DZIECKO

Na jakie zajęcia dodatkowe zapisać dziecko?

Zastanawiasz się, na jakie zajęcia dodatkowe zapisać dziecko? Warto przygotować się do tego jeszcze przed rokiem szkolnym i zadbać o to, aby wybór były trafiony, odpowiadał dziecku pod kątem zainteresowań i dobrze gospodarował rodzinną logistyką. Jeśli brakuje Ci pomysłów, zapraszamy do lektury!

Rozmawiaj z dzieckiem 

Zamiast samotnie zastanawiać się, czy postawić na szkołę językową dla dziecka, kurs karate, szachy czy lekcje rysunku, najpierw poznaj zainteresowania swojego dziecka. Już uważna obserwacja tego, co robi, co zwraca uwagę, nad czym jest w stanie się zatrzymać i się zachwycić, powinna podpowiedzieć Ci, jakie zajęcia dodatkowe będą dobrym wyborem.

Najważniejsza oczywiście będzie rozmowa na temat tego, na jakie zajęcia chciałoby chodzić, czego chciałoby się uczyć, może dać Ci jeszcze więcej informacji, a przede wszystkim wzbudzić w dziecku poczucie świadomego uczestnictwa. To ogromnie istotne w bardzo szeroko rozumianej edukacji. Chodzi o to, by dziecko miało poczucie, że jest tutaj podmiotem sprawczym, a nie tylko jest przesuwane przez dorosłych od jednej do drugiej aktywności. To poczucie sprawczości wpływa bowiem na motywację, zaangażowanie, a przez to także i na efektywność nauki.  

Szkoła językowa dla dzieci 

Nauka języka obcego to jedne z najchętniej wybieranych zajęć dodatkowych. Nie ma w tym nic szczególnie dziwnego – dzisiaj większość rodziców  zdaje sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność posługiwania się językami obcymi. Przy wyborze szkoły językowej dla dziecka warto zbadać, czy oprócz języka jest tam coś więcej. Nowoczesne kursy angielskiego to także nauka kreatywności, logicznego myślenia, poszerzanie sposobu twórczego reagowania na zastany świat. 

Te wszystkie cele można osiągnąć wtedy, gdy wybierzemy szkołę, która otwiera na język obcy poprzez rytm, ruch, połączenie zagadnień językowych z zajęciami plastycznymi czy pracą zespołową. To wszystko daje razem niewiarygodne efekty. Sprawdź, jak wyglądają kursy w Early Stage: https://earlystage.pl/pl/kursy 

Cenne zajęcia dodatkowe

Robotyka to kolejne z zajęć dodatkowych, które cieszą się ogromną popularnością. Otwierają na nowe technologie, pokazując jednocześnie praktyczne zastosowanie nauk matematycznych czy (później) praw fizyki. Otwierają także na kreatywność, uczą myślenia przyczynowo-skutkowego, kształtują umiejętność rozwiązywania  problemów.

Logicznego myślenia uczą także np. szachy, które odzyskują swoją popularność. Świetnym pomysłem są również zajęcia plastyczne, rzeźbiarskie, z rysunku, malarskie. Oprócz umiejętności manualnych, poprzez kształtowanie motoryki wpływają również na stymulowanie w mózgu ośrodka odpowiadającego za kompetencje językowe. 

W tym bogactwie możliwości nie warto zapominać także o zajęciach sportowych. Aktywność fizyczna jest ważna, także dla rozwoju umysłowego – pozwala zaplanować strategię działania, nauczyć umiejętnego rozłożenia sił, a także, w przypadku sportów zespołowych, wzmocnić umiejętność pracy zespołowej. Poza tym sport, np. karate, uczy wytrwałości, konsekwencji i nieco innego podejścia do popełnianych błędów, które stają się niezbędnym elementem na drodze do sukcesu, a to bardzo istotne myślenie dla rozwoju dziecka pod każdym względem.  

Odpoczynek

Szkoła językowa earlystage.pl, szermierka, robotyka, zajęcia plastyczne, jazda konna – to wszystko brzmi bardzo atrakcyjnie, natomiast w wyborze zajęć dodatkowych dla dziecka także warto zachować umiar. Zostawmy dzieciom przestrzeń na beztroską zabawę i nic nierobienie, co również wpływa pozytywnie na rozwój pociechy.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Mąż says:

    Z żoną zapisaliśmy córkę na Ju-jitsu, mega !! Polecam !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *