DZIECKO Gry planszowe - recenzje

Gry planszowe G3 – propozycje dla dzieci i dorosłych

Kiedyś gry planszowe były jednymi z najpopularniejszych form rozrywki. Można je było spotkać w każdym domu, a ludzie spędzali przy nich wiele godzin. Nadejście ery smartfonów sprawiło, że ich popularność nieco spadła, jednak planszówki wciąż mogą poszczycić się niemałym gronem fanów. Ponieważ kojarzą się one z beztroskim dzieciństwem, wielu rodziców chcąc spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi decyduje się na taką formę aktywności. W poniższym artykule przedstawiamy najciekawsze propozycje gier planszowych wydawnictwa G3, przy których wszyscy, niezależnie od wieku, będą się świetnie bawić.

Dlaczego warto grać w gry planszowe od G3 z dziećmi?

Gry planszowe G3 są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Taka forma aktywności jest szczególnie polecana rodzicom i ich dzieciom, ponieważ pozwala na wspólną zabawę i zacieśnienie więzów z dala od wszechobecnej elektroniki. 

Najmłodsi w czasie grania w planszówki uczą się komunikacji, logicznego myślenia, a także rozwijają swoje zdolności matematyczne. Dorośli również czerpią radość z takiej rozrywki, która niekiedy przypomina im ich własne dzieciństwo. W dodatku, mogą się odprężyć i zrelaksować, jednocześnie bawiąc się świetnie ze swoją pociechą. Gry planszowe występują pod wieloma postaciami, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dopasowanego do swojego wieku, zainteresowań i preferencji.

Propozycje gier planszowych marki G3

Naszą pierwszą propozycją są Szarlatani z Pasikurowic: Szeptuchy. Celem gry jest uwarzenie jak najlepszej mikstury spośród wszystkich graczy. Rozgrywka trwa dziewięć rund, w czasie których uczestnicy losują składniki, które umieszczają w swoich kociołkach. Całość pełna jest niespodzianek pod postacią kart zmieniających zasady gry w trakcie jej trwania. Wygrywa osoba z największą liczbą punktów. Planszówka polecana jest dorosłym i dzieciom od dziesiątego roku życia.

Gęś jest prostą grą planszową skierowaną do rodziców z młodszymi dziećmi. Zasady są nieskomplikowane i łatwe do przyswojenia. Rozgrywka opiera się na rzucaniu kostką i przesuwaniu swoim pionkiem o odpowiednią liczbę pól. Motywem przewodnim, jak można łatwo się domyślić – są gęsi, dzięki czemu planszówka z pewnością podbije serca najmłodszych pociech.

Dla miłośników zwierząt proponujemy Zooloretto, grę planszową dedykowaną dzieciom od lat ośmiu. Podczas rozgrywki gracze stają się właścicielami ogrodu zoologicznego. Ich zadaniem jest zdobycie jak najwyższej liczby punktów, poprzez uatrakcyjnianie swojego zoo i kompletowanie nowych gatunków zwierząt. Stworzenie pary skutkuje narodzeniem potomstwa. Uwaga! Jeśli wszystkie wybiegi zostaną zapełnione, a gracz nie będzie mógł pomieścić swoich zwierząt, dostaje punkty ujemne.

Gry planszowe G3 gwarantują doskonałą zabawę na długie godziny. Marka oferuje wiele propozycji, zróżnicowanych pod względem stopnia trudności i czasu trwania rozgrywki, a wszystko dostosowane jest do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie coś, co wpasuje się w gusta zarówno jego, jak i swojego potomka.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *