angielski dla dzieci
Dbam o rozwój DZIECKO

Nauka języka obcego w młodym wieku – jakie daje korzyści?

Umysł dziecka pomiędzy pierwszym a trzecim rokiem życia jest najbardziej chłonny. To wtedy uczenie nowych rzeczy przychodzi najłatwiej i zostaje z nami na zawsze. Właśnie dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet trzylatki zaczęły poznawać język obcy. Jakie jeszcze korzyści z tego płyną?
nauka języka
Attentive lementary schoolgirl listening to explanation of teacher at lesson of english language

Angielski dla maluchów?

Zdecydowanie tak, bo poza przyswajaniem nowych słówek i poznawania języka obcego równolegle z mową ojczystą, nauka języka w bardzo wczesnym wieku to wiele plusów dla rozwoju ogólnego dziecka.

  • Przede wszystkim – nauka pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy malucha. Stymuluje, daje masę frajdy, rozwija na różnych płaszczyznach
  • Nauka języka obcego w bardzo młodym wieku to również świetny sposób na poszerzanie horyzontów, uczenie dziecka świata i powolne kształtowanie świadomości. Późniejsze rozumienie wielu zjawisk będzie po prosto łatwiejsze!
  • Maluchy ćwiczą swoją pamięć. To bezcenna umiejętność, która później będzie procentować w dalszej ścieżce edukacji
  • Nauka języka dla dzieci w wieku 3-5 lat to przede wszystkim kapitalna zabawa, która spodoba się każdemu maluchowi. Pamiętajcie – dzieci są żądne wiedzy i uwielbiają poznawać nowe rzeczy! Więcej dowiecie się, zaglądając na stronę https://earlystage.pl/pl/kursy/angielski-dla-dzieci-3-5-lat

Rozwój językowy to świetny start

Dzieci świetnie radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego, bo aparat mowy pozostaje elastyczny. Maluch z łatwością łapie wymowę i intonację, szybko uczy się ze słuchu. Im starsze dziecko, tym nauka ze słuchu jest trudniejsza i mniej efektywna.

Warto pamiętać, że uczenie się równolegle języka ojczystego i obcego podnosi świadomość językową i wpływa korzystnie na rozwój obydwu półkul mózgowych. Nauka języka obcego, na przykład angielskiego, to również korzyści komunikacyjne. Nowy język nie jest dla nich sztuczny, nie krępują się mówić, dzieci chętnie posługują się nowymi słówkami, a jeżeli coś jest trudne lub niezrozumiałe – nie zrażają się.

Kiedy najlepiej zacząć uczyć dziecko języka obcego?

Jak już wiecie, im wcześniej, tym lepiej. Trzylatki będą najbardziej otwarte na nowy język, zwłaszcza, że w tym wieku dopiero poznają słownictwo mowy ojczystej. Jeżeli jednak wasze dziecko jest starsze, nic straconego. Angielski (czy jakikolwiek inny język) dla 6-latków, 7-latków, 8-latków i 9-latków to także świetna inwestycja w przyszłość! Zerknijcie na stronę https://earlystage.pl/pl/kursy/angielski-dla-dzieci-6-9-lat, by się o tym przekonać.

Nauka to żaden wysiłek!

W szkole językowej, takiej jak https://earlystage.pl, maluchy nie będą siedziały na tradycyjnych zajęciach. Nauka języka obcego w młodym wieku opiera się na zabawie, i to w najlepszym wydaniu. Muzyka, taniec, rymowanki, zajęcia plastyczne – to wszystko pobudza wyobraźnię, daje dzieciom radość, a przy okazji pozwala przyswajać nowe umiejętności językowe. Uczęszczanie do takiej szkoły to nie obowiązek, ale frajda.

Na co zwracać uwagę, szukając szkoły językowej dla dziecka?

Bogaty, ciekawy i atrakcyjny program, jaki znajdziecie właśnie w Early Stage, to wyznacznik tego, jak dobrze dziecko poczuje się w szkole językowej. Warto zwracać uwagę na kadrę nauczycielską, sposób, w jaki opracowywane są materiały (na przykład pomoce interaktywne), czy zachęcają dziecko do udziału, czy możecie liczyć na dodatkowe projekty, które jeszcze bardziej zaangażują malucha. Niech zajęcia dają poczucie, że szkoła językowa to najfajniejsze miejsce na świecie, a język angielski to super zabawa i super moc. Program powinien być ambitny, a jednocześnie dostosowany do grupy wiekowej! To gwarancja sukcesu i mile spędzonego czasu.

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *