla dzieci wymagają pewnych umiejętności, więc w przypadku maluchów konieczna jest za każdym razem pomoc rodziców.

Wiązane, na rzepy czy wsuwanie – jakie obuwie wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od wieku malucha, tego czy ktoś będzie mu pomagał w zakładaniu obuwia i od zdolności motorycznych. Jeżeli dziecko umie już samo wiązać buty, to dobrym rozwiązaniem jest obuwie wiązane. Jeżeli jeszcze nie opanowało umiejętności wiązania i zapinania rzepów, to świetnym rozwiązaniem są buty wsuwane. Najważniejsze w wyborze obuwia jest jednak to, by wszystkie pary były odpowiednio dopasowane do kształtu stopy i dzięki temu bezpieczne.

Podsumowanie

Wybór zapięcia butów dla dziecka może być problematyczny. Przy zakupie warto jednak pamiętać, by wziąć pod uwagę umiejętności i wiek pociechy. Dla najmłodszych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie obuwie wciągane, starszym dzieciom można kupić buty na rzepy, a maluchom, które potrafią już wiązać takie ze sznurówkami. Najważniejsze jest jednak to, by zdecydować się na zakup butów dla dzieci, które umożliwi prawidłowy rozwój stopy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *