DZIECKO LifeStyle Zabawki

Zabawa w wielkim mieście dzięki zestawom klocków LEGO City

Hasło „klocki LEGO” kojarzy się przede wszystkim z tak fantastycznymi motywami, jak na przykład superbohaterowie z uniwersum Avengers, Harry Potter, postacie z serii Ninjago czy kosmos. Owszem, jest to ważna część oferty, ale nie wolno zapominać o pozostałych kolekcjach, a tych również jest wiele. Na uwagę zasługuje na przykład znana od lat seria LEGO City, która jest poświęcona miastom (zarówno wielkim metropoliom, jak i nieco mniejszym miasteczkom). Dlaczego zestawy LEGO City to dobre rozwiązanie? W jakiej sytuacji warto kupić — sobie lub osobie trzeciej — produkty z serii zestawy LEGO City? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, warto przeczytać poniższy tekst. Na pewno nie pożałujesz, a być może zainspirujemy Cię do tego, byś kupił klocki LEGO City?

lego

Zestawy LEGO City — na czym to polega?

Jeśli chodzi o zestawy dla dzieci LEGO City, to mamy do czynienia z kolekcją tematycznie związaną z życiem miejskim. Nie ma tu wiele miejsca na motywy fantastyczne, bajkowe czy nawiązania do znanych gier komputerowych. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie; zestawy LEGO City skupiają się na takich motywach jak na przykład praca służb ratowniczych, ruch uliczny czy komunikacja. Taka tematyka jedynie pozornie jest nudna i banalna, w rzeczywistości jednak daje spore możliwości zabawy.

LEGO City — jakie zestawy?

Atutem kolekcji jest bez wątpienia różnorodność. Przekonasz się, jeśli przejrzysz produkty z kolekcji. Znajdują się tu takie rozwiązania jak na przykład:

 • LEGO City Straż pożarna — jaka sama nazwa wskazuje, jest to zestaw poświęcony strażakom dzielnie walczącym z katastrofą w postaci ognia. Składa się on z niemal tysiąca różnych elementów, z których można stworzyć takie obiekty jak na przykład płonąca fabryka, strażacy wraz z pojazdami służbowymi, przechodnie czy zwierzęta domowe. Całość jest uzupełniona o takie ciekawe urozmaicenia jak na przykład ogień, którego rozmiary można modyfikować za pomocą prostego mechanizmu,
   
 • LEGO City Policja — zestaw LEGO City policja składa się z takich elementów jak m.in. posterunek policji, samochód patrolowy wraz ze śmigłowcem, a także figurki przedstawiające policjantów, psa i przestępcy. Jest to bardzo dobry pomysł dla dzieci, które zawsze lubiły zabawę w policjanta i złodzieja,
   
 • LEGO® City Stuntz — zestaw ten odwzorowuje wyścigi motocyklowe, które odbywają się na zwariowanych, zapierających dech w piersi trasach. Można dzięki temu wykonać wielokolorowe atrakcje kaskaderskie z udziałem motocyklistów, w tym na przykład ogniste pierścienie, salta w tył, pełne obroty itp. Taki zestaw stanowi pewną odskocznię i pokazuje, że zestaw LEGO City to nie tylko zwyczajne życie miejskie,
 • LEGO City Ciężarówka kaskaderska — pojazd ten można w dowolnej chwili przebudować, tworząc z niego zbiornik przewożący wodę. Oprócz tego w zestawie można znaleźć m.in. motocykl, co dodatkowo urozmaica zabawę,
   
 • LEGO City Policyjna łódź patrolowa — zestaw ten zawiera, oprócz łodzi z policjantami, także takie akcesoria jak np. mobilny sejf, dron obserwacyjny czy sieć.

Co ciekawe, niektóre spośród zestawów z serii LEGO City, w tym na przykład LEGO City Straż pożarna, to rozwiązania, które można ze sobą połączyć. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu płytki drogowej dołączanej wraz z niektórymi zestawami. Dzięki temu możliwe jest stworzenie z użyciem kilku zestawów makiety prawdziwego miasta.

LEGO City zestawy — dlaczego jest to dobry pomysł dla dzieci oraz dorosłych?

Zabawki z serii LEGO City zestawy to rozwiązanie, które cieszy się sporym zainteresowaniem. Choć są to przede wszystkim zestawy dla dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie, by klocki LEGO zapewniły rozrywkę także starszym użytkownikom. Dlaczego?

Taki stan rzeczy wynika stąd, że tworzenie skomplikowanych konstrukcji przy pomocy klocków może być działaniem, które znacznie rozwija umiejętności logicznego myślenia, a nawet wyobraźni przestrzennej. Klocki LEGO wiążą się z wieloma godzinami niezwykłej zabawy. Zbudowanie przemyślanej struktury z użyciem tysięcy drobnych elementów zdecydowanie nie jest niczym prostym. Wręcz przeciwnie – musimy odpowiednio zaplanować swoje działania, by zbudowanie budowli było możliwe.

Zestawy LEGO City, wciąż jeszcze traktowane jak zestawy dla dzieci, są w rzeczywistości dość uniwersalnym rozwiązaniem. Mogą być sposobem na relaks także dla nieco starszych użytkowników. Wiek nie odgrywa tu większego znaczenia; konieczne jest za to posiadanie takich cech jak między innymi ciekawość świata, chęć poszukiwania nieszablonowych rozwiązań, kreatywność oraz cierpliwość. Ten ostatni element także jest bardzo istotny, ponieważ wyszukiwanie spośród tysięcy klocków takiego elementu, który będzie odpowiedni pod kątem kolorystyki czy kształtu, zdecydowanie nie jest prostym zadaniem. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie, a ta pozornie prosta, banalna wręcz czynność urasta często do rangi sporego przedsięwzięcia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *