Aranżacja pokoju DZIECKO

Pokój niemowlaka – co powinno się w nim znaleźć?

Wyposażenie dziecięcego pokoju to rozbudowany temat. Każdy obecny i przyszły rodzic zna „żelazne” punkty, które muszą znaleźć się w pokoju maluszka – łóżeczko, przewijak i inne funkcjonalne przedmioty. Oprócz podstaw warto zaznajomić się również z nieco mniej oczywistymi produktami, które dzięki swoim funkcjom mogą znacznie poprawić komfort dziecka i rodziców. Kilka propozycji przedstawiamy poniżej!

Porównywarka cen sklepów internetowych Asortimo wspiera w skompletowaniu wyposażenia pokoju dziecka – znajdziesz tam tysiące produktów rozpoznawalnych marek w dobrych cenach.

wyposażenie

Wyposażenie pokoju dziecka – użyteczne produkty

Trójkątne zabezpieczenia narożników, dostępne są również takie o okrągłym kształcie. To wyprodukowane z miękkiej gumy nakładki na kanty mebli, które minimalizują skutki ewentualnych otarć i uderzeń. Bliski kontakt z krawędzią krzesła czy stołu może źle się skończyć – dzięki tym dodatkom potencjalne kontuzje mogą mieć znacznie mniejsze konsekwencje.

Blokady do szuflad i szafek

Ciekawość napędza dzieci do odkrywania świata, co w pierwszych etapach życia sprowadza się najczęściej do badania zawartości różnych skrytek i składzików w mieszkaniu. I o ile dostęp do „swoich” (czyli dziecka) szuflad z zabawkami jest zwykle pożądany, o tyle szafki ze środkami czystości, elektroniką czy akcesoriami kuchennymi to już zazwyczaj zakazany owoc. Przydadzą się więc proste w montażu blokady, które pozbawią rezolutnego poszukiwacza możliwości kontaktu z potencjalnie niebezpieczną zawartością.

Ochraniacz do drzwi

Piankowa nakładka na drzwi zapobiegająca przytrzaśnięciu paluszków dziecka i uniemożliwiająca przy tym trzaskanie drzwiami. Jest bardzo prosta w montażu, a dzięki różnym kolorom można dopasować ją do wystroju wnętrza.

Czujnik dymu

Choć nikt nie zakłada pożaru, warto zrobić wszystko, by możliwie najbardziej zminimalizować niebezpieczeństwo jego wystąpienia. A żeby dobrze wpasować się w pokój maluszka, czujnik dymu może, zamiast tradycyjnej formy przybrać kształt uśmiechniętego zwierzątka czy domku dla ptaków. Gdy urządzenie wykryje zagrożenie, zaalarmuje domowników głośnym sygnałem dźwiękowym.

Niania elektroniczna

Niemowlę wymaga opieki w zasadzie 24 godziny na dobę. Oczywiście dziecko w pierwszych miesiącach życia większość swojego czasu przesypia, jednak rodzice wciąż muszą trzymać rękę na pulsie. Oprócz karmienia, przewijania i zabawy trzeba przecież uważać na ulewanie, krztuszenie się czy kontakt z niepożądanymi przedmiotami. Z pomocą przychodzi niania elektroniczna, która umożliwia obserwację dziecka na odległość i zareagowanie w porę, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Na czym to dokładnie polega? W pokoju dziecka umieszczamy urządzenie z mikrofonem i kamerą (lub kamerami w liczbie mnogiej w przypadku bardziej zaawansowanych modeli), a przy sobie nosimy odbiornik (często jest bezprzewodowy i wyposażony w baterię), który pozwala na podgląd dziecięcego łóżeczka w czasie rzeczywistym i upewnienie się, że nie ma powodów do niepokoju. W zależności od konkretnego produktu nianie elektroniczne oferują również szereg dodatkowych możliwości – na przykład potrafią wykryć płacz dziecka i natychmiast powiadomić o tym rodziców. Wartą uwagi funkcją jest także moduł komunikacyjny – w ten sposób niania to nie tylko urządzenie do obserwacji, ale również do rozmowy z dzieckiem. Maluszka można w ten sposób uspokoić czy zaśpiewać mu kołysanki. W tym ostatnim przydać się może wbudowany odtwarzacz kojących melodii.

Barierka do łóżka

Zabezpiecza dziecko przed upadkiem, gdy przebywa ono nie w swoim łóżeczku, a na kanapie czy łóżku rodziców. Miękka, prosta w montażu i demontażu, znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy, zapobiegając potencjalnie groźnym upadkom.

Tysiące produktów w jednym miejscu w internecie

Wyposażenie dziecięcego pokoju skompletujesz w Asortimo. Skorzystaj z tej rozbudowanej porównywarki cenowej i wybierz ofertę, która idealnie Ci pasuje.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *